Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дневни фарове!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дневни фарове!

    Колеги,бесен съм на управниците за светещите нон стоп фарове,нали говорим за глобално затопляне,дай още да затопляме,да греят и те,да хабим гориво да товарим динамото и още и още негативи за нашите стари колици и т.н.т.н.Да спра до тука,че ще почна да псувам-пускам темата за помощ дайте идея за някакви по малко товарещи системата крушки,специално за Хонда някои купувал ли е подобни,има ли диодни такива,някакви по издръжливи на постоянното свет-изгас-ми вчера за да платя ток,вода,телефони,да напазарувам еми в рамките на 5 км.светках и гасих 5 пъти-баси.Давайте идеи,че съм решил да и пригаждам два диода,па нека куките да доказват дневни или къси са!
    имах и Toyota Rav 4 2006g.
    Mitsubishi Lancer 2008g.
    Honda CR-V 1998г.
    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

  • #2
    От: Дневни фарове!

    Аз като начало мисля да действам по габаритите отзад с една диодна лента, но първо ще тествам. За отпред направо не ми се мисли, ако разрешат и буркан на покрива ще сложа само да им угодим на законодателите. От друга страна ако и 0,0000009% намалеят инцидентите все е файда.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • #3
      От: Дневни фарове!

      Тук съм понаписал нещичко за диодите в стопа:

      http://www.offroad-bulgaria.com/show...56#post1911456
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • #4
        От: Дневни фарове!

        Що се занимавате с глупости ми не си купите по един ДРЛ и да забравите, аз от как имам хондата го сложих и за фарове не мисля и крушка до сега за 4 год не ми е изгоряла
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • #5
          От: Дневни фарове!

          Аз колега имах предвид габарита, а диодните ленти да ги измисля по дължина/ височина/ те отварят доста светлината не са насочващи. Сега като се замисля още един проблем идва на дневен ред-часовника става почти невидим и ко прайм? Освен да се обърна с официално писмо към Хонда в Япония и да им кажа, че не са предвидили колата да е функционална в "Европейски" държави като нашата!
          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

          Коментар


          • #6
            От: Дневни фарове!

            Е на моя часовник нищо му няма
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • #7
              От: Дневни фарове!

              Габарити май не ви трябват.

              Коментар


              • #8
                От: Дневни фарове!

                Да , габарите не са нужни, и аз за тва се кефя на ДРЛ-то че въобще не се наложи да ги връзвам че да светят и да хабят тока.
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • #9
                  От: Дневни фарове!

                  Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                  Що се занимавате с глупости ми не си купите по един ДРЛ и да забравите, аз от как имам хондата го сложих и за фарове не мисля и крушка до сега за 4 год не ми е изгоряла
                  Зеро,абе не чета талкова често из нета,ма убий ма кво си съкратил с това ДРЛ-допълнително реле ли е,какво и как,къде си го вързал,бе разясни малко повече на непросветените,и по отговорите на другите колеги гледам,че се чудят за какво да пишат.Описвай ДРЛ-и връзката,начина,хайде нали сме за това,па бирата и мезето като се освободиш един ден от работа,че все си зает!
                  имах и Toyota Rav 4 2006g.
                  Mitsubishi Lancer 2008g.
                  Honda CR-V 1998г.
                  Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дневни фарове!

                    Стар фотографски термин Павле
                    Измислили са го от Canon, и означава Day Running Lights. На БГ Дневно Бягащи Светлини, абе Дневни Светлини
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дневни фарове!

                      Отивай на Илиянци, има даже за Мерц. Сите са диодни, малко по 80 лв. ги дават, ама карма.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дневни фарове!

                        Аз пък напълно подкрепям карането на фарове. Има такива кретени с такива бараки дето въобще не се забелязват, да не говорим и за задремалите, отнесени шофьори дето , ако не си на фарове ще се тресне в теб. Вярно можеше да е само за извън населените места, в града е малко прекалено.
                        А иначе и аз съм с ДРЛ модул от две години и непрекъснато сам на фарове. Много е практичен - просто нямаш грижа. Настроен е на дългите светлини на 40 процента (120w x 40 % = 48 w няма и един фар на късите относно разхода), да не говорим и за допълнителните екстри дето някои имат.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дневни фарове!

                          И аз го подкрепям,ама за тези дето карат от по-старите модели коли,без пищялки,акумулатура,гаранция,заминава На един от моя блок,го паркира в 19:00(още светло),стана 21:00 (постъми се) и видях,че си е оставил фаровете,та смятайте,светеха си до сутринта...
                          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дневни фарове!

                            Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                            Зеро,абе не чета талкова често из нета,ма убий ма кво си съкратил с това ДРЛ-допълнително реле ли е,какво и как,къде си го вързал,бе разясни малко повече на непросветените,и по отговорите на другите колеги гледам,че се чудят за какво да пишат.Описвай ДРЛ-и връзката,начина,хайде нали сме за това,па бирата и мезето като се освободиш един ден от работа,че все си зает!
                            Павле аз понеже като се нашумя последно време за тея фарове и си мислим че всеки знае кво е, както и да е на кратко Дневни светлини та тая машинка стурува 35 кинта, монтажа е лелемнтарен но трябва д аго извършиш сам, или поне намери някои алармаджия да я върже. Тя има бая кабели ама аз ползвам само 4 другите и екстри не с ами нужни. тая машинка като запалиш колата изчаква 5-10 сек за д апровери напрежението дали е стабилно над 13 волта и плавно запалва дългите светлини на фаровете до стешпен която ти си задал при първоначалното програмиране, примерно 30 % от силата на дългите е достатъчна. Когато загасиш колата дългите изгасват съвсем бавно пак, а може да се направят и дирекно да гаснат което не им пречи, по важно е че палят плавно. така когато светиш не заслепяваш останалите щото фара хем е огрят целия хем не е силен за да ги заслепи едва 30%. Нищо друго по колата не свети ни табло ни габарити , демек икономисваш ток и гоиво и крушки Общо взето е тва а зползвам тези функци инак има още някои екстри там ама не мисля че с ами нужни. Връзването е елементарно, имаш един + една маса едно кабелче което закачаш на бушончето за габаритите понеже така машинката разбира да се изключи ако решиш да си ползваш фаровете нормално и врътнеш лоста. И едно кабелче което се връзва за общия = на дългите светлини пак при бушоните някъде беше, по тва кабелче машинката подава 30% импулсно напрежение към крушките за да светят слабо. Тва е ако искаш ще ти дам кординати на продавача да ти прати едно само намери кои да го монтира за 5 минути и аре. Аз и на двете коли съм с такова още от как съм ги купил и за фарове не мисля.
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дневни фарове!

                              Това имам чувството, че са го измислили тея дето правят крушките, за да имат повече производство. За мен това е глупост ! Пролет,есен и зима съм съгласен, ама защо лятото ? Кило нафта гони 3 лева, хората се чудят как да вържат двата края, те измислят нови и нови начини да ни откажат от шофирането..
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X