Страница 4 от 7 ПървиПърви 1234567 ПоследенПоследен
Резултати 61 до 80 от 124

Тема: Дневни фарове!

Място
    Бургас
    Публикации
    571
    Точки (при гласуване)
    4

По подразбиране От: Дневни фарове!

Такаа, ето продробностите:
    Комплекта пристига с кабели/ цветовете им не съм писал да не би да има разлика в модификацията/ които изискват минимално следното свързване:
    #Постоянно 12в сечение минимум 1,5 кв.мм, / тук съм го вързал по идея на Зеро към прекъсвано от ключа за контакт захранване- жълто-черен дебел кабел при бушоните. Устройството пристигна със свързан външно 15А предпазител.
    #12в при контакт, то е повече сигнално и не е необходимо сечение, като аз отново го вързах към кабела описан по-горе
    #Кабел към общата точка на дългите- това е дебел червено син кабел при бушоните който подава напрежение на дългите.
    #Кабел който подава напрежение на габаритите при завъртян лост- червено-зелен
    #Маса- не необходимо да е дебел проводник, токът е само за консумация на устройството, тука се озорих защото се стъмваше и го хванах за един болт който държеше конзолата с предпазители.
    Това е основното връзване за модела който поръчах аз, има още екстри като светване на фарове с отключване с алармата и е необходимо да се свърже още един кабел както и управление на габарити с още един но тук вече е важна схемата на колата и дали поръчаното устройство е подходящо. На мен тези неща не са ми нужни и затова поръчах базовия модел.
    Относно настройката към момента използвам заводската- Дълги на 30%, включването им е до 2 сек. от заработване на ДВГ-то, светкавицата е активна и тъй. Иначе имаш мануал как се променят настройките ако не те кефят.
    Трябва да подчертая, че съм обратен /тъй де- десняк/ и всички кабели съм ги замервал преди свързване, което препоръчвам да се направи за да не се оцапа нещо, както и да се използва метод запояване, като аз оголих внимателно с макетен нож част от изолацията и добре калайдисах. После изолирбандче и тъй.

p.s. пия Пиринско.

Място
    Русе
    Публикации
    149
    Точки (при гласуване)
    4

Не би трябвало да има значение дали е с ляв или с десен волан. Като гледах схемите тези кабели, които си описал по цветове си отговарят. Жълто-черния дебел кабел, който идва от контактния ключ по схемата подава захранване на бензиновата помпа.

Място
    София
    Публикации
    2,202
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    22

Колеги, всичко това противоречи на приетите норми. Може да се нарече конструктивна промяна на автомобила и да не се приеме. Някой има ли опит в тази насока?

Много е тъпо да задължиш хората да карат на дневни, респективно те да си монтират сертифицирани за ЕС дневни светлини и накрая да ги глобиш, защото са си ги сложили. Това според мен трябва да се промени. Защо в Европа се продават дневни светлини с всички възможни сертификати? Може би за да си ги слагаме на велосипедите?

Място
    Пловдив
    Публикации
    898
    Точки (при гласуване)
    7

Как чичко полицаи ще установи че не са заводски и не са нормативни ???? ще ми инспектира колата ли, и как ще разбере че тва не са къси??? ще откачи крушка д авиди кои реотан свети ли? разликата между 30% дълги и нормални къси в визията на фара не е никъква Аз карам с такъв ДРЛ от 3 години и никои до сега не ми е направил проблем дори не е попитал на какво светя Така че закона е едно изпълнението друго Светят ли фаровете?-светят! кво искат повече.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Lancia Ypsilon

Място
    Бургас
    Публикации
    571
    Точки (при гласуване)
    4

Ти пък ся Зеро, сякаш не си виждал мобилни лаборатории по магистралите, с инженери в униформи и i-KAT / пардон iPad/ оборудване. Тъпото е, че в момента има по-добра алтернатива от късите каквато са светодиодните ДРЛ или поне нашата джаджа, но никой в хубавата ни държава няма да си направи труда да ги утвърди.

Място
    София
    Публикации
    2,202
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    22

Те са утвърдени в ЕС, така че никой няма и нужда да си прави труда в нашата държава. Единствено проблем е това, че трябва да са фабрични. Което също е голяма глупост, но явно го отнасяме поради неграмотност на законодателя.

Място
    Шумен
    Публикации
    134
    Точки (при гласуване)
    3

Никакви ядове нямате с тези ДРЛ. Днес хванах едно 1 ченге да го питам как да карам и той ми вика "ами или на къси или на дневни фарове", при което го попитах каква е дефиницията за дневни фарове, и отговора беше - "Ами дневни фарове са тия които като запалиш колата сами се пускат " така, че палиш и те се пускат, и те са във възторг

Място
    София
    Публикации
    478
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на HONDAEXPLORER Преглед на публикациите

p.s. пия Пиринско.
    Нямаш проблем,жината ми е благоевградчанка-пиринско на корем!
    Toyota Rav 4 2006g.
    Nissan Primera 1998g.
    Honda CR-V 1998g.

Място
    София
    Публикации
    2,202
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    22

Там е работата, че никой не е инструктирал полицаите какво да проверяват. Разбираемо. То кой ли знае! Чули нашите, че трябва да караме с включени светлини и айде бут в закона!

Място
    ловеч
    Публикации
    400
    Точки (при гласуване)
    6

Здравейте колеги, понеже пишем за дневни светлини и то при ЦР-В , а повечето са бензинки на газ. Аз реших да ползвам едно реле което да го управлявам със сигнал от газовия клапан. Паля колата и нищо не свети докато не превиша 2000 оборота. Тогава колата прехвърля на газ и фаровете ще светнат. Така първите няколко секунди акомулатора се съвзема от изхарчения ток за стартерно въртене и щом потегля имам къси светлини без габарити.

Място
    Пловдив
    Публикации
    898
    Точки (при гласуване)
    7

Решението е отлично!!! само за Ги не е препоръчително че зимата им трябва бая време да мине на газ до де позагрее.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Lancia Ypsilon

Публикации
    49
    Точки (при гласуване)
    4

Здравейте колеги ! Преди три седмици поръчах три броя от въпросните смарт ДРЛ и след двуседмично чакане да ми ги изпратят се обадих във фирмата и от там ми отговориха, че имат проблеми с производството и да си търся друго решение.Доста им се ядосах , че не ми се обадиха,а чакаха аз да ги потърся , седнах и си измислих една схема за автоматично включване на фаровете ,при която работят и късите и дългите на 25% и общата консумация е около 60 вата.
    Ако някой се интересува ето схемата:
    svetlini.png
    Последно редактиран от bracnica ; 03-09-12 в 08:50
    [B]CR-V 1998 128кс. Automatic.[/B]

Място
    Бургас
    Публикации
    571
    Точки (при гласуване)
    4

Доколкото виждам колега, решението ти е за последователно свързване на двата типа светлини поотделно, което намаля пада на напрежение върху всеки тип наполовина и едновременно с това успоредно свързване на двете групи, тоест дълги и къси светят едновременно на 50%. което не съответства на посочената от теб обща консумация. Освен това и дългите и късите имат обща точка, как възнамеряваш да ги разделиш, а в последствие като искаш да светят на 100% отново да ги съединиш. Всъщност би ли пояснил как работи схемата тоест кой контакт е нормално затворен кой не за да съм сигурен, че съм разбрал правилно идеята.

Публикации
    49
    Точки (при гласуване)
    4

Цитат Мнение на HONDAEXPLORER Преглед на публикациите
    Доколкото виждам колега, решението ти е за последователно свързване на двата типа светлини поотделно, което намаля пада на напрежение върху всеки тип наполовина и едновременно с това успоредно свързване на двете групи, тоест дълги и къси светят едновременно на 50%. което не съответства на посочената от теб обща консумация. Освен това и дългите и късите имат обща точка, как възнамеряваш да ги разделиш, а в последствие като искаш да светят на 100% отново да ги съединиш. Всъщност би ли пояснил как работи схемата тоест кой контакт е нормално затворен кой не за да съм сигурен, че съм разбрал правилно идеята.
    Значи системата работи по следния начин:
    При подаване на контакт фаровете къси и дълги светват на 25% от мощноста си при завъртане на ключа за запалване фаровете изгасват (за да не се товари излишно акумулатора) и върти само стартера.
    В момента в който мотора запали и ключа за запалване застане в положение "на контакт" фаровете пак светват на 25%.Ако искаме да си ползваме нормално фаровете просто си ги включваме от ръчката на волана - релето включва разкъсвайки веригата с последователното включване на фаровете през затворения контакт и възстановява минуса(масата) през отворения контакт.От таблото с бушоните трябва да се изтегли един кабел 1,5 кв.мм до един от фаровете (в случая левия защото е по близко) и да се запои на мястото на минуса, който захранва фара.При последователно връзване мощността пада с 75% ,което удължава живота на крушките многократно.Релето трябва да бъде минимум 10 ампера.
    Последно редактиран от bracnica ; 03-09-12 в 11:25

Място
    ловеч
    Публикации
    400
    Точки (при гласуване)
    6

Имам едно въпросче към колегите каращи ЦР-В. Някой разглабял ли е фар, по-точно свалял ли е стъклото на фара, че ми се върти една идея.http://www.ebay.co.uk/itm/DRL-H-QAUL...item2a1d056d50 Ей тия нещица са сертифицирани но ми стоят някак си грозно да са по броните и ми се иска да ги вградя зад стъклото. Така хем са в зоната на фара, Хем са сертифицирани, хем харчат много малко ток. Нещо като 3в1

Място
    Сливен, Ямбол
    Публикации
    415
    Точки (при гласуване)
    7

Ето какво направих аз за половин час работа

originalna shema.jpg originalna shema1.jpg
    картинка 1 е оригиналната схема
    картинка 2 е промяната.
    обяснение: свързвам едно реле с постоянно отворени контакти паралелно на захранването на фаровете. Ключа на фаровете е в положение включено постоянно. Бобинката на релето е включена към лампата за алтернатора. При неработещ двигател на двата на контакта на бобинката имаме маса и контактите на релето са отворени, фаровете не светят. При запалване на двигателя, от динамото идва захранване + на бобинката на релето контактите се затварят и фаровете светват. Ако реша да си загася фаровете използвам си стандартния ключ. Реално по системата нищо не е променено. Обмислям да сложа и един ключ паралелно на релето за да мога да си включвам фаровете и при неработещ двигател.

Дотук всичко е 6 точки. Обаче възникна проблем, не иска да гасне лампата за динамото. Слагах диод на + , никакъв ефект.
    Давайте идеи да видим . Мога да спретна нещо с още релета и електроника, ама исках нещо просто и бързо
    п.п. Ако някой се сеща за устройство по автомобила, което работи само при работещ двигател, от където да вземем +, да свирка, аз за 3 дена мислене не се сетих.
    -------Honda CR-V 128к.с.--------
    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

Публикации
    49
    Точки (при гласуване)
    4

Цитат Мнение на madmaximus Преглед на публикациите
    Ето какво направих аз за половин час работа

originalna shema.jpg originalna shema1.jpg
    картинка 1 е оригиналната схема
    картинка 2 е промяната.
    обяснение: свързвам едно реле с постоянно отворени контакти паралелно на захранването на фаровете. Ключа на фаровете е в положение включено постоянно. Бобинката на релето е включена към лампата за алтернатора. При неработещ двигател на двата на контакта на бобинката имаме маса и контактите на релето са отворени, фаровете не светят. При запалване на двигателя, от динамото идва захранване + на бобинката на релето контактите се затварят и фаровете светват. Ако реша да си загася фаровете използвам си стандартния ключ. Реално по системата нищо не е променено. Обмислям да сложа и един ключ паралелно на релето за да мога да си включвам фаровете и при неработещ двигател.

Дотук всичко е 6 точки. Обаче възникна проблем, не иска да гасне лампата за динамото. Слагах диод на + , никакъв ефект.
    Давайте идеи да видим . Мога да спретна нещо с още релета и електроника, ама исках нещо просто и бързо
    п.п. Ако някой се сеща за устройство по автомобила, което работи само при работещ двигател, от където да вземем +, да свирка, аз за 3 дена мислене не се сетих.
    Привет! На схемата контактите на релето са свързани последователно, а не успоредно(паралелно) на захранването на фаровете. Лампата за алтернатора нали загасва когато двигатвля работи, значи при работещ двигател не трябва да има плюс на нея, как ти сработва релето тогава?

Място
    Сливен, Ямбол
    Публикации
    415
    Точки (при гласуване)
    7

бъркаш нещо, контактите наистина са последователно(моя грешка), но лампата получава 2 + и трябва да угасне, от втория +( откъм динамото) които излиза при работещ двигател се захранва бобинката на релето
    -------Honda CR-V 128к.с.--------
    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

Публикации
    49
    Точки (при гласуване)
    4

Цитат Мнение на madmaximus Преглед на публикациите
    бъркаш нещо, контактите наистина са последователно(моя грешка), но лампата получава 2 + и трябва да угасне, от втория +( откъм динамото) които излиза при работещ двигател се захранва бобинката на релето
    Ясно! Сега разбрах.

Място
    Бургас
    Публикации
    571
    Точки (при гласуване)
    4

Цитат Мнение на bracnica Преглед на публикациите
    Значи системата работи по следния начин:
    При подаване на контакт фаровете къси и дълги светват на 25% от мощноста си при завъртане на ключа за запалване фаровете изгасват (за да не се товари излишно акумулатора) и върти само стартера.
    В момента в който мотора запали и ключа за запалване застане в положение "на контакт" фаровете пак светват на 25%.Ако искаме да си ползваме нормално фаровете просто си ги включваме от ръчката на волана - релето включва разкъсвайки веригата с последователното включване на фаровете през затворения контакт и възстановява минуса(масата) през отворения контакт.От таблото с бушоните трябва да се изтегли един кабел 1,5 кв.мм до един от фаровете (в случая левия защото е по близко) и да се запои на мястото на минуса, който захранва фара.При последователно връзване мощността пада с 75% ,което удължава живота на крушките многократно.Релето трябва да бъде минимум 10 ампера.
    Аз обаче колега не мога да разбера как изчисли мощността на лампите тъй като двете групи са успоредно свързани към 12в. тоест всяка от лампите ще работи на 50% от дългите и късите си? Единствения вариант да се съглася с теб е да се навържат всички последователно но тогава като изгори една крушка и оставаш без фарове нацяло.

Страница 4 от 7 ПървиПърви 1234567 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Дневни ходови светлини
    От Стефан във форум Друго оборудване и принадлежности
    Отговори: 10
    Последно мнение: 11-02-13, 22:47
  2. Дневни( DLR ) светлини, Диско 1
    От tytovla във форум LAND ROVER
    Отговори: 2
    Последно мнение: 05-09-12, 07:41
  3. Дневни светлини и още нещо...
    От dignatov във форум LAND ROVER
    Отговори: 5
    Последно мнение: 01-10-11, 20:58
  4. Краставици, бобени кълнове, а сега - гъби.
    От Ясен във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 32
    Последно мнение: 18-06-11, 20:05
  5. Много дневни мероприятия...
    От Симеон във форум Пътешествия и разходки. Пътеписи
    Отговори: 3
    Последно мнение: 21-01-08, 22:21

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации