Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

    Не търсим ефективност търсим цена и незаяждане на органите.Те не са виновни че ги карат да контролират изпълнението на глупави закони.НО...

    Коментар


    • #17
      От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

      Е намали си късите, като се гони икономия, що трябва да се пускат дълги???
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

        Жичката на дългите се използва по малко от жичката на късите.А както знаеш те са с ограничен живот.Една качествена крушка ти е30-50 лв и си сметни какъв ти е кяра.на 3-4 месеца да ги сменяш по две.А честито.
        Избираш или да виждаш или тебе да те виждат.Тъпа дилема. В затворената от Ясен тема се цитира че в Европа това е за новите коли заводски предвидени с дневни светлини.

        Коментар


        • #19
          От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          Според мен дразнят по-малко от късите на 100%.
          Ако беше така, нямаше да съществуват късите. А те не съществуват, защото са лесни за правене.

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Олеее, тва Н4 ли ползва??
          Тва недоразумение също е крайно време да го забранят.
          И изобщо всички тъпотии с френелова леща.
          Несъмнено, френеловата леща не е най-добрата оптика в съвременното автомобилостроене. Просто тя изобщо свети след 1 година експлоатация, за разлика от мътните лупи, с които идват по-новите коли в Горубляне.

          Коментар


          • #20
            От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Несъмнено, френеловата леща не е най-добрата оптика в съвременното автомобилостроене. Просто тя изобщо свети след 1 година експлоатация, за разлика от мътните лупи, с които идват по-новите коли в Горубляне.
            Ай ся пет за четири. Лещите на помътняват, пожълтява външното стъкло (което е от пластмаса няква гадна нечупяема). Оправя се срещу пет лева за полирпаста.
            ПП. Колите с лещи са скъпи, и обикновено и стъклата им не пожълтяват. Тия с малко по-сложен рефлектор са тънканата.
            ППП Пожълтяването е някъде след 5 до 7 година.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Ако беше така, нямаше да съществуват късите. А те не съществуват, защото са лесни за правене.
              Ееее става въпрос за дневно, не за нощно светене, а то не би трябвало да съществуват и късите през деня.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #22
                От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                в Пасат 7 няма такова понятие къси светлини.Двата фара си светят и настройват снопа светлина в зависимост от много фактори.Понякога независимо ляв от десен.

                Коментар


                • #23
                  От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                  Ееее става въпрос за дневно, не за нощно светене, а то не би трябвало да съществуват и късите през деня.
                  Приеми, че за около половината хора, дългите светлини заслепяват и през деня. И това всъщност са хората, които имат по-добро нощно зрение. Проблемът намалява, ако са с по-ниска мощност, но не много.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                    Аз също мразя да ми светят през деня на дълги ,но на гореспоменатите не съм забелязал да ме заслепяват.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                      И тая тема я оспамихме подобаващо, но то пък си е традиция.

                      Въпросът беше : искате ли да направим комбина с цел постигане на по-добри цени.

                      Оттеглям въпроса си, ще си купя още един модул на стандартната цена.
                      За мен темата приключи.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #26
                        От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                        Ааа ... да си ги нЕмаме тия!

                        Устройството е ... глупаво според мен.

                        За мен, нормално такова трябва да се включва и изключва по напрежение. Тоест палиш кочината ... вдига се напрежение около 13,5 волта ... включва се ламБата.
                        Гася ДВГ-то .... генератора спира да работи ... "устройството" гаси ламбите.
                        Другото е регулирането на светлината на светене, ама ..... това ... лесно ...
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                          Значи карам от година с такава схема и честно казано не съм доволен от надеждността на модула. За заслепяване в никакъв случай не може да се говори . Много е удобно използването на тази схема ако се подобри надеждността и . Монтира за 30-тина минути , като е хубаво да сте двама човека да си пиете бира и да има кой да ти държи ако решиш да запояваш кабелите . Днес обаче системата отказа . В момента говоря малко наизуст, но мисля , че схемата пуска напрежение когато на контролния кабел получи 14V . При мен последните 3 месеца както си работеше нормално седмица две и след това казваше , че няма да работи . И се започваше едно включване и изключване на дневните светлини. Ударих сондите на мултицета и забелязах , че при запален двигател напрежението ми е 13.98-14.01V . Това включване и изключване се получава, когато напрежението падне под 13.95V . Именно тук виждам пролука надеждността на схемата. Според мен напрежението на включване е излишно да бъде по-високо от 13.5-13.6V . От любов към информацията съм отварял схемата да видя какво има вътре. Смело мога да твърдя, че цялото схемно решение не излиза повече от 10лв . Единствено интеграла не мога да кажа какъв е , понеже момчето, което ги продава е изтъркало номера . Предполагам обаче , че е някакъв програмируем ЕПРОМ или нещо такова. Ако някой от форума има нужните познания, техника и умения, аз мога да кача снимки , да надраскам схемата и печатната платка. Но остава проблема с интеграла .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                            И ако случайно стане пожар ,дори да не е виновно устройството, застрахователя може да откаже изплащане на щета заради промени в конструкцията /ел.схемата/.Честито.

                            Коментар


                            • #29
                              "интеграла" е компаратор, какъвто си искаш, а цялото схемно решение не излиза повече от 1 лев. Но това е сложно, а и разчита че при натоварване напрежението не спада много. Което не е винаги така.

                              Истинските мъже закачат едно реле на датчика за налягане на масло или на възбуждането на генератора. Така фаровете светват само ако двигателят работи.

                              Ако са съвсем инстински мъже, го закачат към захранването на бензиновата помпа, или управлението на електрическия изпарител. Така светва при подаване на контакт, но угасва ако двигателят изгасне или не запали.

                              Най-съвсем-истинските мъже просто свързват релето към контактния ключ. Проста и надеждна схема, но както и предната, добавя тази консумация към стартовия ток.

                              Никое от тези решения не е универсално за всички коли, а остава и другият въпрос - какво правим, като стане тъмно и светнем фаровете наистина? В лампата Н4 трябва да свети само едната светлина, с двете заедно умира много бързо, даже и едната да е намалена. Бушони и кръстосани токове, тук са бонус към проблемите, но пък ги има и при отделни фарове за къси и дълги.

                              Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                              И ако случайно стане пожар ,дори да не е виновно устройството, застрахователя може да откаже изплащане на щета заради промени в конструкцията /ел.схемата/.Честито.
                              Ако имаш кола, която да си заслужава каското, тя сигурно има фабрични DRL и трябва само да се настроят.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                В лампата Н4 трябва да свети само едната светлина, с двете заедно умира много бързо, даже и едната да е намалена. Бушони и кръстосани токове, тук са бонус към проблемите, но пък ги има и при отделни фарове за къси и дълги.
                                Днес си мислих по този проблем. Искам да ползвам обикновено реле което ще се задейства от лампата на генератора. Но когато дойде време наистина да има нужда от светлини(когато се стъмни) не трябва да светят двете светлини.
                                Намерих две възможни решения-да се сложи ръчно ключе което да изключва системата изцяло, и през нощта да се ползва само щатната схема за светлините.

                                Другото решение-сигнала от генератора да минава през друго реле, на което оперативната верига да се командва от дългите светлини, и като се пуснат дългите да се прекъсва захранването през първото реле за късите светлини. Когато сме на къси от щатния ключ-тогава е все едно откъде ще идва плюса към късите.
                                Това успях да измисля, давайте критики и обяснения защо няма да работи. Ако няма такива-ще си купя две релета и за два часа трябва да съм готов с монтажа.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X