Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

    Добре де, тази е по-елементарната схема за лампата за маслото, ако и на форд нисана е такава-май ще ползвам акъла от Исаев. Мислех си да захраня от генератора, през жичката на дългите(както каза Ясен) да хваща маса. Като включа дълги-се губи разликата в потенциала на двата извода на релето, и то отваря веригата за късите светлини. Като сигнализация за забравени габарити отзад ще е тъмното табло, то поне прави впечатление.

    За сигнализацията за вкйлючени светлини на таблото-на камиончето(Форд транзит1996) има лампа която свети оранжево. И на други, по-стари коли съм виждал.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Добре де, тази е по-елементарната схема за лампата за маслото, ако и на форд нисана е такава-май ще ползвам акъла от Исаев.
      От генератора е по лесно Коле.С маса през габарита с диод задължително.Иначе при угасен двигател светваш габарит и светят и късите.С това през дългите-нямаш габарит.
      Последно редактирано от Валентин Исаев; 12-08-12, 23:33.
      Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
      Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
      0885 660 613

      Коментар


      • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

        Не ми трябва габарит.
        За дневното светене де. В оперативната верига ще има ключ с който да изключвам новата система, и ще си светвам габарити и фарове от щатния ключ, както си е от завода.
        Абе всичко бях измислил, сега само ме обърквате допълнително. Ама да останат два часа свободни, и да се случат да е по време което не ме мързи....
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

          Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
          Аз реших проблема с едно реле. На силовата му част са вързани къси, на управляващата: (+) от контактен ключ а (-) през габарит. Така при включване (когато се стъмни) на къси автоматично се изключва системата.
          При тази схема, с реле за време избягваш паленето при светещи дневни светлини
          Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

          Коментар


          • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Ама да останат два часа свободни, и да се случат да е по време което не ме мързи....
            Днес това се случи.
            Имах кратка консултация с Ясен относно диода, и след работа заедно с големия син сътворихме системката. Взема се плюс от лампата за генератора, през бобината на релето, диод(не ме питайте къде е анод и къде катод, забравил съм кой електрод кой беше, но е вързан така, че да не връща плюса от дългите светлини през релето към генератора), и след диода на фасунга на лампата-на дългата светлина.
            Изпълнителната верига взема плюс от акумулатора, предпазител 15 Ампера(по сметки двата фара на къси черпят не повече от 9), и след релето отиват директно на късите светлини на лампите.
            Остава да сложа ключ по оперативната верига за да мога да карам и без светлини когато искам. Например по черен път, там не се изискват светещите глупости на Европа.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Днес това се случи. и след диода на фасунга на лампата-на дългата светлина.
              Коле само да знаеш-ако някога те спрат,че не си пуснал фарове-имаш изгоряла дълга светлина на крушка на фара.
              ПП Светна ли индикаторната лампичка на таблото за къси светлини???
              Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
              Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
              0885 660 613

              Коментар


              • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                Коле само да знаеш-ако някога те спрат,че не си пуснал фарове-имаш изгоряла дълга светлина на крушка на фара.
                ПП Светна ли индикаторната лампичка на таблото за къси светлини???
                За изгорялата дълга светлина е ясно, ама ще поема риска. Пък и ще знам на кой фар е изгоряла-на левия. През неговата дълга светлина взех масата за оперативната верига. Още повече, че смених лампата онзи ден. А и бобината на релето харчи 0,2 Ампера, та не товари с нищо лампата.

                Форд нисана няма индикация за включени светлини, а и според мен не е и нужна.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                  Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                  Коле само да знаеш-ако някога те спрат,че не си пуснал фарове-имаш изгоряла дълга светлина на крушка на фара.
                  ПП Светна ли индикаторната лампичка на таблото за къси светлини???
                  Трябва да изгорят и двете дълги, за да стане проблем. Все ще забележи преди това.

                  Коментар


                  • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Пък и ще знам на кой фар е изгоряла-на левия. През неговата дълга светлина взех масата за оперативната верига.
                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Трябва да изгорят и двете дълги, за да стане проблем.
                    Опа, двете светлини са свързани в паралел, та е все едно на кой край на веригата съм запоил кабелчето. Е, има и вероятност да са на две отделни вериги, но надали. Не съм се ровил там.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                      Да разбирам ли, че най-големия противник на карането на фарове през деня вече ще кара на дълги?!

                      Коментар


                      • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                        Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
                        Да разбирам ли, че най-големия противник на карането на фарове през деня вече ще кара на дълги?!
                        Не, защо?

                        Коментар


                        • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Не, защо?
                          Да, сори, така става като се чете по диагонал Щото по едно време се обсъждаше каране на намалени дълги и така...

                          Коментар


                          • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                            Да кажа за дългите, понеже някой по-горе пише, че не заслепявали при намален интензитет. 50 км карах пред един приятел, който си е направил много кадърен DRL с последователно свързване на дългите, което е 50% от мощността на всяка крушка. Наложи се да си щракна огледалото на нощен режим за да не ми избоде очите с тия фарове.

                            Съгласен съм, че добре го виждат, но като моторист, никак няма да ми е приятно някой да мине през мен виждайки много добре друг с дневни дълги светлини. По тая логика да си наслагаме прожектори от комбайни и да си светим. Изобщо карането на фарове извън мрачните дни и тъмното ми е с много съмнителен ефект въху намаляването на катастрофите.
                            LZ2NKM

                            Коментар


                            • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Може ли малко по-конкретно...
                              Ланд Ровър Дискавъри 1 комплектация за северна Америка е с дневни светлини 30% "дълги".

                              Иначе карам с такива дневни светлини само че на 20% от две години, говорил съм с колеги, които са карали пред мен и никой е казал, че съм го заслепил.
                              LR Discovery I 300 TDI

                              Коментар


                              • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                                Ъъъъъъъ... таковата, Кольо да рисува схемата !
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X