Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мобилна (преместваема) къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мобилна (преместваема) къща

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    A... и после стените с кaменнa вaтa 12см. или 2см.стереопор външно ...
    Стиропорът ако изобщо мислиш да го ползваш, го смени с фибран, особено за външна изолация.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • От: Мобилна (преместваема) къща

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Стиропорът ако изобщо мислиш да го ползваш, го смени с фибран, особено за външна изолация.
      Защото? Фибрана не се ли ползва външно само за основи?

      Коментар


      • От: Мобилна (преместваема) къща

        Не външно ,a външно в стенaтa и след него кaменнaтa вaтa.Отвън дърво лaмперия ,евентуaлно стереопор ,вaтa и лaмперия отвътре.Ще имa и снимки ,рaзбирa се ,при първa възможност почвaм,всичко е нa лице ,склaдирaно и пaкетирaно,остaвa сaмо входнa врaтa ,тя ще е зa десерт.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Мобилна (преместваема) къща

          Първоначално публикуван от tripleK Преглед на мнение
          Защото?
          Защото имам едни спомени, че стиропорът от топлината се топи и отделя вредни газове. Освен това структурата на залепените ескпандирани полистиренови топчета не е толкова топло-ефективна като тази на екструдирания пенополистирен.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • От: Мобилна (преместваема) къща

            То стигне ли се до топенето на стиропора, къщата няма да я има вече, топлопроводимостта на двата материала е съизмерима в границите на двайсетина процента, зависи от обемното тегло.
            Най-важната разлика е устойчивост на UV, но под мазилка или дърво, или някакъв вид сайдинг и UV-то не е от значение.
            С една дума - пропаганда да се купува по-скъпото.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • От: Мобилна (преместваема) къща

              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
              То стигне ли се до топенето на стиропора, къщата няма да я има вече,
              С една дума - пропаганда да се купува по-скъпото.
              Тъй, тъй.....

              Коментар


              • От: Мобилна (преместваема) къща

                Не се топи, а сублимира с времето. Колкото е по-тъмна финишната външна мазилка - толкова по-бързо. Екструдирания или както му викате фибран е със затворена клетъчна структура и е по-ефективен.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • От: Мобилна (преместваема) къща

                  Зa стереопорa знaм ,че не е ли зaпечaтен със строителен мaтериaл се топи нaистинa с времето ,фибрaнa не.Тa може и фибрaн двойкa дa е нищо ,че ще е вътре в стенaтa,ще зaложa мaй нa по сигурното ,aко използвaм тaкъв мaтериaл зa външнa подложкa в стенaтa.Другият вaриaнт е сaмо кaменнa вaтa12см. и дишaщa водогонещa мембрaнa зa външен слой в стенaтa.Тaкa или инaче изолaционните.мaтериaли ще ги купувaм след кaто изпрaвя конструкциятa и нaредя лaмпериятa нa покривa и външно нa стените.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Мобилна (преместваема) къща

                    Аз мога да ти предложа вариант с минерална вата, от вътрешната страна запечатмваш ватата с найлон а отвън слага поне 1 слой паропропускливо фолио. При мен го направих по този начин и има осезателна разлика в температурите вън и вътре. също така няма влага във ватата и няма опастност от мухъл. При фибрана винаги има вероятност да се натрупа влага и да започне да се образува мухъл.

                    Коментар


                    • От: Мобилна (преместваема) къща

                      Нaйлонa дaли нямa дa прaви конденз?Инaче зa външно мисля точн зa подобно фолио,някои му кaзвaт дишaщa мембрaнa ,но нямa знaчение,a и фибрaнa сигурно ще отпaдне.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Мобилна (преместваема) къща

                        Първоначално публикуван от mitakavk Преглед на мнение
                        Аз мога да ти предложа вариант с минерална вата, от вътрешната страна запечатмваш ватата с найлон а отвън слага поне 1 слой паропропускливо фолио. При мен го направих по този начин и има осезателна разлика в температурите вън и вътре. също така няма влага във ватата и няма опастност от мухъл. При фибрана винаги има вероятност да се натрупа влага и да започне да се образува мухъл.
                        Ако обясните защо точно при вата която е материал паропропусклив се запечатва с найлон И стената ставе недишаща.
                        Каква е идеята и какво се цели?
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • От: Мобилна (преместваема) къща

                          Росене,
                          Идеята на найлона е следната: Вътрешната топлоизолация , премества точката на оросяване по вътрешната част на стената и там се получава конденз, който остава във ватата и тя мухлясва. Идеята е да не се допуснат водните пари да преминат отвътре -навън през картона и ватата и да се срещнат с по-студената външна стена след ватата, защото там ще кондензират. Най-добре е изолацията да е външна , но не винаги може.

                          Коментар


                          • От: Мобилна (преместваема) къща

                            Да допълня отговора и аз, ако през картона или всеки друг финишен материал в помещението преминат пари и попаднат във ватата и кондензират в нея, ватата сппира да работи като топлоизолазия. Принципа е да се използва паронепропускливо фолио от които най бюджетното е ПЕ фолио или найлон. От друга страна е паропропускливото фолио което пропуска парите от едната страна а от другата не пропуска пари и влага за да не се мокри самата вата. При външната изолация се използва акумулиращия ефект на стената, най често монолитна конструкция, в настоящия случай говорим за стени от метални или дървени профили като празнините се запълват с топлоизолационен материал. В общи линии фибранана и другите полимерни изолации не са препоръчителни за подобен тип стени точно поради тази причина че нямат висока паропропескливост и започва да се образува конденз по стените респективно и мухъл.

                            Коментар


                            • От: Мобилна (преместваема) къща

                              Аз лично не мога да се съглася с това.
                              При монолитното строителство няма двупосочна пароизолация никъде по стените отвътре или отвън, именно затова не се използват непаропропускливи материали като фибран. Най външното финално покритие (мазилката) има едностранна пропускливост отвътре навън.

                              Аз лично съм живял в стая с пластмасови панели по стените и беше ужасна влага във въздуха и доста некомфортно, единствения плюс бе бързото затопляне на въздуха.

                              То ако беше комфортно всички щяха да носят само найлонови чорапи а не партенки
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • От: Мобилна (преместваема) къща

                                Сега при монолитно строителство се ползват по различен вид материали. Вътрешните мазилки в повечето случаи имат възможност да акумулират влого и в последствие да я изпускат обратно в помещението /визирам най често гипсжвите и варовите такива. Външните имат за цел да не пропускат влага от вън на вътре в стената. Тук пропускаш един съществен факт че при сандвича за жилища разглеждано от вътре навън имаш поне един слой гипсокартон /гипсофазер/преди пароизолационната мембрана/найлона/, който поема влагата от въздуха и в последствие я изпуска обратно. Идеята е тази влага да не прониква във ватата и да не компрометира топлоизолационните свойства на ватата.
                                При поставяне на полимерни панели с паропропускливост близка до нула и липса на проветрение натрупването на влага в помещението е толкова голяма че точката на оросяване се достига и при по висока температура и се получава конденз по стените.
                                Ето иедно клипче за пример:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X