Страница 2 от 12 ПървиПърви 123456 ... ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 239

Тема: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

Място
    София
    Публикации
    5,976
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Ако беше така, нямаше да съществуват късите. А те не съществуват, защото са лесни за правене.
    Ееее става въпрос за дневно, не за нощно светене, а то не би трябвало да съществуват и късите през деня.

Публикации
    4,950
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

в Пасат 7 няма такова понятие къси светлини.Двата фара си светят и настройват снопа светлина в зависимост от много фактори.Понякога независимо ляв от десен.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,944
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на maystor Преглед на публикациите
    Ееее става въпрос за дневно, не за нощно светене, а то не би трябвало да съществуват и късите през деня.
    Приеми, че за около половината хора, дългите светлини заслепяват и през деня. И това всъщност са хората, които имат по-добро нощно зрение. Проблемът намалява, ако са с по-ниска мощност, но не много.
    Tramp: Да си спомняте някой да е посмял да протестира срещу дядо Мраз? Правилно. На никой, никога, по никакъв повод не му е минавало през ум да вдигне глас срещу тази институция на нашето време.

Публикации
    4,950
    Точки (при гласуване)
    22

Аз също мразя да ми светят през деня на дълги ,но на гореспоменатите не съм забелязал да ме заслепяват.

Място
    София
    Публикации
    5,976
    Точки (при гласуване)
    19

И тая тема я оспамихме подобаващо, но то пък си е традиция.

Въпросът беше : искате ли да направим комбина с цел постигане на по-добри цени.

Оттеглям въпроса си, ще си купя още един модул на стандартната цена.
    За мен темата приключи.

CarTest™ е офлайн Старши участник | news |
    | Модератор |
    Място
    Ямбол
    Публикации
    5,653
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    26

Ааа ... да си ги нЕмаме тия!

Устройството е ... глупаво според мен.

За мен, нормално такова трябва да се включва и изключва по напрежение. Тоест палиш кочината ... вдига се напрежение около 13,5 волта ... включва се ламБата.
    Гася ДВГ-то .... генератора спира да работи ... "устройството" гаси ламбите.
    Другото е регулирането на светлината на светене, ама ..... това ... лесно ...

Публикации
    693
    Точки (при гласуване)
    10

Значи карам от година с такава схема и честно казано не съм доволен от надеждността на модула. За заслепяване в никакъв случай не може да се говори . Много е удобно използването на тази схема ако се подобри надеждността и . Монтира за 30-тина минути , като е хубаво да сте двама човека да си пиете бира и да има кой да ти държи ако решиш да запояваш кабелите . Днес обаче системата отказа . В момента говоря малко наизуст, но мисля , че схемата пуска напрежение когато на контролния кабел получи 14V . При мен последните 3 месеца както си работеше нормално седмица две и след това казваше , че няма да работи . И се започваше едно включване и изключване на дневните светлини. Ударих сондите на мултицета и забелязах , че при запален двигател напрежението ми е 13.98-14.01V . Това включване и изключване се получава, когато напрежението падне под 13.95V . Именно тук виждам пролука надеждността на схемата. Според мен напрежението на включване е излишно да бъде по-високо от 13.5-13.6V . От любов към информацията съм отварял схемата да видя какво има вътре. Смело мога да твърдя, че цялото схемно решение не излиза повече от 10лв . Единствено интеграла не мога да кажа какъв е , понеже момчето, което ги продава е изтъркало номера . Предполагам обаче , че е някакъв програмируем ЕПРОМ или нещо такова. Ако някой от форума има нужните познания, техника и умения, аз мога да кача снимки , да надраскам схемата и печатната платка. Но остава проблема с интеграла .

Публикации
    4,950
    Точки (при гласуване)
    22

И ако случайно стане пожар ,дори да не е виновно устройството, застрахователя може да откаже изплащане на щета заради промени в конструкцията /ел.схемата/.Честито.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,944
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране

"интеграла" е компаратор, какъвто си искаш, а цялото схемно решение не излиза повече от 1 лев. Но това е сложно, а и разчита че при натоварване напрежението не спада много. Което не е винаги така.

Истинските мъже закачат едно реле на датчика за налягане на масло или на възбуждането на генератора. Така фаровете светват само ако двигателят работи.

Ако са съвсем инстински мъже, го закачат към захранването на бензиновата помпа, или управлението на електрическия изпарител. Така светва при подаване на контакт, но угасва ако двигателят изгасне или не запали.

Най-съвсем-истинските мъже просто свързват релето към контактния ключ. Проста и надеждна схема, но както и предната, добавя тази консумация към стартовия ток.

Никое от тези решения не е универсално за всички коли, а остава и другият въпрос - какво правим, като стане тъмно и светнем фаровете наистина? В лампата Н4 трябва да свети само едната светлина, с двете заедно умира много бързо, даже и едната да е намалена. Бушони и кръстосани токове, тук са бонус към проблемите, но пък ги има и при отделни фарове за къси и дълги.

Цитат Мнение на FLY_FREE Преглед на публикациите
    И ако случайно стане пожар ,дори да не е виновно устройството, застрахователя може да откаже изплащане на щета заради промени в конструкцията /ел.схемата/.Честито.
    Ако имаш кола, която да си заслужава каското, тя сигурно има фабрични DRL и трябва само да се настроят.
    Tramp: Да си спомняте някой да е посмял да протестира срещу дядо Мраз? Правилно. На никой, никога, по никакъв повод не му е минавало през ум да вдигне глас срещу тази институция на нашето време.

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,511
    Точки (при гласуване)
    36

В лампата Н4 трябва да свети само едната светлина, с двете заедно умира много бързо, даже и едната да е намалена. Бушони и кръстосани токове, тук са бонус към проблемите, но пък ги има и при отделни фарове за къси и дълги.
    Днес си мислих по този проблем. Искам да ползвам обикновено реле което ще се задейства от лампата на генератора. Но когато дойде време наистина да има нужда от светлини(когато се стъмни) не трябва да светят двете светлини.
    Намерих две възможни решения-да се сложи ръчно ключе което да изключва системата изцяло, и през нощта да се ползва само щатната схема за светлините.

Другото решение-сигнала от генератора да минава през друго реле, на което оперативната верига да се командва от дългите светлини, и като се пуснат дългите да се прекъсва захранването през първото реле за късите светлини. Когато сме на къси от щатния ключ-тогава е все едно откъде ще идва плюса към късите.
    Това успях да измисля, давайте критики и обяснения защо няма да работи. Ако няма такива-ще си купя две релета и за два часа трябва да съм готов с монтажа.
    Има ли желание-има и начин!

turtey е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    18,445
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    42

Нали ви показвах решението ))

Е понеже не съм мъж не ползвам релето но принципа е същия.
    Прекъсва квото душа ти сака и се пуска след контакт или запалване според от къде фанеш управляващ сигнал
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    София
    Публикации
    552
    Точки (при гласуване)
    8

Молба към всички ТНТМ ентусиасти. Моля ви, НЕ включвайте автоматично дълги светлини, на каквато и да било мощност.
    Ами трябва да са включени късите светлини. Ако са дългите май ще се глобяваме!
    Последно редактиран от jumboframe ; 07-08-12 в 19:45 Причина: правопис
    LZ(единица) Лима Жоро Жоро
    2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

Публикации
    4,950
    Точки (при гласуване)
    22

Управляващ сигнал се хваща най лесно от плюса на чистачките след ключа.Става дума за допълнително монтирани дневни светлини.

Нямам кола с ДЛР ,но имам с КАСКО ,та коментирах със застрахователя.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,944
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на Кольо Преглед на публикациите
    Другото решение-сигнала от генератора да минава през друго реле, на което оперативната верига да се командва от дългите светлини, и като се пуснат дългите да се прекъсва захранването през първото реле за късите светлини. Когато сме на къси от щатния ключ-тогава е все едно откъде ще идва плюса към късите.
    Това успях да измисля, давайте критики и обяснения защо няма да работи. Ако няма такива-ще си купя две релета и за два часа трябва да съм готов с монтажа.
    Ще стане, ама каквато е засукана японската ел. инсталация ще трябват диоди. Сигурен ли си, че на Витара се превключват +, а не - на лампите?

Ако да, има прост начин с 1 реле.
    Сигнала от генератора се подава на релето през диод, а маса на релето се подава от дългите.

Публикации
    4,950
    Точки (при гласуване)
    22

С един тъп закон направо ни подлудиха.То не са схеми ,то не са мислене.Какво пък потенциала на нацията влиза в действие.

Място
    Русе
    Публикации
    2,627
    Точки (при гласуване)
    18

А има ли какво да сложа на стари кошници по броните или другаде, което законно да замести дневни светлини, без да включвам задни габарити, с отделна верига и ключ? Нещо, с което няма да ми правят проблеми, имам предвид.

Може да съм пропуснал нещо в другите теми.

Място
    Плевен
    Публикации
    223
    Точки (при гласуване)
    9

Колеги, да споделя и моят опит. От няколко години правя подобни устройства и от потребителите до какви изводи стигнахме: (само да уточня, че са за старички автомобили на които не е предвиждано нищо в тази насока. Използвам късите светлини!) та, от потребителите разбрах, че най-удачният вариант е да се палят късите светлини, като в същото време се палят габаритите и таблото на автомобила. Това е удобство когато се свечери/стъмни да не се налага превключването на каквото и да е. Все пак има вариант да не бъдат свързани, но при стъмване трябва допълнително да се използва ключа за светлините. Освен това има екстра, която ако са светнати фаровете и се пали колата - да се загасят автоматично докато запали за да няма допълнителни консуматори в същото време. В момента замислям нов вариант който е почти готов с доста екстри като визуализация заряда на акумулатора, състоянието му и други подобни, но понеже платкаджиите са отпуска ще се позабавя... Уффф, стана май като реклама на изделие... Извинявам се ако звучи така и ако искат админите да го махнат. Само исках да кажа, че ако някой иска съвет - готов съм да му дам. Само сорса за процесорчето без пари не давам

borko_ruse е онлайн
    Борислав Борисов
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |* МСС *
    Място
    Русе
    Публикации
    2,614
    Точки (при гласуване)
    14

Аз също на свой ред да питам- продават едни китайски LED допълнителни светлини, които уж имали сертификат за ''дневни светлини'' на големина са горе-долу колкото преден мигач на Голф2 в бронята. Някой слагал ли е, какви са цените и минава ли номера пред милицията?
    На сърбела майката му е чесането.
    A4 B5 TDI QUATTRO; каравана KIP De LUX; Mitsubishi Eclipse II (D3); Honda CBR 600 F4
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,511
    Точки (при гласуване)
    36

Сигурен ли си, че на Витара
    Не за витарата бе, тя си остава само бегачка, вече няма да види асфалт.
    За форд-нисана смятам...
    Има ли желание-има и начин!

Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

Някой знае ли при кои модели джипове, светлините могат да се настроят автоматично да светват, без да се слагат допъулнителни модули?
    Примернои при Туарег я има тази опция в компютъра, а при Чероки дали я има?

Страница 2 от 12 ПървиПърви 123456 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 5
    Последно мнение: 19-07-12, 19:52
  2. Преустройване от Ел.включване на бързи-бавни-4по4 към ръчно включване по някакъв начи
    От Тата във форум Други 4х4, екзотични автомобили, всичко извън горните марки
    Отговори: 7
    Последно мнение: 30-11-10, 10:48
  3. Отговори: 2
    Последно мнение: 23-04-10, 21:43
  4. Отговори: 20
    Последно мнение: 19-12-08, 12:05
  5. Включване на 2-ра предавка при студен двигател
    От vladoniki във форум Автомобили 4x4
    Отговори: 19
    Последно мнение: 18-10-08, 21:44

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми