Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще кУпувам евтина НИВА, какво да гледам ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Ще кУпувам евтина НИВА, какво да гледам ....

    И сега ние новобранците в бранша 4x4, като сме решили да е Нива какво да правим? Да купуваме ли или...? Мислех да попитам за съвети и от части намерих такива но не мога да не отбележа и противоречивите мнения, които не са никак малко. Ето го и моето мнение: При покупка на какъвто и да е автомобил играе голяма роля късметът и не на последно място обаче първия или предния собственик, т.е. ако един от тях е бил некоректен към поддръжката на а-ла то следва да попаднем на нещо "гнило". Та относно моя мерак за Нива ... дано имам късмет. Харесал съм една от Словения 1997г. 1,7 моноинжекция, на пръв поглед е без ръжди но това не мога да го кажа тъждествено тъй като не съм я виждал на живо. Цената ме удовлетворява но не знам дали ще успея да направя качествен оглед на място. Колата е в Монтана а аз съм от Русе. Имам молба към съфорумците наблизо край Монтана, ако има някой възможност и желание и време (срещу почерпка разбира се) мога да дам координати и да хвърли един поглед на Нивата, че да знам дали си струва да се харчи път за оглед. Предварително благодаря и се извинявам за дългия пост... Поздрави на всички!!!

    Коментар


    • #77
      От: Ще кУпувам евтина НИВА, какво да гледам ....

      Първоначално публикуван от penchopp Преглед на мнение
      И сега ние новобранците в бранша 4x4, като сме решили да е Нива какво да правим? Да купуваме ли или...? Мислех да попитам за съвети и от части намерих такива но не мога да не отбележа и противоречивите мнения, които не са никак малко. Ето го и моето мнение: При покупка на какъвто и да е автомобил играе голяма роля късметът и не на последно място обаче първия или предния собственик, т.е. ако един от тях е бил некоректен към поддръжката на а-ла то следва да попаднем на нещо "гнило". Та относно моя мерак за Нива ... дано имам късмет. Харесал съм една от Словения 1997г. 1,7 моноинжекция, на пръв поглед е без ръжди но това не мога да го кажа тъждествено тъй като не съм я виждал на живо. Цената ме удовлетворява но не знам дали ще успея да направя качествен оглед на място. Колата е в Монтана а аз съм от Русе. Имам молба към съфорумците наблизо край Монтана, ако има някой възможност и желание и време (срещу почерпка разбира се) мога да дам координати и да хвърли един поглед на Нивата, че да знам дали си струва да се харчи път за оглед. Предварително благодаря и се извинявам за дългия пост... Поздрави на всички!!!
      Здр.колега и добре дошъл във Форума.
      Моята е точно такава,каквато си набелязал и ти:внос от Словения,моноинжекционна.
      -Като запазеност на купе излезе средна хубост.Наложиха се частични изрязвания по пода до здрава ламарина и изкърпване.
      -Като мотор излезе читава.Колата е почти на 180 000км.,а върви така както беше на 82 000км.-/когато я купих/.Завишаване разход на масло също не съм усетил.
      -Иначе конкретно за модела-/моноинжекцион/ мога да кажа и хубаво и лошо.
      Като цяло всичко по моното е супер,докато не започне да дава проблеми.
      До момента по с-мата съм сменил:
      -бензинова помпа-90лв.
      -гор.филтър-8лв.
      -температурен датчик-30лв.
      -почистване дюзата на моното-10лв.
      Също така характерно за модела е бездистрибуторното запалване.Изпълнено е с две-двойни бобини+датчик на коляновия вал.
      При тях положението е същото:докато работят искрата е сериозна,изгарянето супер.Прецакат ли се обаче,лошо-почти няма от къде да се намерят и се търсят заместители от разни Опели или се минава на делко.
      П.П.Писах ти всичките тия особености за да си дадеш сметка горе-долу как стоят нещата,тъй като моноинжекционни Ниви в БГ официално никога не са внасяни и характерните за тях части са труднонамираеми-/добре,че поне части за Опели има,тъй като при тези Ниви моноблока е на GM и всичко по него е 1:1 с Опел/.
      Според мен най-добре ще е да търсиш запазена 1.7-карбуратор-/много по-евтина е за обслужване,ако нещо по горивната и зап.с-ма ти направи беля/.
      Успех колега.

      Коментар


      • #78
        От: Ще кУпувам евтина НИВА, какво да гледам ....

        Пичове....Внимателно прочетох цялата тема и останах с впечатлението че по голямата част тук в форума УДВОЯВАТ РЕАЛНАТА ЦЕНА НА НИВИТЕ СИ !
        Не знам от коя година е писаното,но.....За 1500лв земах нива верно поизгнила е,ама качваш се и караш!Има гуми и минава отсекаде!

        Коментар


        • #79
          От: Ще кУпувам евтина НИВА, какво да гледам ....

          Първоначално публикуван от vizantieco Преглед на мнение
          Пичове....Внимателно прочетох цялата тема и останах с впечатлението че по голямата част тук в форума УДВОЯВАТ РЕАЛНАТА ЦЕНА НА НИВИТЕ СИ !
          Не знам от коя година е писаното,но.....За 1500лв земах нива верно поизгнила е,ама качваш се и караш!Има гуми и минава отсекаде!
          С времето и нарастването на пробега започват да се дават и парички.
          Особено Зимата като си ден през ден в калищата и горите.
          Така че покарай-изводи от няколко разходки не могат да се правят.
          Освен това щом пишеш,че Нивата минава от всякъде......хм,....ми не,не е баш тъй.

          Коментар


          • #80
            От: Ще кУпувам евтина НИВА, какво да гледам ....

            Първоначално публикуван от vizantieco Преглед на мнение
            Пичове....Внимателно прочетох цялата тема и останах с впечатлението че по голямата част тук в форума УДВОЯВАТ РЕАЛНАТА ЦЕНА НА НИВИТЕ СИ !
            Не знам от коя година е писаното,но.....За 1500лв земах нива верно поизгнила е,ама качваш се и караш!Има гуми и минава отсекаде!
            Стегната Нива,почти без ръжди,няма да намериш под 4500-5000лв,останалите са компромис.И минава от"секъде" по асвалт,там дето няма пътища,не отвсякъде минава...
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #81
              От: Ще кУпувам евтина НИВА, какво да гледам ....

              Първоначално публикуван от vizantieco Преглед на мнение
              и минава отсекаде!
              Не го казвай на друго място- навит ли си да караш след мен?
              На сърбела майката му е чесането.
              Борислав Борисов Русе О885 О37815

              Коментар


              • #82
                От: Ще кУпувам евтина НИВА, какво да гледам ....

                Не ме разбираите погрешно!Земах нивата по предназначение,че нема да мине "отсекаде"нема....не е за offroad.но се пак е джип....а и 1500лв нема какво да се коментират и да се счупи правиш и газ.... : )

                Коментар


                • #83
                  От: Ще кУпувам евтина НИВА, какво да гледам ....

                  За 1500 лв. може да си купиш само нерви, имай предвид че посочената от теб сума е около една нормална заплата сам си прави изводите.
                  Land Rover Discovery II 3,9 V8
                  Лада Нива 21214 1,7i

                  Коментар


                  • #84
                    От: Ще кУпувам евтина НИВА, какво да гледам ....

                    Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                    Не го казвай на друго място- навит ли си да караш след мен?
                    На моята съм сложил лебедка,повдигната е, отпред е 30см.,гуми Ласса ок144,две ръчни.До момента не съм ползвал помощ от приятел .С лебедката съм се измъквал при невероятни ситуации.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X