Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карабина СКС 7.62х39

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карабина СКС 7.62х39

    Колеги,

    На път съм да си взема такава карабина, но искам някой да сподели впечатления, ако има или е имал такава.
    Втора ръка е, което си е напълно нормално като се има предвид годината на производство - 1969-а. Доста запазено и поддържано оръжие. Цената на която ми го дават е $190 и ми се струва прилично. Единственото нещо, което ме притеснява е скъпия боеприпас. От тукашните другари (разбирай червенокожите ни братя) някой ми спомена, че можели да се ползват патрони калибър .308. Вярно ли е или ако пробвам рискувам да ми цъфне и върже цевта?
    Благодаря предварително за всички отговори!

    Поздрави и приятен ден!
    Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

  • #2
    От: Карабина СКС 7.62х39

    Че какво му е скъпото на 7.62х39. Но по географските ширини на които се намираш най-вероятно е по скъп от 308W.
    А ако успееш да вкараш 308W който е с размери 7.62х51 в патронника /затвор, цев/ за 7.62х39, то значи си гений. Що не дадеш на червенокожите ти братя един 308W да го вкарат. А ако пък те ти продават пушката задължително го направи. Само ще смъкнеш още цената
    Успех
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

    Коментар


    • #3
      От: Карабина СКС 7.62х39

      "Пушката" си е класика...Не бих се колебал да я взема ..и цената е добра...Дай повече подробности...Това оръжие се произвежда и от Китай и от Сърбия...и още от незнам си кои...А за 308W колегата е казал Става въпрос за съвсем друг боеприпас...
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Карабина СКС 7.62х39

        Дам проверих вече относно боеприпаса Патроните са 50 за $17. Не е фрапиращо скъпо, но като знам, че 555 патрона за флоберка са 12 кинта и започвам да се двоумя. Знам, че оръжията и боеприпаса за коренно различни, но не ми пречи да роптая.
        А пушката е сръбско производство.
        Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

        Коментар


        • #5
          От: Карабина СКС 7.62х39

          Ами предполагам ,вече си решил за какво ще я ползваш.ЗАщото е важно.Оръжието и калибъра не са лоши за хищник,не че тук не се ходи и на прасета.Аз лично бих си оборудвал киплауф в този калибър с нощна оптика,и хайде на чакалото за вълк.Но при теб вероятно ловния закон се различава от нашия.
          Румен Николов

          0888 358 572

          Коментар


          • #6
            От: Карабина СКС 7.62х39

            Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
            Дам проверих вече относно боеприпаса Патроните са 50 за $17. Не е фрапиращо скъпо, но като знам, че 555 патрона за флоберка са 12 кинта и започвам да се двоумя. Знам, че оръжията и боеприпаса за коренно различни, но не ми пречи да роптая.
            А пушката е сръбско производство.
            М59 значи....трябва да има и муфа за изстрелване на гранати и прицел за тях на газовата тръбичка...Добра си е пушката...
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #7
              От: Карабина СКС 7.62х39

              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
              "Пушката" си е класика...Не бих се колебал да я взема ..и цената е добра...Дай повече подробности...Това оръжие се произвежда и от Китай и от Сърбия...и още от незнам си кои...А за 308W колегата е казал Става въпрос за съвсем друг боеприпас...
              Китайския скс е уникален по рода си има като на калаша единична и автоматична преди време в Ирак бях попаднал на такъв, пълнителя му е 20-заряден хромирана цев мерна планка за монтаж абе хубава пушка но за жалост не мога да си я купя тук в бг са рядкост тези пушкала.

              Коментар


              • #8
                От: Карабина СКС 7.62х39

                Дали закупиха "нови" СКС-и за гвардейците?
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #9
                  От: Карабина СКС 7.62х39

                  Тц... Щото бяха планирани от Украйна. А от там вече не става , Белорус - ембарго, Русия- ембарго.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Карабина СКС 7.62х39

                    Да вземат от Канада - тук ги има по магазините по 190 - 250 $ . Няма ебА-го ембарго де, няма нищо. Един пън се опита да вдига цените покрай Украйна, но нещо не мина номера. Има такъв запас от рециклирани 45-53 година до съвсем нови (пак от тези години) по магазините че не е истина. Продават сума ти приклади и други аксесоари за тях и за СВТ. Единственото тъпо е че не може да се ползват да лов ... в Канада поне.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Карабина СКС 7.62х39

                      Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                      Да вземат от Канада - тук ги има по магазините по 190 - 250 $ . Няма ебА-го ембарго де, няма нищо. Един пън се опита да вдига цените покрай Украйна, но нещо не мина номера. Има такъв запас от рециклирани 45-53 година до съвсем нови (пак от тези години) по магазините че не е истина. Продават сума ти приклади и други аксесоари за тях и за СВТ. Единственото тъпо е че не може да се ползват да лов ... в Канада поне.
                      А като цяло как е режима за оръжия в Канада? Подобно на Щатите (то и Щатите е мн. относително, според зависи кой щат де) или по-затегнато?
                      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Карабина СКС 7.62х39

                        Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                        Да вземат от Канада - тук ги има по магазините по 190 - 250 $ . Няма ебА-го ембарго де, няма нищо. Един пън се опита да вдига цените покрай Украйна, но нещо не мина номера. Има такъв запас от рециклирани 45-53 година до съвсем нови (пак от тези години) по магазините че не е истина. Продават сума ти приклади и други аксесоари за тях и за СВТ. Единственото тъпо е че не може да се ползват да лов ... в Канада поне.
                        Ако си в Канада начи може да пием бира юни...
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Карабина СКС 7.62х39

                          ето какво става за норматив


                          Коментар


                          • #14
                            От: Карабина СКС 7.62х39

                            Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                            Единственото тъпо е че не може да се ползват да лов ... в Канада поне.

                            Защо, какво е ограничението?
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #15
                              От: Карабина СКС 7.62х39

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Тц... Щото бяха планирани от Украйна. А от там вече не става , Белорус - ембарго, Русия- ембарго.
                              А какъв е проблемът с Украйна?
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X