Обява

Свий
Няма добавени обяви.

X20SE смяна гарнитура на глава...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • X20SE смяна гарнитура на глава...

    Ще ми се наложи да извърша тази работа и като поразгледах главата по-внимателно ми се струва лесна задачка. Освен че ще откача ангренажа, развия десетте големи болта с глави 19мм. пропускам ли нещо? Така, като гледам не е нужно да се сваля пластмасовия капак на клапаните, или бъркам?
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    От: X20SE смяна гарнитура на глава...

    При демонтажа не,но при монтажа е желателно.Рискуваш разместена кобиличка.Важно е да изпразниш хидравличните повдигачи преди монтажа,да почистиш повърхностите и дупките на болтовете.Както и моментите на затягане.Маи има подобна тема,потърси.Успех.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      От: X20SE смяна гарнитура на глава...

      Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
      При демонтажа не,но при монтажа е желателно.Рискуваш разместена кобиличка.Важно е да изпразниш хидравличните повдигачи преди монтажа,да почистиш повърхностите и дупките на болтовете.Както и моментите на затягане.Маи има подобна тема,потърси.Успех.
      Мерси за отговора! За почистването на повърхностите и дупките на болтовете ми е ясно. И преди съм съм сменял такава гарнитура, но на друг мотор. Специфичната поредност и силата на завиване на болтовете също са ми ясни. Но... така, или иначе ще монтирам ангренажа по белези, защо да рискувам разместена кобиличка? Ще сваля и най-горния капак явно то така, или иначе гарнитурата му пуска масълце...
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #4
        От: X20SE смяна гарнитура на глава...

        Се си мисля че ще ти се наложи да отвиеш и генерацията и някои друг маркуч. Не е лошо и антифриза да поизточиш.
        Николай Георгиев 0+
        тел.0887357722

        Коментар


        • #5
          От: X20SE смяна гарнитура на глава...

          ще трябва да свалиш горния капак, за да извадиш и изпразниш повдигачите както ти написа колегата. ще откачиш и маркучите към главата, смукателните и изпускателните колектори също(освен ако не мислиш да сменяш гарнитура без да шлайфаш главата, което е доста глупаво). не е лошо да смениш и гумичките на клапаните и да провериш дали има нужда от напасване, сменяне на някой клапан.

          Коментар


          • #6
            От: X20SE смяна гарнитура на глава...

            Припомних и си изясних доста неща, благодаря!
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • #7
              От: X20SE смяна гарнитура на глава...

              Филма е голям,но се гледа за един ден!!!
              Първо разкачаш почти цялата инсталация,изпускателен колектор от където ти е кеф. Аз го свалям от главата че двете шпилки са недосегаеми.
              Смукателният не се сваля ако няма да я шлайфаш главата.Ангренажа и обтяжните ролки са лесни,но се налага свалянето и на демпферната шайба на коляновият вал,а там си приготви едни специялни торксове ако не е пипано до сега. Иначе става и със камък 8 ако не ме лъже паметта,но ако са развивани вече. Имаш едно тяло на термостата което се освобождава само от главата без да се пипат гумените маркучи излизащи от него, че е голяма разправия.Има един уплътняващ "О" пръстен който е труден за намиране, аз слагам силикон на стария и няма грижи.
              И най важното е че има една метална тръба от охлаждането която минава под смукателният колектор и се захваща със уши на две от неговите шпилки и гайки. Трябва да видиш кои са точно двете гайки и развиваш само тях за да я освободиш без да махаш колектора.
              Умната със вложките ако се сменят че трябва да се внимава да не се набият до край на водача защото става проблем. Има канал на самият водач във който щраква едно гумено ръбче на вложката. Хидравличните компенсатори\не повдигачи\ задължително се изпразват от маслото преди монтажа. Става лесно като със тънка отверка надигнеш фиксиращата гривничка във горният край на компенсатора докато излезе. Тя има три пъпчици за щракване в каналче. После вадиш плунжерчето и източваш масълцето. Промиваш със коресилинец нагарите като внимаваш да не загубиш пружинката вътре и сглобяваш по обратният ред!
              Съветвам да сложиш нови болтове струват 20тина лева и да ги натегнеш по посочената схема със килограмите и после ъгловото донатягане!
              Това е в общи линии желая ти успех!!!
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • #8
                От: X20SE смяна гарнитура на глава...

                Благодаря и на теб, EXALIBUR!
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X