Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

    Първоначално публикуван от autocolorpetrovi Преглед на мнение
    тук не ставаше дума , за видове окачване . Темата бе за усилията на колегата и че резултатът си заслужава вложения труд. От моя опит мога да кажа :няма вечна част и такава която да не може да се замени с друга.
    Според мен , ти си на принципа " От моето по-убаво нема!" . Купувайте ...братя българи
    А защо тогава ни даваш за пример снимка с турското окачване ? И аз уважавам труда му и много ми харесват упорите които майстори. БРАВО за тях. От показаното и направеното не ми харесва , че предницата е вирната повече от колкото е нужно и така няма ход надолу и от там идва и подпирането на ама в шенкела. На Гранда и носача и пружината са по дълги от Витаровата и не търпи същата подложка ! За мен е недопустимо на задната пружина да се слага подложка. При такъв лифт няма никаква нужда да се сваля и предния диф. надолу. Аз за мен съм си го направил отдавна и съм го тествал многократно. Някъде да си видял да продавам окачване или елементи за него ? Споделям опит и се опитвам да помогна с мнение. Нали това си е нашия " сиромашки " тунинг. Ако мислите , че не съм прав и полезен по темата ще спра да пиша в нея.
    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

    Коментар


    • #17
      От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

      Пиши Ванка,пиши,ценим всяко твое мнение.
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • #18
        От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

        Идеята на темата е да се покаже как може да се вдигне една Гранд Витара, за случая пореди някои причини аз избрах този вариант, той е донякъде тестов и при открити проблеми те ще бъдат отстранени. Всъщност по този начин не е вдигната само тази Витара и до сега няма проблеми .
        Колата е на един Докрор, който иска да може да ходи и на лов с нея, а не само до болницата, няма изисквания за хар офроуд или съзтезания , само общи черни пътища без извращения .
        Тук мненито на всеки един потребител с опит е много ценно, а това на Иван Попов не може да се подлага под съмнение.
        За подложките по предницата и на мен ми направи впечатление, че хода надолу остава много малък, но след тестове колата се държи прилично по асфалт, а при едри неравности с бавно каране пак е добре . Не съм я тествал при висока скорост в пресечене мстност, но резултата с това положение на окачването няма да е много добър .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #19
          От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

          Колеги има ли развитие по темата.Чакаме още инфо и снимки на Витарката.
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • #20
            От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

            За сега това е , колегата си я кара и няма оплаквания . Ако те интересува нещо конкретно питай .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #21
              От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

              много полезна информация Колега.мерси за труда и желанието да споделиш лифта.
              Аз съм с ГВ 2004 и мисля и Аз да правя тази процедура,но 1-во мисля да направя боди лифт с 3-инча на купето с подложки.
              Та въпроса ми е: може ли и боди лифт и това повдигане... ???

              Коментар


              • #22
                От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

                Всичко може, въпроса е дали имал смисъл! За какво ти е толкова височина?

                Разтърси се из форума - имаше тема за една дълга гранд витара с турски лифт и боди лифт. Няк'ви 35-ци и бяха качили
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #23
                  От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

                  Боди лифта е за оптичен кеф и прекалено големи гуми, ако не се налага няма смисъл от него .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #24
                    От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

                    значи на 50% се "налага" ама и по високи гуми смятам да слагам.
                    мерси
                    п.С. а тези жълтите подложки купени ли са или правени? и ако купени цена и от каде?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

                      Първоначално публикуван от DINIO_D Преглед на мнение
                      значи на 50% се "налага" ама и по високи гуми смятам да слагам.
                      мерси
                      п.С. а тези жълтите подложки купени ли са или правени? и ако купени цена и от каде?
                      От колегата който е писал преди теб. За цена най-добре му звънни.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

                        Колеги ,имам конкретни въпроси към вас относно лифта на моята Гранд Витара дълга база.Купих си за лифта отзад ,пружини-задни за Мерцедес W124 модел седан от 1985-1995 и останах изненадан като се прибрах вкъщи.Оказа се ,че пружините са дълги само 33 см,а не както трябва да са 41.Има ли други модели пружина за тези Мерцедеси или аз съм с грешка?Много колеги казаха ,че са ползвали такива и няма проблем,но какви ходове ще имам с тях,те са почти колкото оригиналните.Помогнете ми моля ви да взема подходящи пружини за лифта.Някоя друга марка кола ,ако знаете да става?Искам да си взема чисто нови пружини и ако може да не са за руски коли.Другото ,което искам да ви питам е относно болтовете за монтаж на шарнирния болт на предните носачи.Купих си предни носачи от турския лифт кит и отделно шарнири за витара 1,6,но не знам болтовете какви трябва да са за захващане на шарнира.Благодаря,ще се радвам да споделите мнението си.Поздрави!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

                          Няма гаранция, че новите пружини ще са по-читави от тези от моргата, а и при разликата в цената по-добре експериментирай първо със стари. За носачите вземи болтове поне 8.8 с частична резба, ако не намериш точен размер вземи по дълги и ги отрежи, ако трябва им донарежи резбата.
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #28
                            От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

                            Вече има и такива неща:
                            за Гранд Витара
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170118_112250.jpg
Прегледи:1
Размер:60.8 КБ
ID:5740457
                            за V6
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170118_112224.jpg
Прегледи:1
Размер:58.3 КБ
ID:5740458
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #29
                              От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

                              Браво колега .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

                                при мен се получи това .ако някои има интерес -
                                от зад Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160223_193050_1.jpg
Прегледи:1
Размер:56.9 КБ
ID:5740965
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160223_193028_1.jpg
Прегледи:1
Размер:50.2 КБ
ID:5740966
                                от пред
                                гумите са 235/65/16
                                с новите 225/7016 не съм мерил ,но е по висока

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170116_081038.jpg
Прегледи:2
Размер:146.7 КБ
ID:5740967
                                899180483

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X