Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

    Тези дни се занимавах с една Гранд Витара, собственика е доктор ловджия и искаше да става поне малко за черен път, понеже в стандартен вид е ниска, като лека кола. Реших да пусна нова тема , понеже раздела е доста беден откъм информация за Гранд витарите . За съжаление снимките са малко, понеже работата вървеше много бавно заради жегата и съм снимал само най-важните моменти, докато съм с чисти ръце .
    Това не е пълния комплект части, липсват маркучето за отдушника за задния диференциал , нови по-дълги горни болтове за предните амортисьори и конзолите за сваляне на прадния диференциал, които още не са изработени и ще се добавят допълнително .

    Съществените неща при задната част са освобождаването на кабела за ABS-а и мъркучето за спирачките. За маркучето реших, че най-безболезнено е да се отреже планката за закрепяне от долната страна към ръкава и да се удължи с парче шина 35х60мм чрез заварка, но нямам снимка от тази процедура, ще я добавя по-късно. На долната снимка е мястото за освобождаване на кабелчето за ABS-a и фиксирането му със свинска опашка накрая .

    след освобождаването на тези неща може да се освободи плавно , чрез крик амортисьора и да се добави подложка на пружината, тази е 70мм и според мен е максимума, който може да се събере .

    Следват смяна на амортисьорите и подложката на панхард щангата , нещата се правят първо от едната и после от другата страна .

    За предната част хамалогията е по-голяма, за да се свали пружината трябва да се разкачи кормилната щанга от шенкела и полуоската .

    Подготовката на амортисьора се състои в разпробиване на горния отвор, отрязване на фиксиращото зъбче и монтаж на подложката .


    Щангата между двата амортисьора никога не пасва точно , заради напрежението на ботушите, затова се фисира първо от едната страна и после със щанга се намества , за да съвпаднат отворите , иначе се смазват резбите при завиване .



    Това е за сега, темата ще има продължение , понеже с 70мм подложки на задните пружини и 40 на предните предницата се оказа по-висока. Сега чакам собственика да я поразтъпче и ще решим как да я довършим.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

  • #2
    От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

    А планките за предния диференциал ....
    [B]Ако искаш да имаш нещо което никога не си имал, може би трябва да направиш нещо което никога не си правил![/B]
    [B]If you want, you can![/B]

    Коментар


    • #3
      От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

      Ще станат и те
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #4
        От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

        Надявам се тази тема да стане също толкова полезна и четена както другата-за повдигането от Славин.
        Само дето още е малко рано, гранд витарите са скъпички за да ги вкара човек в гората или по траялите...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

          Да, по скъпи са , но старите поостаряха, а има хора, които искат нещо по-новичко и по-луксозно. Ясно е , че Гранд Витарата не става много за тежък офроуд и за лекомислено каране с всичката газ през дупките, но няма как да се отрече , че някои проблемни места са преработени с по-здрави решения . Като цяло идеята е насочена към асфалтови пътища с лед и сняг и по-добро поведение на сух асфалт сревнено със старата версия .
          Надявам се, че в тази тема ще намерим най-доброто решение за евтин тунинг с който да позволим на този автомобил да се движи спокойно по по-голямата част от черните пътища в България.
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #6
            От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

            Баа, то и първата витара не е мислена за сериозен офф, ама глей кво ги прайм
            Смея да твърдя, че от всичките джипове от годините в които се произвежда първата витара, тя е най-кекавия джип за офроуд. Просто няма друг джип с макферсън отпред. Това си е окачване за лека кола, колкото и да е здраво и стабилно. Щом се иска здравина и независимо предно окачване-формулата е с два носача, и шенкел с два шарнира. И яки карета.
            Гранд витарата поне има двигатели, и с едни УАЗ-ови мостове се е утепала за траял...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

              Тва е мойта Витарка,която още не мога да прежаля.Днес я видях,станала е супер.Даже помолих доктора за координати та като си взема нова да я карам там кадето са му я направили.Поздравления!!!Чакам още
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • #8
                От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

                Няколко дни след лифта

                оказа се, че предната арка на калника

                е по-изрязана от задната

                и така създава впечатление, че предницата е по висока .
                Това ме заблуди в началото , а тогава я мерих точно след пускане от степенките без да съм я разтъпкал .
                Замерване от земята до праговете отпред

                и отзад

                ето и размера на гумите

                Донагласихме и вертикалните ъгли на предните колела, и мина стенд . За тази процедура разпробиването на горните отвори на амортисьора с 16мм не е достатъчно , налага се допълнително пилене на отвора и на шенкела .
                Сега се замислям за някакви шаблонни ламаринки с готови отвори , които да се заваряват от двете страни на амортисьора след разпробиване и на двата отвора .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #9
                  От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

                  Да не счупите джипката ей!!!!
                  "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                  0878739299

                  Коментар


                  • #10
                    От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

                    Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                    Да не счупите джипката ей!!!!
                    Не , няма да я счупят толкова лесно за твое съжаление , но този лифт малко " КУЦА " да ме извини колегата за огромния му труд , но така не е правилно !!! Досега не писах , защото мислех , че ще си поправите грешките. Да ама не.....
                    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                    Коментар


                    • #11
                      От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

                      Който вижда грешките , нека ги посочи ,а не само да пише. Не се заяждам...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10273.jpg
Прегледи:2
Размер:61.6 КБ
ID:5400300За мен лифтът е добър , само трябват нови планки за предния диференциал ....Що се отнася до допълнително пилене на отвора на амортисьора и шенкела , това си е задължително за българския лифт, след като не се сменят предни носачи .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

                        Приемам критика и не се обиждам от това ,
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #13
                          От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

                          Първоначално публикуван от autocolorpetrovi Преглед на мнение
                          Който вижда грешките , нека ги посочи ,а не само да пише. Не се заяждам...[ATTACH=CONFIG]483368[/ATTACH]За мен лифтът е добър , само трябват нови планки за предния диференциал ....Що се отнася до допълнително пилене на отвора на амортисьора и шенкела , това си е задължително за българския лифт, след като не се сменят предни носачи .
                          И аз не се заяждам . Просто се опитвам да помогна с малко опит и практика. Благодаря за снимката на турското окачване , което е над 1000 $ , но да ме извини , колегата от Измир от това което си снимал за предното окачване , нищо не е по-добро от оригиналното. Тръбните носачи са два пъти по тежки от оригиналните и толкова по меки. Пружините след първата офф расотка "клякат" с два см. и така прогресивно. Ако искаш да ти ги смени за рекламация трябва да ги свалиш и в покой ако са по къси с 2 см. ги сменя . Амовете нямат гаранция и това е проблем , защото са по дълги и не стават други. Единственото нещо ,което си заслужава и е качествено са задните пружини. Те са с 4 см по дълги от "вареловите" , но в горния край са свити и са по меки. За това за чифт такива преди четири години ми искаше 100 $ и ми даваше до живот гаранция. За количество 10 и нагоре не падаше от цената ! За Гранда може да се ползва и планката за щангата на задния мост. Нея я имам и мога да я дам за мостра. Може и без нея с варелови пружини. Карам такава от 4 год. и е с гуми 235/75/16 и има място за още. От пред амовете не са разпробивани. Ако се налага се дупчи САМО горната дупка с макс 16 мм. Сменя се болта с по дълъг и се слагат две шайби с голяма периферия и поне 2 мм дебели. От зад задължително по дълги амови и по дълги пружини БЕЗ подложки. За пружините е писано , какви стават. За горенаписаното гарантирам с опит и практика! Ако съм засегнал някой , моля да бъда извинен , но държа да се обоснове теоретично и да пробваме практично. Мога да твърдя , че варианта , които съм отсеял в годините е най-ефтин и най-достъпен за всеки за Витара и Гранд Витара. Задължителното условие за да има ефект от лифта е да се сменят всичките амове с нови. За задните е ясно , но предните не стават от друга кола .
                          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                          Коментар


                          • #14
                            От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

                            тук не ставаше дума , за видове окачване . Темата бе за усилията на колегата и че резултатът си заслужава вложения труд. От моя опит мога да кажа :няма вечна част и такава която да не може да се замени с друга.
                            Според мен , ти си на принципа " От моето по-убаво нема!" . Купувайте ...братя българи

                            Коментар


                            • #15
                              От: Повдигане lift на Сузуки Гранд Витара ( Suzuki Grand Vitara )

                              Полезна тема.
                              Ще следя .
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X