Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дневни фарове!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дневни фарове!

    Колега Слави, поръчах я джаджата, но предполагам ще почакам, тъкмо да подготвя нещата. Обаче съм леко притеснен като махна капака на бушоните/ при мен е отделение за монети щото съм десен/, и виждам само бушоните. Как ще намеря кабела отзад за да го оголя? Това всичкото с бушоните да не се държи на планка? Иначе всички според бушоните необходими кабели са там само не си писал 12 V когато дадеш на контакт откъде си взел? Би трябвало един дебел кабел да отива към ключа предполагм от него си взел постоянното силово 12 волта и един да се връща от ключа тоет този за който питам. Май голяма дупеница ше падне.......
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • #32
      От: Дневни фарове!

      Да от него, тоя дето е захранен с 12 волта от ключа дебелия, по спомен не съм откачал таблото с бушоните, снопа които слиза от волана минава там на близо в него е и кабела за дългите. Не помня къв цвят е, мога д апогледна схемата, ама товята като е десняк се притеснявам да не е друг цвят. НАи сигурно ще да е да свалиш капачките зад волана да се открият буксите на ключа за фаровете и да намериш на кои кабел идва 12 волта като светнеш дългите. Този модул които си поръчал иска захранване при контакт и без контакт. кабела за без контакт го вържи заедно с тоя дето иска 12 волта на контак. Демек не ти трябва захранване 12 без контатк, идеята му на тва кабелче е ако искаш да си настроиш ДРЛ на режим изпрати ме. като загасиш колата фаровете остават 10 секунди още да светят и после гаснат. Аз го бях оставил ама после сметнах че само ток ми харчи на загасена кола дори 10 секунди да са и го махнах. Сега като загася и гасне направо. Туи то .
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

      Коментар


      • #33
        От: Дневни фарове!

        Искаш да кажеш че захранването ще е изцяло през ключа, това не е ли кофти за него да минават дългите, пък макар и на 30% нали по принцип си имаше някакъв дефект тоя клеморед на ключа?
        Тука нещата се усложняват малко от това че трябва да вържа дългите преди оригиналния предпазител, тя май системата има защита от късо ама ако не сработи поради една или друга причина става лошо, въпреки че като цяло схемата има защита и с 15 ампера предпазител, май ще стане и след оригиналните предпазители.
        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

        Коментар


        • #34
          От: Дневни фарове!

          Нищо му няма на клемореда, тои му е кофти като въртиш на стартер когато върви големия ток, тея 50-60 вата после не го събарят, а и не виждам от къде другаде може да хванеш як плюс след контакт, ако толкова те притеснява, може да захраниш ДРЛ през реле което да се управлява от контакта на к.ключ но за мен е излишно усложняване на инсталацията. Сега погледнах схемата за да си припомня кво съм правил, хванал съм кабела червено-син от волана (ключа за фаровете) и съм преди бушоните и нямаш проблем. Тоест ако някъде на пред към фаровете стане късо си е защитено от оригиналните бушони. Ето снимка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:70.4 КБ
ID:5398995
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • #35
            От: Дневни фарове!

            Сега като се замисля, май външен монтаж ще ми е по-лесен-Пускам два тройни кабела 1,5мм от бушоните/ машинката трябва да е в купето, не е предвидена за външен мотаж/ до двата фара. Едната тройка хваща- дълги на съответния фар, габарит/ ползва се като датчик/ и маса. Другата тройка хваща дълги на същия фар, при външните бушони хващам 12в. при врътнат ключ поне по схема трябва да е жълто черен кабел и третото жило хващам плюс от акумулатора през 15А бушон. Тия два тройни кабела ги запоявам към изводите на машинката и така осъществявям втора схема. Ще загубя време в прекарване на кабелите по периферията, но ще спестя при намирането на дългите и габарита/ от куплунга на фара тръгвам назад/, 185см съм и трудно ше се догъзя около бушоните вътре. В купето би трябвало лесно да вляза при бушоните отвън, а и газаджиите са минали преди мен за копчето вътре. А бе Славчо, да те питам като светят дългите на 30% и лапичката на таблото синята дето е за дълги ли свети на 30%, щот са на един +?
            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

            Коментар


            • #36
              От: Дневни фарове!

              Благодаря на Зеро за включването и на всички останали,темата се е понапълнила, това е добре и фирмата е вече налице,само и аз Зеро да те питам при това светене на дългите синята лампа на таблото и тя ли свети или не!По логика би трябвало да свети, едва ли ще дразни през деня 30% и светене,ама ми е интересно да споделиш това!
              имах и Toyota Rav 4 2006g.
              Mitsubishi Lancer 2008g.
              Honda CR-V 1998г.
              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

              Коментар


              • #37
                От: Дневни фарове!

                Павле по напред във темата зеро го е написал - "Нищо друго по колата не свети ни табло ни габарити , демек икономисваш ток и гориво и крушки". Нямам такава джаджа но предполагам не би трябвало да свети защото не ти си светнал (от ръчката) фаровете а машинката подава ток към тях.

                Коментар


                • #38
                  От: Дневни фарове!

                  Напротив синята лампа свети, но на съответния процент. Доста слабо почти не се забелязва. Това е тъка, защото тя е вързана на кабела за дългите. Монтажа на тоя модул и изключително просто (на ЦР-В то няма релета за фаровете и всички необходими кабели са на ключа за фаровете), сложно става ако искащ да вържеш и задните габарити без да пускаш таблото и предните габарити , но пак не е кой знае какво.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дневни фарове!

                    Свети ама на 30%, кои да предположи че ще се захванете и за нея, през деня дори не се вижда че свети ако влезеш в тунел ще я видиш . HONDAEXPLORER както си го намислил много си усложняваш живота така, и няма да е по сигурно или надежно от нормално връзване, демек слагаш още една инсталация. Аз съм 183см , сигурен съм че имаше още 2 см място да се навреш и ти, и както каза колегата всички жици са там на куп и се бачка лесно място бол
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дневни фарове!

                      Ха-ха-ха, измислих го влизам бос в колата, ударил съм се 1-ви номер прическа и ставам автоматично 183см. Майтапа настрана, Zero е прав повечето необходими кабели са при бушоните, ама трябваше да сваля и най долната част от таблото/ пластмасова кора с два винта и щипки/, за да разкрия панорамата. Те кабелите ше ми извадят очите отпред. Тествах ги с мултицета и ги сравних със схемата от мануала по цветове.

                      # Жълто-черен дебел- 12волта при контакт прекъсвани от ключа
                      # Червено син- дълги
                      # Червено зелен- габарити
                      Само постоянно 12 волта не открих, въпреки че имаше още два дебели кабела без потенциал- чисто жълт и бяло черен, пък искам да си е отделно, както и хубава маса та затуй ще пусна само двойка кабел от акумулатора през 15 ампера и една маса хубава ще хвана около него.
                      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дневни фарове!

                        За какво ти е постоянен +????????
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дневни фарове!

                          Сега като гледах схемата за предни светлини с DRL на бушон № 20 под таблото, би следвало да има постоянен +, предвиден за захранване на модула, а може би на бушон № 18 да излиза + след контакт.
                          Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                          Citroen C4, 1.4 vti

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дневни фарове!

                            Ми схемата го изисква, ти сигурен ли си, че е само за да е активна функцията "Изпрати ме", щото не мисля че ще ми трябва. Ще питам колегата производител, не знам дали в другия форум не е обсъждано, нали от там беше и той.
                            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дневни фарове!

                              Абсолютно сигурен, нали и аз го бях вързал, и се обадих на производителя как да деактивирам функцията, и тои ми каза "резни кабела към постяния +" и така резнах го и сега не ми светят като загася. Ако си мислиш че и трябва ток за да не губи настроиките не е нужно, тя си е с независима памет
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дневни фарове!

                                След проверка се оказа, че на позиция 33 от панела с бушоните, който при мен е празен има постоянен + при изключен контакт, а на гнездо № 18 също празно(предвидено за релето на дневните светлини) има плюс след контакт. Така се оказва, че всички необходими кабели ги има на панела с предпазителите, който доколкото видях е на щипки, не пробвах да го сваля. Ако падне панела то може да се свърже направо на празните гнезда и на гнезсата за къси или дълги и габарити. Утре ще ходя да видя в един магазин тук в Русе имало модулчета по 20 лв. и ще видим какво ще стане с монтажа.
                                Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                                Citroen C4, 1.4 vti

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X