Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

    Първоначално публикуван от eddiesoft Преглед на мнение
    Ясене, колко устройства които се продават си отварял и в тях си виждал филтри?
    Защщото на мен ми попаднаха 3 модела в ръцете и в нито един нямаше. Да не говорим, че на едното честотата му беше толкова ниска, че се забелязваше мигането на ниския процент на запълване....
    А иначе останалите неща са в по-голямата си част както ги описваш. Но има едно но...
    Написах го това, защото реших да си направя експеримент. В мазето съм писнал 5 крушки с ШИМ на 50 % и 5 които постоянно светят. Установката е следната. Всичките се палят, работят 10 секунди и се гасят за 5 секунди. Процеса се повтаря постоянно, като половината само се палят и гасят, а другата половина като се запалят и ги държа на 50 %. За около 2 месеца вече имам изгорели 2 от тия с ШИМ и 1 от другите. Интересно ми е дали от това как са работили или просто късмет да уцеля така...
    Та затова исках да поразръчкам малко кошера да видя мнения на различни хора Има теоретици, има практици, има всякакви...
    Определено статистическа извадка, 5+5. Ама едва ли ще прежалиш крушки и ток за повече.

    Мога да ти предложа още едно обяснение. От някаква температура на жицата (и балона) халогенният цикъл спира да работи. Не знам каква е тази температура, ама според мен е между 20 и 70 % мощност. Които проценти са малко от въздуха и са свързани и с факта, че крушката е много далеч от линейно съпротивление и P=U^2/R е много афиф за нажежаеми крушки.

    Разбира се, ако крушката периодично се светва и на пълна мощност, халогенният цикъл ще оправя нещата.

    Коментар


    • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

      Е, все пак си направих малък експеримент защото ми е интересно какъв щв е резултата. Чакам да замине още някоя и друга лампичка и да видя от тези малки количества дали ще има някаква фрапираща разлика

      Коментар


      • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

        Цялата тема се свежда до това, как да направиш нещо просто, по най-сложния възможен начин.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

          Здравейте, ето и моя начин за решение на проблема.
          От схемата по-долу получавам закъснение около 20 секунди, след това подава сигнал на реле 30А, което е вързано на ключа на късите. На входа на платката сложих и едно реле 1А, което взима сигнал от габаритите след ключа. Всичкото това сработва по следния начин: Даваш котакт и имаш 20 секунди да запалиш, след това се включват късите, без габарити. когато включиш габаритите, платката изключва и фаровете работят по нормалния начин.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:40.2 КБ
ID:5412543
          Съпротивлението R e 220KOhm, а кондензатора С е 100uF, ако промените стойността на съпротивлението променяте и закъснението.
          Тествано и работи на Ситроен Ксара.

          Коментар


          • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

            Здравейте колеги, има ли възможност за настройка за включване (за предпочитане забавено) на редуцирани къси или редуцирани дълги заедно с габаритите при изключен ключ за светлините? При включване на ключа за светлините на някое от положенията му, да си преминава към нормалната работа. За инфо Голф Плюс има положение на ключа за автоматично включване на къси и габарити при затъмняване.
            Ако има такава възможност, кой и къде може да я активира?

            Коментар


            • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

              Първоначално публикуван от vessonik Преглед на мнение
              Здравейте колеги, има ли възможност за настройка за включване (за предпочитане забавено) на редуцирани къси или редуцирани дълги заедно с габаритите при изключен ключ за светлините? При включване на ключа за светлините на някое от положенията му, да си преминава към нормалната работа. За инфо Голф Плюс има положение на ключа за автоматично включване на къси и габарити при затъмняване.
              Ако има такава възможност, кой и къде може да я активира?
              повечето модули, които се монтират допълнително, правят точно това!!!
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                повечето модули, които се монтират допълнително, правят точно това!!!
                Иван, става въпрос за активация без добавяне на модул на Голф Плюс 2008г., доста Кадита таксита има в София с такава опция.
                За модулите се лутам вече месец по сайтовете за Голф 3, на който искам да пусна редуцирани къси, които да светват със забавяне и габарити отзад, може и предни. Предлаганите модули се нуждаят от някакви доработки, кой с релета, кой с диоди, кой и с двете. Сигурно не съм попаднал на подходящия модул и кой да го монтира. Колеги, ако може подскажете къв кой да се обърна.

                Коментар


                • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                  грешно съм разбрал въпроса

                  новият отговор е: не знам!
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Мога да ти предложа още едно обяснение. От някаква температура на жицата (и балона) халогенният цикъл спира да работи. Не знам каква е тази температура, ама според мен е между 20 и 70 % мощност. Които проценти са малко от въздуха и са свързани и с факта, че крушката е много далеч от линейно съпротивление и P=U^2/R е много афиф за нажежаеми крушки.
                    Разбира се, ако крушката периодично се светва и на пълна мощност, халогенният цикъл ще оправя нещата.
                    В модулите трябва да се добави и светване за две минути 100 % за всеки час.
                    Колегата, който тества крушки в мазето си да добави и няколко на 7 волта, за да е коректен експеримента.

                    Коментар


                    • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                      Да не отварям нова тема, имам проблем с въпросното реле. Та моето пуска късите след определено напрежение, обаче както си карам и по някое време угасват, след малко пак се включват. Закономерност не открих никаква, нито по времеви интервали светене/несветене, нито при преминаване през дупка, нито при студено или топло време. Човека, който го монтира се съмняваше да няма пад на напрежението, каза че не открил, ама колко си е играл не го знам. Някакви идеи за проблема? Ако пада напрежението акумулатова щеше да е дал фира ми се сртува, така е от 4-5 месеца. Става въпрос за П2 2,8 дизел.
                      п.п. С тока се нямам хич, та по като за индианци
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                        Или напрежението на инсталацията мърда, или релето си е вдигнало прага на сравнение.
                        Един индианец може да смени релето за проба например. Или да сложи волтметър и да наблюдава.

                        Коментар


                        • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                          Щом релето е по напрежение, трябва да събереш данни при какво напрежение имаш и при какво - нямаш фарове.
                          Най-лесният начин за измерване от "индианци", за който се сещам, е с уред, който се забожда в запалката, подобен на този:

                          Разбира се, този уред е далече от представата за точно измерване, което се прави с качествен мултицет на акумулатора или алтернатора, но като за индианци - толкова.

                          Такова реле трябва да включва над 13 волта. Ако твоето реле включва над 14 волта, е много вероятно да се държи по описания от теб начин.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                            Включването по напрежение е тесла и няма добра граница на която да сработва.

                            Коментар


                            • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                              Единственото, което още не съм си играл да направя е да му забода мултицета и да видя като угаснат има ли промяна в напрежението. Ама тоя трактор да го кипеня 10 минути да ми дрънчи на главата...Че и укрепване на мултицета си трябва, с тия вибрации. Смяна на релето е вариант, ама това питам, каква е вероятността да е дефектно, че съм сигурен, че е с китайски части на кило. Ама може и да не е от него.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X