Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на надлъжни греди за багажник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтаж на надлъжни греди за багажник

    Здравейте съфорумци,
    Купих си на старо надлъжни греди за багажник . Някой монтирал ли е на версията без такива ?
    Колата ми е Хонда CRV 1998 г.

    Благодаря
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

  • #2
    От: Монтаж на надлъжни греди за багажник

    На тавана имаш надлъжни черни лайстни. Махаш ги, на щипки са, като особено внимаваш в предния край, при предното стъкло. Тези щипки ще ти трябват после, след като монтираш релсите, останалите щипки не са важни. Това означава, че подхващаш лайстната отзад напред. Като стигнеш до предните щипки не дърпай нагоре, а размърдай релсата напред-назад, докато излезе щипката. Релсите имат три опори с по 2 гайки. На всяка опора отвън има пластмасов капак. Ако си взел релсите в насипно състояние добре, но ако капаците са върху опорите, има чалъм да ги махнеш. Средната лесно - просто дърпаш, на щипка е, но е много стегната. Предните и задните - в опората, от вътрешната страна, има отвор, около 6 мм. С нещо остро бъркаш, вътре има пластинка, и в същото време плъзгаш капака напред.

    След това, лайстната, както казах трябва да има щипка отпред. Назад просто ляга в канала и се затиска от опорите. Точно под опорите не трябва да има лайстна. Това означава мериш и режвш лайстната, отпред-назад, така че парчетата да лягат под опорите. Това при положение, че не си си купил и оригиналната лайстна, която е на 3 парчета всяка.

    Нещо друго - между опорите и тавана има гумени уплътнения. Между тях и дъното на канала има разстояние, т.е. получава се отвор, през който да се оттича водата. В предния край, между лайстната и уплътнението на стъклото също има разстояние. Ако тези места не са чисти, рискуваш да се сдобиеш с дупки в тавана.

    Успех!
    Последно редактирано от krasi-mir; 03-08-12, 14:00.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • #3
      От: Монтаж на надлъжни греди за багажник

      Здравейте колеги.Утре или в петък и аз смятам да слагам надлъжни греди.Въпроса ми е има ли разлика във височината на болтовете които са на тавана.Момчето от което ги купих ми каза,че при моделите без греди болтовете са малко по-къси и не стигат.

      Коментар


      • #4
        От: Монтаж на надлъжни греди за багажник

        Колеги как процедирахте с късите шпилки на тавана,на црв без оригинална покривна греда шпилките са много по къси и не стигат за захващане на гредата,по какъв начин я захванахте и със какво .Благодаря предварително.

        Коментар


        • #5
          От: Монтаж на надлъжни греди за багажник

          Аз монтирах моите греди преди две години.Проблема с късите шпилки се реши при стругаря.Взе размери и направи кухи болтове с вътрешна резба.Стената на болта се получи доста тъничка но за сега няма проблем при положение че през повечето време от годината имам монтирана кутия за багаж и се пълни по предназначение.Имах и скица с размерите на болтовете но не мога да я намеря.

          Коментар


          • #6
            От: Монтаж на надлъжни греди за багажник

            днес ги монтирах, проблема с късите шпилки го разреших с дистанционни гайки и всичко заспа.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X