Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

    Абе що управлявате фаровете, вместо да им управлявате управляващата верига?
    Се ми се струва да е по-просто.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #47
      От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      На черока къси и дълги в отделни лампи ли са? Ако да, ще стане.
      Ами НЕ, крушката е H4 къси и дълги в един балон. Защо да не стане, ще вържа минуса на акумулатора и ще хвана + от извода за късата светлина.

      Коментар


      • #48
        От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Абе що управлявате фаровете, вместо да им управлявате управляващата верига?
        Се ми се струва да е по-просто.
        И е много по-правилно, ама зависи тя къде е завряна.
        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
        Ами НЕ, крушката е H4 къси и дълги в един балон. Защо да не стане, ще вържа минуса на акумулатора и ще хвана + от извода за късата светлина.
        А какво ще стане, като светнеш дълги светлини? Ще се стопи крушката.

        Коментар


        • #49
          От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

          Аз вече 3 години карам с автоматичен превключвател газ-бензин който на 1500 оборота включва реле, което е вързано паралелно на ключа на късите.Тоест стартирам двигателя фарове не светят.Когато обаче се опитам да потегля (подмина1500об) фарчетата светкат.Като изгася двигателя и те изгасят.Реших така защото зимно време след стартиране на двигателя оставам малко на място,защо да товаря незагретия мотор и акумулатора когато все още не се движа?
          Пуснал съм само къси без габарити.
          П.С.За съжелеление при дизелите тоя номер не минава.
          П.П.С. Нещо из нета за карането на фарове през деня http://dadrl.hit.bg/ може и да сте я чели,но на мен ми направи впечатление истините които са писани.
          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

          Коментар


          • #50
            От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            И е много по-правилно, ама зависи тя къде е завряна.
            Предвид таралясниците дето са масови в тоз форум, в общия случай се пипа копчето за фаровете - нищо кой знае колко завряно.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #51
              От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

              Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
              Аз вече 3 години карам с автоматичен превключвател газ-бензин който на 1500 оборота включва реле, което е вързано паралелно на ключа на късите.
              Ей това е и най-верният начин за бензинови коли. И за дизелови става, ама с малко врътки.

              Коментар


              • #52
                От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                Нещо из нета за карането на фарове през деня http://dadrl.hit.bg/ може и да сте я чели,но на мен ми направи впечатление истините които са писани.
                Много полезно четиво. Благодаря колега.

                Ясене а кво ще стане с тая схема, като преминеш ръчно на бензин? Нали е вързана на сигнала на изпарителя? Аз лично мисля да закача едно реле на големия + на фаровете преди ключа и да го гаси и пали контактния ключ на първа степен щом спра двигателя. Не мога да го обясня като хората. По моята колица има нейде си един + който се появява на първо щракане на контактен ключ и храни радиото. При задействане на стартера го гаси за малко. Та него мисля да ползвам да управлява релето.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #53
                  От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                  Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                  Много полезно четиво. Благодаря колега.

                  Ясене а кво ще стане с тая схема, като преминеш ръчно на бензин?
                  Не е казано, че това е същото реле, което и за газта. Но всъщност няма значение - релето така или иначе изработва сигнал, а ти дали с копчето си избрал него или някой от ръчните режими - твоя работа.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Молба към всички ТНТМ ентусиасти. Моля ви, НЕ включвайте автоматично дълги светлини, на каквато и да било мощност.
                    Подкрепям! Виждал съм няколко коли със самоделни DRL-и направени на дългите и е отвратително заслепяващо, независимо от мощността. При това заслепяване, съмнителния ефект от дневните светлини, става още по-съмнителен.

                    Иначе по темата - аз ползвам едно от тия модулчета още от 2009-та (първите серии) и си работи чудесно все още. Тогава го сложих след две последователни глоби. Трябва да го активирам пак довечера. Направил съм го на 80% да светят късите. През едно реле включвам и габаритите. Особено за тъмните зимни месеци е добре да светят и габарити.
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • #55
                      От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                      Ако не светят габаритите автоматично, ще ги забравиш като стане тъмно

                      Коментар


                      • #56
                        От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                        Не е ли по-добре (и лесно) да се сложи зумерче за забравени фарове, или пък за несветнати фарове?

                        Като чета тук направо се радвам че фаровете ми си се гасят с контакта фабрично.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                          Много полезно четиво. Благодаря колега.

                          Ясене а кво ще стане с тая схема, като преминеш ръчно на бензин? Нали е вързана на сигнала на изпарителя? Аз лично мисля да закача едно реле на големия + на фаровете преди ключа и да го гаси и пали контактния ключ на първа степен щом спра двигателя. Не мога да го обясня като хората. По моята колица има нейде си един + който се появява на първо щракане на контактен ключ и храни радиото. При задействане на стартера го гаси за малко. Та него мисля да ползвам да управлява релето.
                          И аз мислих така понеже ми се налага от време на време да карам и на бензин,затова съм сложил втори превключвател,не ползвам този на АГУто.Така ако се мине на бензин просто фаровете не светват.
                          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                            четох внимателно закона и го разбирам че през деня габарити не са задължителни:
                            през деня се кара с включени дневни или къси светлини, никъде не казват за габарити
                            за движение нощем и при намалена видимост се използват къси или дълги светлини + габарити и осветление на задния номер

                            така че аз си сложих модул, който пали късите на 35% при достигане на 13,2 волта напрежение....... става за 3-5сек след запалването.......... ако включа фарове или габарити от ключа, модула се изключва и се активира наново, след изгасяне на фаровете от стандартното копче. издава звуков сигнал при вкл./изкл.
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #59
                              От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                              И аз да споделя - на единия ми автомобил всичко се реши софтуерно - след запалване светват къси, габарити, табло... всичко...задава се на компа на колата...
                              Така обаче немога да мина на дълги или да включа халогени. За да го направя трябва да си превключа нормално през ключа.
                              Случвало ми се е вечер да тръгна на път и не се сещам, че сами са се запалили късите и се опитвам да мина на дълги и нестава... но няма как хем агнето цяло, хем сговорна дружина планина повдига
                              Има и друг недостатък - минимално осветление на което мога да остана при запален двигател е - габарити...но досега не ми се е налагало да се укривам
                              Няма как да се изключи тази екстра ако не се закачи устройство и софт към компа на колата.
                              Това при кога след 2008 г.

                              Другата ми кола набор '97 (още не е пълнолетна) няма компютър и там си купих едно DRL модулче, което се продава "из нета".
                              Няма много финкции, но следи за напрежението и то трябва да е над 13,7 V.
                              Пали дългите след стартиране на двигателя по избор на 20,30,35 или 40%.
                              При 40% дори не се забелязва заслепяване, а се забелязва по отдалеч и пестят живота на крушките и на алтернатора.
                              Някой колеги забелязвам, че уплюват да се включват дълги, но на мен ми се видя най-добре.
                              Уствойството се връзва лесно за ключа за пускане на светлините и ключа за превключване къси/дълги.
                              Може винаги да се спре или като ми махнеш бушона на захранващия кабел, защото при моя случай устройството остана при таблото с бушоните и е лесно достъпно или през настройките му, които се правят с лоста за светкавицата къси/дълги.

                              Но е факт, че вече като се кача на друга кола освен на моята никога не ми идва на ум да запаля фаровете...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                                Направи ми впечатление устройството следящо напрежението. Ако се скапе генераторът, на акумулатор ще се прибереш, но ще трябва да предвидиш и глобата за незапалени дневни.
                                За какво Ви е това следне? До сервиза или вкъщи акумулаторът ще издържи и с дневните.
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X