Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвместими части за Хюндай Теракан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвместими части за Хюндай Теракан

    Здравейте, колеги! Позволих си да подскажа нова тема, за да е по-лесно при търсенето на части за Теракана.
    Моля,споделете своя опит и контакти.Ще бъде полезно за всички ни!

  • #2
    От: Съвместими части за Хюндай Теракан

    Аз мога да кажа за KIA Carnival 2.9 CRDI, мотора е същия. По принуда съм доста добре запознат с мотора на Теракана.

    Коментар


    • #3
      От: Съвместими части за Хюндай Теракан

      Потвърждавам казаното от колегата, ролки и разни други джаджи. Дори и на магазинерите им излиза Киа, когато търсят части за нас.
      Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

      Коментар


      • #4
        От: Съвместими части за Хюндай Теракан

        А според мен съвместимите части за Хюндай - са от .................. Хюндай !!!!
        GW Steed5

        Коментар


        • #5
          От: Съвместими части за Хюндай Теракан

          И в края на краищата има ли някакви взаимозаменяеми части от друг автомобил или не.Аз лично се интересувам от карето на диференциала на задните колела.Става ли от някой друг автомобил или не.И въобще дайте малко подробности ако може.

          Коментар


          • #6
            От: Съвместими части за Хюндай Теракан

            Колега ремъци,ролки,водни помпи и много други често сменяеми консумативи със сигурност са еднакви но кодовете са им различни по каталозите и докато не ги сложиш едно до друго няма и да знаеш че е така.Що се отнася до по скъпи и важни чаркове със сигурност са различни.Ще имаме огромен късмет ако се включи някои приятел Кореец!!!!

            Коментар


            • #7
              От: Съвместими части за Хюндай Теракан

              Каре заден диференциал едно към едно с каре от "латвия"(RAF) и др. руски машини от този клас, чашка 30мм габаритна широчина 87,5мм, използват се старите, оригинални зегерки тъй като руските както обикновено са двойно по дебели и трудно влизат.Моето каре(старото) беше наядено от блокиралия иглен лагер и сътветно имаше лек луфт сега обаче е на ред и вибрации няма.Цена на карето -23лв.

              Коментар


              • #8
                От: Съвместими части за Хюндай Теракан

                Лусан е прав, частите за Хюндай от Хюндай. Колега Балев64, не се обиждай ама да се довериш на сега произведени части в Русия според мен не е добра идея, със сигурност Корейците поддържат по-добро качество от братушките ( доказват го нашите автомобили на по над 200 000 км.)
                Ако искаме евтини за поддръжка коли - трябва да са служебни .
                Р.С. Карето за диференциала добре станало е НО при производството му са въведени като начални данни : определен въртящ момент, при твоят джип той е много по-голям от зададеният за Латвия и само боговете биха знаели колко време ще издържи на натоварване. Това не е заяждане а трезво мислене, да ще спестиш едни пари сега но дано всичко да е наред. Горе посочената логика е валидна и за други компоненти.
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • #9
                  От: Съвместими части за Хюндай Теракан

                  Нека само се знае че не съм търговец на авто части и не драскам само и само да се купуват такива.
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвместими части за Хюндай Теракан

                    Убеден привърженик съм на оригиналните авто части.Тук само се опитах да споделя нещо което е точно по тази тема"съвместими части за Хюндай Теракан",ако обаче смятате че тя не необходима, то нека модераторите да я закрият.Много ще съм благодарен ако все пак ме насочите от къде да си купувам оригинални части или качествени такива.Аз съм от Ловеч и при моята заетост, ако чакам да дойде ред да дойда до София и да си купя някоя част, то може би в случая щеше да се наложи да пристигна с откачен заден кардан и само на предно..., приемете че съм действал аварийно и на свой риск съм допуснал замяна на оригинална с неоригинална такава.Не искам да ставам адвокат на руснаците,не са ми фаворити,но точно това тяхно презастраховане в изчисленията и залагане на материал 2-3 пъти над номинала ме накара да рискувам.Обещавам че ще споделя за развитието на случая честно,безпристрастно и обективно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвместими части за Хюндай Теракан

                      Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                      Р.С. Карето за диференциала добре станало е НО при производството му са въведени като начални данни : определен въртящ момент, при твоят джип той е много по-голям от зададеният за Латвия и само боговете биха знаели колко време ще издържи на натоварване.
                      Напълно съм съгласен! Все едно утре ако ви се развали видео картата на компютъра да я замените с произволна такава, защото, примерно, старата и новата влизали еднакво добре в DDR3 слота.

                      Първоначално публикуван от balev64 Преглед на мнение
                      ...приемете че съм действал аварийно и на свой риск съм допуснал замяна на оригинална с неоригинална такава.Не искам да ставам адвокат на руснаците,не са ми фаворити,но точно това тяхно презастраховане в изчисленията и залагане на материал 2-3 пъти над номинала ме накара да рискувам.Обещавам че ще споделя за развитието на случая честно,безпристрастно и обективно.
                      Така де, има всякакви обстоятелства и всевъзможни неща се правят заради това. Но, това, че пасва като размер не я прави съвместима част. Ще се радвам да споделиш развитието.
                      Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвместими части за Хюндай Теракан

                        Е, аман от глупости. Какви видеокарти бе хора? Говорим за авточасти. Защо си мислите, че китайските превъзхождат руските? Избора на корейски части не е голям. Руските карета /не говорим за колхозни изделия, а заводски/ имат един недостатък- не са им много добри уплътненията /К-маншети/. Може да се заменят или да се гресира по- редовно. На теракана дето съм правил поне 150 000 нищо не беше гресирано. Живота на едно каре зависи и от други работи- да го обобщим правилен монтаж. Отплеснах се.
                        Неоригинални части за Хюндай? Има в двата големи вносителя на части- на силно китайски и на по- читави. Не всичко естествено. Но даже и някои оригинални има /на валео помпи примерно/. Цените на някои неща са смешни спрямо цената на джипа като нов. Други са по- скъпи, но далече от поддръжката на нов гоУф хипер- печка. Бих ти препоръчал да проверяваш какво има налично. Примерно карето дето видях с пълна отстъпка е около 30 лв.Е, при тея произхода никога не е гарантиран. Таест е- май с руското риска е по- малък. В Хюндай каквото и да сме питали цените са умножени в пъти. Естествено най- добре е да се влагат части от официалния представител на марката. Но и там не е гаранция че ще са 100% като фабричните, а и понякога е неоправдано скъпо.
                        Колега balev64 - гресирай по- честичко руснака и едва ли ще имаш проблем. И въобще не се притеснявай да споделяш опит- като гледам какви теми са актуални и за този уж сериозен форум съвсем не е излишна тази. Наистина тераканите не са много разпространени, то и за това и по моргите са рядкост.
                        п.п. Честно да ти кажа в специализирани магазини за корейски коли не съм търсил. Но отдавна вносителите на части у нас са малко- и те вземат от тях, така че първо търсим при извора.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвместими части за Хюндай Теракан

                          Колеги,въобще не съм допускал че едно каре ще създаде толкова "шум".Аз само исках да дам принос към темата, която явно има място в този форум.За разлика от фирми със стотици години история, Хюндай е млада фирма и като такава за мен тя се намира в групата на тези които гледат,учат и копират.Естествено по лесно е да доразвиеш нещо, от колкото да го създадеш от нула и Хюндай прави на тази основа стремителни постижения които никой трезво разсъждаващ човек не може да отрече,но съгласете се зад всеки един модел прозира нечий друг силует,силует който най малко те кара да имаш усещането за "deja vu"...Именно това гравитиране около оригиналите ме кара и мен самия да постъпвам по същия начин търсейки части за Трекана.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвместими части за Хюндай Теракан

                            Колега BaiLamarin,поддържам написаното от теб мнение и ти благодаря за подкрепата а в добавка трябва да уверя че злощастното руско каре съм го взел от проверено място и е с доказан НЕ колхозо-совхозен произход.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвместими части за Хюндай Теракан

                              Колега Балев, нека се шуми - това доказва че има интерес към темата, а след обяснението ти, защо си сложил това каре всичко остамало са си приказки на килограм. Това е може да се каже - авариен ремонт. Само още нещо да ти кажа, ако ти потрябва някаква част от София аз съм на разположение и ще ти помогна след това с куриер и частта е при теб, така че ако ти трабва помощ свиркай и ще опитам да помогна.
                              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                              0882 52 00 52 - Жоро

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X