Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

    Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
    Здравей,не си първия с тоя "проблем"-трябва ти едно по малко реле за да командва голямото.Това се получи на едно Рено Меган при нас и на колега от форума на японски автомобил.Получава се голяма консумация от релето и лампата остава да свети,въпреки това генератора зарежда.Сложи малко реле с по малко съпротивление и това е.
    Поздрави.
    Здравейте, лампата остава да свети точно заради голямата консумация на бобината от релето. И при мен се получи така, но след разговор с Вальо се замислих и.. смених релето. Първото, с което светеше лампата на генератора при замерване на бобината - 13 Ом. Новото на бош - 86 Ом и няма проблем. Преди да купите релето- измерете бобината

    Коментар


    • Re: От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Малееееееее, що писане сте изписали. При мен цялото устройство се върза на 2/два/ лева. - 2 релета от италианеца за2 лева, метър жица от багажника и сигнал от лампата на маслото. Другото е тайна.
      И аз това разправям, ама...
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

        Е кви релета в 21 век ))
        Човека ако знае как и с процесор да реши да го прави пак шъ е къде двата лева.

        На таково устройстфо скъпото е вложеното вътре ноу хау и акъл.

        ПП И понеже съм правил и двата варианта, и то доста преди да доде тая нова мода - тва релетата изгореха два пъти до сега, ем нарочно не беха съвецки, а онуй "сложното" си баца безгрижно.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • Re: От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Е кви релета в 21 век ))
          Човека ако знае как и с процесор да реши да го прави пак шъ е къде двата лева.

          На таково устройстфо скъпото е вложеното вътре ноу хау и акъл.

          ПП И понеже съм правил и двата варианта, и то доста преди да доде тая нова мода - тва релетата изгореха два пъти до сега, ем нарочно не беха съвецки, а онуй "сложното" си баца безгрижно.
          Пепи, досега за 25 г никога не ми е горяло реле, хем някои от тях са редовно давени. Разбирам се и с транзисторите и с други работи. Бензиновата помпа и печката управлявам с мосфети, ама за фаровете не ми се занимава...(не че е лошо)
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Re: От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Пепи, досега за 25 г никога не ми е горяло реле, хем някои от тях са редовно давени. Разбирам се и с транзисторите и с други работи. Бензиновата помпа и печката управлявам с мосфети, ама за фаровете не ми се занимава...(не че е лошо)
            Еми и аз не вярвах да изгорят, дип на жипа с релетата ЦЯЛАТА инсталация на фаровете е чисто нова и преоразмерена ама е на ...
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • Re: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

              Не знам как го потигаш, но щом казваш, вероятно е така. Мосфетите са арно нящу иначе...
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                Светнаха и моите,шау бау на лоста на автомата,+ от контакт,реле30A,предпазител10A и към късите.
                Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                Grand 3.1TD
                0898 620 306 Стоян

                Коментар


                • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                  Мислехме че трябва да се сложи такова нещо на една кола. Защото проблемът беше не че се забравят при палене ами се забравят при гасене, което е по-лошо. Защото френските коли не са като италианските - вадиш ключа и всичко гасне. Колата просто продължава да си мисли, компютъра да цъка, прозорците се вдигат, изпращане до вкъщи и други гъделчета.
                  Ами не се наложи да се слага модул за включване на фаровете. Просто тая функция се настройва от менюто на колата.
                  Така че преди монтаж на такъв модул вижте колата дали няма такава функция.

                  Коментар


                  • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                    Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                    колеги направих това но има проблем, прочетете и дайте съвет ако обичате. Автомобила е Honda CR-V 128к.с.
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...30#post1934930
                    Колега, може да си решил вече проблема, но ако не си, решението е следното: при Хонда и при някои др. модели автомобили лампата на генератора не се гаси с подаване на втори плюс, а с отпадане на маса. Оостава да ти свети, защото получава маса през бобинката на релето което ти монтираш допълнително. За целта се монтира второ реле, коета да ти управлява първото. Използват се нормално затворените контакти, като единия се свързва към плюс при контакт, а другия към бобинката на първото реле. Управлението на второто рвлв се свързва на плюс при контакт и на лампата на генератора. Така всичко ще работи и ще ти гасне лампата на генератора.
                    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                    SSang Yong Kyron 2.0xdi
                    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                    Коментар


                    • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                      По въпроса за дългите свързани като дейлайт. Цитат от друг форум:
                      Някой да е наясно с юридическия казус - дълги светлини с намален интензитет в качеството им на дневни светлини.
                      Не знам юридическия казус на това малумие, но аз може и да набия някой такъв на пътя като ми свети така... Не минава ден в който някое говедо светещо на дълги да не ми вади очите...

                      В закона ясно си пише дневни светлини или къси.
                      Останалото си е чисто българска интерпретация и простотия... Не глоби а бой трябва и то по-много!
                      Много добре систематизирано...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                        А някой обяснява ли в детайли изобщо как се прави това намаляване на интензитета на светене на дългите? Запознатите знаят какво е PWM или на български ШИМ и някои може да ме оборят, че става въпрос за много кратки периоди от време в които нажежаемата жичка на крушката не може да се нагрее достатъчно, но си е реално едно палене и гасене на крушката. И все пак си е "изливане" на енергия при всяко отпушване на управляващия елемент върху реотанчето. А обикновенно крушките с нажежаема жичка горят при паленето им, а много по-рядко в процеса на постоянно светене.
                        Хайде сега да видим колко колеги жичкаджии (някой така ни нарече ) ще ме оплюе,че не съм прав

                        Коментар


                        • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                          Първоначално публикуван от eddiesoft Преглед на мнение
                          А някой обяснява ли в детайли изобщо как се прави това намаляване на интензитета на светене на дългите? Запознатите знаят какво е PWM или на български ШИМ и някои може да ме оборят, че става въпрос за много кратки периоди от време в които нажежаемата жичка на крушката не може да се нагрее достатъчно, но си е реално едно палене и гасене на крушката. И все пак си е "изливане" на енергия при всяко отпушване на управляващия елемент върху реотанчето. А обикновенно крушките с нажежаема жичка горят при паленето им, а много по-рядко в процеса на постоянно светене.
                          Хайде сега да видим колко колеги жичкаджии (някой така ни нарече ) ще ме оплюе,че не съм прав
                          Не си прав, поне по отношение на уязвимостта на жичката от това "постоянно" палене и гасене.
                          Първо, паленето и гасенето на жичката е стрес, но не чак толкова голям - ако е изгоряла при паленето, бъди сигурен че си изгубил максимум 10% от живота и.
                          Второ, този стрес е температурен (повече) и магнитен (по-малко). При ШИМ със 100 херца крушка с такова ниско напрежение (и значи дебела жичка) си мени температурата на жичката с части от градуса - твърде малко спрямо промяната от 300К до 3000К, която се случва при светване на изгасена лампа. Те, тънките жички на домашните крушки при такава честота едвам се забелязва да мигат - я има 100К промяна в температурата при всеки период, я не. А ШИМ на 100 херца едва ли някой прави със съвременните елементи - 25кХц е далеч по-удобна честота. Явно и магнитният стрес не е чак такава беда, съдейки пак по домашните, които си живеят своите 1000-2000 часа на 100 херца.
                          Трето, ако искаш да ти работи радиото в колата (па и самата кола, ако е от по-новите) все едно ще се прежалиш да сложиш LC-филтри, иначе хармониците ще ти разкажат играта.

                          Коментар


                          • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                            Нажежаемата жичка е инертна. В смисъл, че и трябва време, за да изстине. Дори можеш да го забележиш, когато си загасяш лампата вечер. Не знам на каква честота е на ШИМ-а, но едва ли жичката има време да изстине, за да го сравняваш с изгарянето при пускане на лампа
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                              Ясене, колко устройства които се продават си отварял и в тях си виждал филтри?
                              Защщото на мен ми попаднаха 3 модела в ръцете и в нито един нямаше. Да не говорим, че на едното честотата му беше толкова ниска, че се забелязваше мигането на ниския процент на запълване....
                              А иначе останалите неща са в по-голямата си част както ги описваш. Но има едно но...
                              Написах го това, защото реших да си направя експеримент. В мазето съм писнал 5 крушки с ШИМ на 50 % и 5 които постоянно светят. Установката е следната. Всичките се палят, работят 10 секунди и се гасят за 5 секунди. Процеса се повтаря постоянно, като половината само се палят и гасят, а другата половина като се запалят и ги държа на 50 %. За около 2 месеца вече имам изгорели 2 от тия с ШИМ и 1 от другите. Интересно ми е дали от това как са работили или просто късмет да уцеля така...
                              Та затова исках да поразръчкам малко кошера да видя мнения на различни хора Има теоретици, има практици, има всякакви...

                              Коментар


                              • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                                Моя модул ги пали и ги гаси плавно. Това би трябвало да пази крушките, а не това, че работят на 50%.

                                Освен това има крушки и крушки. На всички коли, които съм имал, крушките с които идват от запад, карат по доста повече от тези, които купувам тук
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X