Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

    И аз така По принцип голяма част от хубавините се случват на тъмно
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Не съм сигурен естествено, но си мисля, че и аз ще мога да чета вестник на пълнолуние.
      Ако можеш, значи си в златната среда.

      п.п. цветни лещи не искам, засега.

      Коментар


      • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

        Ясене , ти се хванА за ириса на Кольо . Аз това го пуснах към него като спам . Нема кафяви , нема сини очи кат` ти светне някой залетеж на дълги срещу теб ! Аз проблема го реших , ама срещу 200 и кусур кинта за слънчеви очила . Сега през деня ако не съм ги сложил , все едно не съм се заключил с колана и не съм си запалил фаровете . Автоматизъм ми стана

        Основното ми питане беше , дали някой е наясно ако си лепна едни Led светлини на бронята , с изряден сертификат от Продавача ( независимо дали са произведени от тукашния , или братския китайски пролетариат ) , дали Органите при спиране ще ми искат документа , или няма проблем . Това щото таралясниците ми не са с оргинал заводски дневни светлини. В края на Осемдесетте още не са били измислили тая дивотия .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          дали Органите при спиране ще ми искат документа , или няма проблем
          Нали ги знаеш Органите.

          Вероятно нищо няма да направят, както не правят и за кривите сини ксенони. Нещо да свети там - те не са специалисти. Най-много да ги накарат да проверяват за маркировка на стъклото отпред - Е ли това нещо направено за дневни светлини, или не. А те най-много да не се занимават.

          Теоретично с тая работа трябва да се занимават на ГТП, а не Органите.

          Коментар


          • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

            Отново да се върнем на темата, не разбрах дали някой има желание да купи схемата и прототипа, и затова доброволно реших да кача схема , засега без елементната база, за да се установи има ли хора с достатъчно опит за да си запояват сами елементите, със или без платка , какви са им възможностите да не правят грешки при монтажа на елементите и да не внасят съществени изменения в схемата.
            Вижда се от снимката (извинявам се правих я с телефона), че самата схема не е сложна, но има няколко хитрини, които ако не се спазят може да се окаже фатално за 2-3 елемента - не че са скъпи, но няма да се убеди в качествата й съответния сглобяващ...
            Тъй като я предоставям доброволно, никой по никакъв начин не може да ме държи отговорен за нанесени вреди или пропуснати ползи от каквато и да било гледна точка по какъвто и да било закон...
            ... П.С. Е надявам се скоро да стана сред пълноправните участници във форума, мисля че все има какво да напиша по много проблеми свързани с електрониката и автоматиката...
            Прикачени файлове

            Коментар


            • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

              Хванах се(преди да ме хванат), че постоянно забравям да включа фаровете, а често и да ги изключа.
              Още като купих джипа, го направих да свети, като сложих релета на фаровете.
              Сега през един диод подадох плюс на контакт след ключа за фаровете, преди къси/дълги.
              Сега на контакт имам само фарове - къси и дълги, без габарит. Дано да не забравям да включвам и габарита като се стъмни.
              Едва ли ще ми пречи да паля на фарове - ако акумулатора има сила да завърти, печката пали от четвърт. Ако няма, не е от фаровете.
              Системата ми излезе половин час, заедно с корите около кормилото и 0лв, диода го изквадих от стара платка. Някакъв, релето не иска много ток.

              Коментар


              • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                Е, аз със скромните си възможности спретнах нещичко което хем пали и гаси фаровете, хем има още няколко допълнителни функцийки полезни за водача. Просто да позапълня ресурса на използваните материали и сложих някоя и друга функцийка... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gotov.jpg
Прегледи:1
Размер:47.1 КБ
ID:5403083Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.JPG
Прегледи:1
Размер:78.8 КБ
ID:5403084

                Коментар


                • Re: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                  Най-елементарно е едно реле, свързано към датчика за налягане на маслото.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Re: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                    Да, това също е вариант

                    Коментар


                    • От: Re: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                      Работя из горите. Карам Ленд Ровър. Колега от форума настрои компа да пали късите светлини при старт на мотора. Вече и в гората карам на фарове и съм най-примерния горски, които си троши колата по чукарите. Колегите почнаха да мислят, че и денем ловувам по "програма ФАР"...
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • От: Re: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                        Тя тази ловна програма не се практикува денем

                        Коментар


                        • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                          Първоначално публикуван от eddiesoft Преглед на мнение
                          Е, аз със скромните си възможности спретнах нещичко което хем пали и гаси фаровете, хем има още няколко допълнителни функцийки полезни за водача. Просто да позапълня ресурса на използваните материали и сложих някоя и друга функцийка...
                          E, прекалено скромно е това, прекалено...

                          То е ясно, че като е излязло от ръцете ти, не е елементарно, ама похвали си продукта с няколко думи повече..

                          Какво - що,за ямонски коли става ли, какви са допълнителните функцийки, това пилотна серия ли е, ще се продава ли, как, къде, колко....

                          Ей-такива неща поразправи - интересно ми е.

                          Коментар


                          • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                            Ами с две думи: с едночипов компютър е, има функция "FOLLOW ME HOME" която може да се включва и изключва от потребителя, следи през цялото време заряда на автомобила и индицира ако има проблем... това са допълнителните неща май. А иначе след запалване чака да започне да зарежда динамото чака да се вдигне напрежението над 13.5 волта) и пали фаровете (има изходи и може да се вържат габарити и табло по желание в случай, че се мръкне да не се налага допълнително да се палят) . Ако до 15 секунда не се вдигне напрежението по някаква причина пак включва фаровете, но на устройството вече започва да мига светодиод който е индикация, че има някакъв проблем със зареждането. При гасенето - ясно. гаси всичко което е запалило (освен ако не се е запалила колата ). За японците е малко проблем с това тяхно управление...
                            А за цени - на лични или по тел.
                            Това е с няколко думи. С повече - не ми се пише цял ферман

                            Коментар


                            • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                              къде мислиш да се монтира, че да се вижда диодната индикация???? по-добре му сложи някакво зумерче.
                              а ако има и функция за лесно юзерско програмиране /примерно на % на фаровете/ хептен ще е удобно
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                                По принцип може и със зумер, моето е така, ама да пищи нон стоп при проблем със зареждането си е неприятно.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X