Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дневни фарове!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Дневни фарове!

    Такаа, ето продробностите:
    Комплекта пристига с кабели/ цветовете им не съм писал да не би да има разлика в модификацията/ които изискват минимално следното свързване:
    #Постоянно 12в сечение минимум 1,5 кв.мм, / тук съм го вързал по идея на Зеро към прекъсвано от ключа за контакт захранване- жълто-черен дебел кабел при бушоните. Устройството пристигна със свързан външно 15А предпазител.
    #12в при контакт, то е повече сигнално и не е необходимо сечение, като аз отново го вързах към кабела описан по-горе
    #Кабел към общата точка на дългите- това е дебел червено син кабел при бушоните който подава напрежение на дългите.
    #Кабел който подава напрежение на габаритите при завъртян лост- червено-зелен
    #Маса- не необходимо да е дебел проводник, токът е само за консумация на устройството, тука се озорих защото се стъмваше и го хванах за един болт който държеше конзолата с предпазители.
    Това е основното връзване за модела който поръчах аз, има още екстри като светване на фарове с отключване с алармата и е необходимо да се свърже още един кабел както и управление на габарити с още един но тук вече е важна схемата на колата и дали поръчаното устройство е подходящо. На мен тези неща не са ми нужни и затова поръчах базовия модел.
    Относно настройката към момента използвам заводската- Дълги на 30%, включването им е до 2 сек. от заработване на ДВГ-то, светкавицата е активна и тъй. Иначе имаш мануал как се променят настройките ако не те кефят.
    Трябва да подчертая, че съм обратен /тъй де- десняк/ и всички кабели съм ги замервал преди свързване, което препоръчвам да се направи за да не се оцапа нещо, както и да се използва метод запояване, като аз оголих внимателно с макетен нож част от изолацията и добре калайдисах. После изолирбандче и тъй.

    p.s. пия Пиринско.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • #62
      От: Дневни фарове!

      Не би трябвало да има значение дали е с ляв или с десен волан. Като гледах схемите тези кабели, които си описал по цветове си отговарят. Жълто-черния дебел кабел, който идва от контактния ключ по схемата подава захранване на бензиновата помпа.
      Honda CR-V, 2001 147 h.p.
      Citroen C4, 1.4 vti

      Коментар


      • #63
        От: Дневни фарове!

        Колеги, всичко това противоречи на приетите норми. Може да се нарече конструктивна промяна на автомобила и да не се приеме. Някой има ли опит в тази насока?

        Много е тъпо да задължиш хората да карат на дневни, респективно те да си монтират сертифицирани за ЕС дневни светлини и накрая да ги глобиш, защото са си ги сложили. Това според мен трябва да се промени. Защо в Европа се продават дневни светлини с всички възможни сертификати? Може би за да си ги слагаме на велосипедите?
        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

        Коментар


        • #64
          От: Дневни фарове!

          Как чичко полицаи ще установи че не са заводски и не са нормативни ???? ще ми инспектира колата ли, и как ще разбере че тва не са къси??? ще откачи крушка д авиди кои реотан свети ли? разликата между 30% дълги и нормални къси в визията на фара не е никъква Аз карам с такъв ДРЛ от 3 години и никои до сега не ми е направил проблем дори не е попитал на какво светя Така че закона е едно изпълнението друго Светят ли фаровете?-светят! кво искат повече.
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • #65
            От: Дневни фарове!

            Ти пък ся Зеро, сякаш не си виждал мобилни лаборатории по магистралите, с инженери в униформи и i-KAT / пардон iPad/ оборудване. Тъпото е, че в момента има по-добра алтернатива от късите каквато са светодиодните ДРЛ или поне нашата джаджа, но никой в хубавата ни държава няма да си направи труда да ги утвърди.
            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

            Коментар


            • #66
              От: Дневни фарове!

              Те са утвърдени в ЕС, така че никой няма и нужда да си прави труда в нашата държава. Единствено проблем е това, че трябва да са фабрични. Което също е голяма глупост, но явно го отнасяме поради неграмотност на законодателя.
              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

              Коментар


              • #67
                От: Дневни фарове!

                Никакви ядове нямате с тези ДРЛ. Днес хванах едно 1 ченге да го питам как да карам и той ми вика "ами или на къси или на дневни фарове", при което го попитах каква е дефиницията за дневни фарове, и отговора беше - "Ами дневни фарове са тия които като запалиш колата сами се пускат " така, че палиш и те се пускат, и те са във възторг

                Коментар


                • #68
                  От: Дневни фарове!

                  Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение

                  p.s. пия Пиринско.
                  Нямаш проблем,жината ми е благоевградчанка-пиринско на корем!
                  имах и Toyota Rav 4 2006g.
                  Mitsubishi Lancer 2008g.
                  Honda CR-V 1998г.
                  Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                  Коментар


                  • #69
                    От: Дневни фарове!

                    Там е работата, че никой не е инструктирал полицаите какво да проверяват. Разбираемо. То кой ли знае! Чули нашите, че трябва да караме с включени светлини и айде бут в закона!
                    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                    Коментар


                    • #70
                      От: Дневни фарове!

                      Здравейте колеги, понеже пишем за дневни светлини и то при ЦР-В , а повечето са бензинки на газ. Аз реших да ползвам едно реле което да го управлявам със сигнал от газовия клапан. Паля колата и нищо не свети докато не превиша 2000 оборота. Тогава колата прехвърля на газ и фаровете ще светнат. Така първите няколко секунди акомулатора се съвзема от изхарчения ток за стартерно въртене и щом потегля имам къси светлини без габарити.
                      Honda CR-V I 2000 г.
                      0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                      Коментар


                      • #71
                        От: Дневни фарове!

                        Решението е отлично!!! само за Ги не е препоръчително че зимата им трябва бая време да мине на газ до де позагрее.
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #72
                          От: Дневни фарове!

                          Здравейте колеги ! Преди три седмици поръчах три броя от въпросните смарт ДРЛ и след двуседмично чакане да ми ги изпратят се обадих във фирмата и от там ми отговориха, че имат проблеми с производството и да си търся друго решение.Доста им се ядосах , че не ми се обадиха,а чакаха аз да ги потърся , седнах и си измислих една схема за автоматично включване на фаровете ,при която работят и късите и дългите на 25% и общата консумация е около 60 вата.
                          Ако някой се интересува ето схемата:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:svetlini.png
Прегледи:1
Размер:20.8 КБ
ID:5404197
                          Последно редактирано от bracnica; 03-09-12, 08:50.
                          [B]CR-V 1998 128кс. Automatic.[/B]

                          Коментар


                          • #73
                            От: Дневни фарове!

                            Доколкото виждам колега, решението ти е за последователно свързване на двата типа светлини поотделно, което намаля пада на напрежение върху всеки тип наполовина и едновременно с това успоредно свързване на двете групи, тоест дълги и къси светят едновременно на 50%. което не съответства на посочената от теб обща консумация. Освен това и дългите и късите имат обща точка, как възнамеряваш да ги разделиш, а в последствие като искаш да светят на 100% отново да ги съединиш. Всъщност би ли пояснил как работи схемата тоест кой контакт е нормално затворен кой не за да съм сигурен, че съм разбрал правилно идеята.
                            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                            Коментар


                            • #74
                              От: Дневни фарове!

                              Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                              Доколкото виждам колега, решението ти е за последователно свързване на двата типа светлини поотделно, което намаля пада на напрежение върху всеки тип наполовина и едновременно с това успоредно свързване на двете групи, тоест дълги и къси светят едновременно на 50%. което не съответства на посочената от теб обща консумация. Освен това и дългите и късите имат обща точка, как възнамеряваш да ги разделиш, а в последствие като искаш да светят на 100% отново да ги съединиш. Всъщност би ли пояснил как работи схемата тоест кой контакт е нормално затворен кой не за да съм сигурен, че съм разбрал правилно идеята.
                              Значи системата работи по следния начин:
                              При подаване на контакт фаровете къси и дълги светват на 25% от мощноста си при завъртане на ключа за запалване фаровете изгасват (за да не се товари излишно акумулатора) и върти само стартера.
                              В момента в който мотора запали и ключа за запалване застане в положение "на контакт" фаровете пак светват на 25%.Ако искаме да си ползваме нормално фаровете просто си ги включваме от ръчката на волана - релето включва разкъсвайки веригата с последователното включване на фаровете през затворения контакт и възстановява минуса(масата) през отворения контакт.От таблото с бушоните трябва да се изтегли един кабел 1,5 кв.мм до един от фаровете (в случая левия защото е по близко) и да се запои на мястото на минуса, който захранва фара.При последователно връзване мощността пада с 75% ,което удължава живота на крушките многократно.Релето трябва да бъде минимум 10 ампера.
                              Последно редактирано от bracnica; 03-09-12, 11:25.
                              [B]CR-V 1998 128кс. Automatic.[/B]

                              Коментар


                              • #75
                                От: Дневни фарове!

                                Имам едно въпросче към колегите каращи ЦР-В. Някой разглабял ли е фар, по-точно свалял ли е стъклото на фара, че ми се върти една идея.http://www.ebay.co.uk/itm/DRL-H-QAUL...item2a1d056d50 Ей тия нещица са сертифицирани но ми стоят някак си грозно да са по броните и ми се иска да ги вградя зад стъклото. Така хем са в зоната на фара, Хем са сертифицирани, хем харчат много малко ток. Нещо като 3в1
                                Honda CR-V I 2000 г.
                                0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X