Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дневни фарове!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дневни фарове!

    Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
    Това имам чувството, че са го измислили тея дето правят крушките, за да имат повече производство. За мен това е глупост ! Пролет,есен и зима съм съгласен, ама защо лятото ? Кило нафта гони 3 лева, хората се чудят как да вържат двата края, те измислят нови и нови начини да ни откажат от шофирането..
    Някои трябва,да оцеляват за сметката на други,бе колега
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

    Коментар


    • #17
      От: Дневни фарове!

      Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
      Павле аз понеже като се нашумя последно време за тея фарове и си мислим че всеки знае кво е, както и да е на кратко Дневни светлини та тая машинка стурува 35 кинта, монтажа е лелемнтарен но трябва д аго извършиш сам, или поне намери някои алармаджия да я върже. Тя има бая кабели ама аз ползвам само 4 другите и екстри не с ами нужни. тая машинка като запалиш колата изчаква 5-10 сек за д апровери напрежението дали е стабилно над 13 волта и плавно запалва дългите светлини на фаровете до стешпен която ти си задал при първоначалното програмиране, примерно 30 % от силата на дългите е достатъчна. Когато загасиш колата дългите изгасват съвсем бавно пак, а може да се направят и дирекно да гаснат което не им пречи, по важно е че палят плавно. така когато светиш не заслепяваш останалите щото фара хем е огрят целия хем не е силен за да ги заслепи едва 30%. Нищо друго по колата не свети ни табло ни габарити , демек икономисваш ток и гоиво и крушки Общо взето е тва а зползвам тези функци инак има още някои екстри там ама не мисля че с ами нужни. Връзването е елементарно, имаш един + една маса едно кабелче което закачаш на бушончето за габаритите понеже така машинката разбира да се изключи ако решиш да си ползваш фаровете нормално и врътнеш лоста. И едно кабелче което се връзва за общия = на дългите светлини пак при бушоните някъде беше, по тва кабелче машинката подава 30% импулсно напрежение към крушките за да светят слабо. Тва е ако искаш ще ти дам кординати на продавача да ти прати едно само намери кои да го монтира за 5 минути и аре. Аз и на двете коли съм с такова още от как съм ги купил и за фарове не мисля.
      Тази машинка звучи много добре и монтажа не ми се вижда сложен. Намерих една българска фирма дето предлага, даже за групово пазаруване цената пада и под 26лв. Колега, само едно уточнение тъй като вече си монтирал- вътре в купето ли е по удачно да се монтира- близо до бушоните вътре или в двигателния отсег или кабели има и към двете места с бушони?
      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

      Коментар


      • #18
        От: Дневни фарове!

        Вътре в купето си е, при таблото с бушоните тя е съвсем малка, хем моята е стар модел и си беше колко кутия от цигари, сегашните са малки, всички нужни кабели са там на тва място и не се налага удължаване, там са и дългите и дебелия кабел за контакт към ключа от които захранвам машинката и бушона за габаритите от които ловя инфо за положението на ключа. Нищо не се реже нищо не се прекъсва само се добавят кабелчета към инсталацията. Лошото е че днес питах и ми казаха че машинки ще има след седмица явно наплива е голям.
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • #19
          От: Дневни фарове!

          Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
          Вътре в купето си е, при таблото с бушоните тя е съвсем малка, хем моята е стар модел и си беше колко кутия от цигари, сегашните са малки, всички нужни кабели са там на тва място и не се налага удължаване, там са и дългите и дебелия кабел за контакт към ключа от които захранвам машинката и бушона за габаритите от които ловя инфо за положението на ключа. Нищо не се реже нищо не се прекъсва само се добавят кабелчета към инсталацията. Лошото е че днес питах и ми казаха че машинки ще има след седмица явно наплива е голям.
          Мерси, колега страшно се зарибих и навлязох в темата. Само да питам при нашите ЦРВ-та управлението по минус ли е? Ако е така свързването е още по лесно но се губят част от функциите на машинката /светкавицата/ и интензитетът на светене е до 50%.Това за модела който съм си харесал, да не споменавам марки, предполагам визираш него за наличностите. Всъщност заголваш кабелите и запояваш или директно около бушоните има къде да се запои?
          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

          Коментар


          • #20
            От: Дневни фарове!

            Няма ли вариант със светодиоди да стане? Мисля, че там ще сме доста под 48 вата - примерно 5-6.
            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

            Коментар


            • #21
              От: Дневни фарове!

              Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
              Няма ли вариант със светодиоди да стане? Мисля, че там ще сме доста под 48 вата - примерно 5-6.
              има, ама евтините стоят грозно, а хубавите (сертифицирани) например на Филипс са по 200+лв
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #22
                От: Дневни фарове!

                Колеги, ще се намеся в темата. Използването на дневни светлини е описано в закона. Единствените законни случаи са следните:
                1. Каране на къси светлини
                2. Каране със заводски монтирани на автомобила дневни светлини
                3. Каране с допълнително монтирани според ИЗИСКВАНИЯТА СЕРТИФИЦИРАНИ дневни светлини.

                Каране с разни модули, които пускат дългите на 30 %, с диодни ленти, с фарове за мъгла, локомотивни фенери и прочее е извън описаните в закона разрешени случаи и подлежи на санкция. Нашите ченгета си затварят очите щом видят голф със залепена диосна лента за 2,90 от илиянци, но това не значи, че ако човек пооадне на грамотен полицай няма да бъде глобен или дори спрян от движение!
                Карането на дълги светлини е американския стандарт за ДРЛ, в европа са разрешени само късите. Изискванията за монтаж на сертифицираните светлини ги има описани подробно, на какво разстояние една от друга, на каква височина и тн.
                В България вероятността да получим глоба ако караме с диодна лента примерно е малка, но това не важи ако отидем с МПС-то си в някоя бяла държава, където може да ни излезе солено.
                Yamaha XT​M600E '98
                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                Коментар


                • #23
                  От: Дневни фарове!

                  А как великия катаджия ще разбере на какви фарове карам? Той първо няма да тръгне да спира някой, който все пак му свети нещо различно от диодни ленти от Илиянци, но ако все пак тръгне да ме спира от момента в който дигне палката до този в който е дошъл да козирува ще съм превключил на къси отдавна.
                  "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дневни фарове!

                    Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                    Изискванията за монтаж на сертифицираните светлини ги има описани подробно, на какво разстояние една от друга, на каква височина и тн.
                    Колега, много ще съм благодарен, ако ми дадеш сламка къде е описано. Все пак ми се струва, че светодиодните светлини са най-добрия вариант, т.к. са най-икономични, най-трайни и най-добре се виждат на светло заради по-големия интензитет на светлината. Интересува ме къде е описано всичко това. Благодаря!
                    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дневни фарове!

                      Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                      Интересува ме къде е описано всичко това.
                      Ето един пример с картинка – http://yasen.lindeas.com/book/headli...y#comment-7525

                      В линковете са дадени и самите документи, но като всички правни текстове не са леки за четене

                      Има още едно изискване, което не е описано в коментара, който ти давам – ако не се лъжа, интензитетът на светлината трябва да е в границите между 400 и 800 кандела.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дневни фарове!

                        Сертифицирането се отнася само за производителя. Всички сертификати, издадени от страна членка на ЕС са валидни и у нас.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дневни фарове!

                          Аз си намерих сертифицирани, но трябва да се консултирам дали има къде да се монтират. В Англия май законът е влязъл в сила от февруари т.г.
                          http://www.ebay.co.uk/itm/DRL-H-QAUL...item20c43e2aa5

                          Изглеждат добре направени.
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дневни фарове!

                            За Рено има място точно под основните фарове, ако това означава "къде".
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дневни фарове!

                              Колеги нещо става с тея ЛС на които и да опитам да пратя все ми дава че кутията му била пълна и неможел да получи.
                              За колегата donydy ето линк : http://smartdrl.com/ давам ти го в темата щото на ЛС не мога, ако някои мод може да ме светне кво става ще съм му благодарен.
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дневни фарове!

                                Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                                Мерси, колега страшно се зарибих и навлязох в темата. Само да питам при нашите ЦРВ-та управлението по минус ли е? Ако е така свързването е още по лесно но се губят част от функциите на машинката /светкавицата/ и интензитетът на светене е до 50%.Това за модела който съм си харесал, да не споменавам марки, предполагам визираш него за наличностите. Всъщност заголваш кабелите и запояваш или директно около бушоните има къде да се запои?
                                Не по ПЛЮС е управлението, заголвам запоявам, само тая за габарита я бучнах на право на бушона.
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X