Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

    Най евтин вариант-зумер при даване на контакт.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

      Здравейте, колеги, и да мислите усложнени релейни схеми на по-новите коли мисля че имам решението което ви трябва: система с два кабела (черен и червен) които се свързват в паралел с реле или с ключ независимо как.Ако се объркат кой откъм плюса и кой откъм минуса просто фаровете светват веднага след опирането на последния кабел където трябва, значи трябва да се обърнат.Системата е от 20- елемента, електронен блок с плавно запускане на светлините при напрежение от над 12,6 волта и гаси обратно плавно при напрежение под 12,5 волта. Системата държи крушките на 65% от номиналната им мощност, малко грее радиатора на мощния транзистор и затова е добре да е в двигателния отсек, да я обдухва леко вентилатора на радиатора. Сигурен съм че можете да си я монтирате в каква да е кола, освен с фабрични дневни светлини или с ксенони. Измислих я за няколко часа и я тествах лабораторно. Прототипа работи безупречно, но очаквам да продам идеята си на някой инвеститор, щото е толкова евтина за реализация, че ме е срам да кажа колко пари излиза всичко. Но пък и най-големия лаик може да си я монтира почти без да я повреди освен злоумишлено... Ако някой ми каже къде да си пусна точно обявата във този форум, с идея да намеря инвеститор ще съм много благодарен и ще го почерпя с бира например (може и мезе)...

      Коментар


      • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

        Давай да дадем, ти ги правиш, аз ( защото имам права на Търговски Партньор) ги продавам, печалбата делим по братски, като се има предвид , че съм по-големия брат, ама надали някой ще ги купи. В този форум де.
        Започваме ли ?
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

          Първоначално публикуван от toncho_b4 Преглед на мнение
          Здравейте, колеги, и да мислите усложнени релейни схеми на по-новите коли...
          а какво прави системата, ако се монтира на японски автомобил с променящ се + /до фара идват 2 +-са и се пали, като единия + става -/?

          А модерните автомобили не ги мислете - там ДРЛ се активира софтуерно...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            а какво прави системата, ако се монтира на японски автомобил с променящ се + /до фара идват 2 +-са и се пали, като единия + става -/?

            А модерните автомобили не ги мислете - там ДРЛ се активира софтуерно...
            Стига де, само се заяждате, ясно е , че японските са като дискотека.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

              Почти 100% съм сигурен че ще сработи и на японски автомобили, т.е. на какви да е автомобили без фабрична такава система или с ксенонови фарове. Е ако е чак толкова усложнена схемата, че габаритите нямат общ никакъв кабел с фаровете, може да се наложи монтиране на второ такова устройство.
              За съжаление нямам серификат по ISO9001 за производство или подръжка на такива устройства. Нямам и физическата възможност да ги произвеждам, просто схемата е плод : на няколко годишно изследване на автомобилни инсталации от западноевропейски тип (измерване на акумулаторното напрежение преди, по време на и след загасване на двигателя); на няколкочасово измисляне и усъвършенстване на схемата;на няколко месечно лабораторно и вече няколкодневно полево изследване.
              Ако някой наистина прояви интерес за масово производство може да ме намери на много места в интернет със същото потребителско име, понеже тук нямам други права освен на младши участник.
              Не ме разбирайте погрешно колеги, не съм откраднал схема и да искам да я продам, просто мисля че си измислих достатъчно кадърно и сам една интелигентна такава, която до няколко дни се надявам да подаря и на няколко мои приятели да я тестват също като мен.

              Коментар


              • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                Първоначално публикуван от Воден дух Преглед на мнение
                ....Днес имах среща с органите.Та резултата от това да споделя.....Лед и други видове дневни светлини важат ако са заводски.Ако си с по-старо МПС важи правилото за движение на къси светлини.Ако минеш през Технотест и си извадиш документ за Лед няма да те глобяват за тях.В противен случай глоба като за загасени.
                .....

                Първоначално публикуван от maystor;1917191...
                Няма нужда от технотест - европейските сертификати си важат и у нас, виж наредбата за одобрение.

                Контролът по наредбата се осъществява от ИААА а не от КАТ...
                В такъв случай , ако си лепна едни диоди на бронята под фаровете и ме спре милицията , ще ми искат ли сертификата от магазина , или ги бОли дядовия ?
                Това ме интересува , щото имам няколко служебни таралясника , които нямат ни комп , нито са чули за софтуер , а диодите гълтат я има 5А , я не .

                ПС.

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                ...Аз пък се чудя как така ви заслепяват дългите светлини през деня? Разбирам кога колата срещу мен е на дълги, различава се доста добре, но да ме заслепява-не съм забелязал...
                Коле , напомни ми когато се видим ( и ако случим ясен слънчев ден) да ти светна с дългите от 50 м. право в очите . Ама заваръчната маска няма да си слагаш . Повече няма да се чудиш
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                  Абе не е като да не са ме светили на дълги посред бял ден. Ако гледам право във фаровете-има някакво дразнене, но като гледам моята си лента-не ми пречи изобщо. Това за през деня де. През нощта е много гадно...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    В такъв случай , ако си лепна едни диоди на бронята под фаровете и ме спре милицията , ще ми искат ли сертификата от магазина , или ги бОли дядовия ?
                    Това ме интересува , щото имам няколко служебни таралясника , които нямат ни комп , нито са чули за софтуер , а диодите гълтат я има 5А , я не .

                    ПС.



                    Коле , напомни ми когато се видим ( и ако случим ясен слънчев ден) да ти светна с дългите от 50 м. право в очите . Ама заваръчната маска няма да си слагаш . Повече няма да се чудиш
                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Абе не е като да не са ме светили на дълги посред бял ден. Ако гледам право във фаровете-има някакво дразнене, но като гледам моята си лента-не ми пречи изобщо. Това за през деня де. През нощта е много гадно...
                    Кольо, какъв ти е цветът на очите?

                    Коментар


                    • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Кольо, какъв ти е цветът на очите?
                      Пет лева за сини
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                        Пъстри. На моменти зеленото се вижда повече, на моменти преобладава кафяво... Според осветлението на което се гледат.
                        Що? Явно има някаква връзка, ама не я знам. Обяснете.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Пъстри. На моменти зеленото се вижда повече, на моменти преобладава кафяво... Според осветлението на което се гледат.
                          Що? Явно има някаква връзка, ама не я знам. Обяснете.
                          А бе няма връзка нещо те лъжат. Нали си заварчик от това е.Не помниш ли старите майстори на оксижена че заварваха без очила просто очите им се адаптираха по бързо. Ама и това е до време ЕГН-то не прощава.

                          Коментар


                          • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                            Значи все пак с поне малко пигмент.

                            Връзката е такава: хората със сини очи, като са им наред очите, могат да четат вестник на половин луна, че и по-малко. Това се плаща с проблеми при ярка светлина, включително през деня, даже и без идиоти с калпави фарове. Хората с всякакви други цветове на очите (от бледожълто до черно) се нуждаят от 4-10 пъти повече светлина за да видят същото в тъмното, т.е. малко от тях могат да четат вестник и на цяла луна, но пък си имат значително по-малко проблеми със силната светлина.

                            Отделно, че като не са ти съвсем наред очите, ярките петна те дразнят независимо от цвета на ириса (сините - още повече, разбира се).

                            Коментар


                            • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Значи все пак с поне малко пигмент.

                              Връзката е такава: хората със сини очи, като са им наред очите, могат да четат вестник на половин луна, че и по-малко. Това се плаща с проблеми при ярка светлина, включително през деня, даже и без идиоти с калпави фарове. Хората с всякакви други цветове на очите (от бледожълто до черно) се нуждаят от 4-10 пъти повече светлина за да видят същото в тъмното, т.е. малко от тях могат да четат вестник и на цяла луна, но пък си имат значително по-малко проблеми със силната светлина.

                              Отделно, че като не са ти съвсем наред очите, ярките петна те дразнят независимо от цвета на ириса (сините - още повече, разбира се).
                              Веднага те уреждам с цветни лещи
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                                Не съм сигурен естествено, но си мисля, че и аз ще мога да чета вестник на пълнолуние. Само трябва 10-15 минути да привикнат очите и да се адаптират към слабата светлина.
                                Ще издебна пълнолуние и ще пробвам.

                                Кога е следващото пълнолуние?..

                                Видях, някъде към 30-31 Август трябва да е, ама дали ще помня дотогава...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X