Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След колко време ви гасне лампата на маслото след палене-студена кола!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • След колко време ви гасне лампата на маслото след палене-студена кола!

    Моята от момента в които колата каже бръм минават около 2 сек до изгасване на лампата на маслото. Питам а и ми прави впечатление че като да не е била така, гаснеше с паленето още, ама тая смяна на маслото съм с някъв филтър марка VIC по спомен, e такъв http://toko.ua/en_filtra_vic.html на всичко отгоре, по спомен филтъра трябваше да е дългичък и тесен, тоя моя е късичък и дебел, не знам оказва ли тва някво значение.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

  • #2
    От: След колко време ви гасне лампата на маслото след палене-студена кола!

    И при мен става така когато и сложа по-голям маслен филтър! Карам Сивик .
    Не мисля ,че ще има някакъв проблем за двигателя. Ако те дразни си смени филтъра.

    Коментар


    • #3
      От: След колко време ви гасне лампата на маслото след палене-студена кола!

      Абе Слави, нямаш ли си други грижи, та сам си търсиш тормоз за мозъка

      И студен и горещ двг (да кажем 5-10 мин.след загасване), първото палене - виу-виу-бръм-2-3 секунди-гасне. Всяко следващо палене (през 5 сек.например) - виу-гасне-виу-бръм

      п.п. МестИ темата в "Хронични заболявания ..."
      Последно редактирано от krasi-mir; 03-08-12, 11:07.
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • #4
        От: След колко време ви гасне лампата на маслото след палене-студена кола!

        Хахаха верно в хронични абе аз за статистиката да попитам, тя смяната ми на маслото е след 3 х.км ще издържи до тогава, другия път ще си взема МАН филтърче ако да е по скъп. Тогава ще сменя и гарнитурата на картера че когато и скъмне ту просълзи ту спре, а новата виси у нас на един пирон и си чака реда, срамота е тряя се прави нещо по колата инак е гати скуката ще трябва да тръгна за риба
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • #5
          От: След колко време ви гасне лампата на маслото след палене-студена кола!

          Тук има писано по темата - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=122030
          [I]Honda CR-V B20B RD-1 JDM Auto 1998г.[/I]
          [I]Toyota Corolla 1,4 D-4D 2009г.[/I]

          Коментар


          • #6
            От: След колко време ви гасне лампата на маслото след палене-студена кола!

            По принцип на всички мотори е различно!Зависи от масло,филтър,маслена помпа,датчик за маслото може да има амортизация!Но на повечето дето съм правил и карал на студен мотор гасне веднага,на Фронтерата в момента е така ,гледам и манометъра забива горе и като загрее малко си идва в нормално положение!Първата ми кола беше ВАЗ2101 бях я направил бегачка с пълен ремонт на мотор/маслена помпа/5степенна кутия ,но лампата присветваше на ниски обороти на празен ход,карах я само с Кастрол или БП,откарах си я зверски и така я продадох,след това дълги години беше такси в столицата,така че провери си нещата и ако всичко е нормално карай без притеснения!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: След колко време ви гасне лампата на маслото след палене-студена кола!

              И моята е така, гасне след няколко секунди.Май е от филтъра защото и моя сега е къс и тумбест.
              -------Honda CR-V 128к.с.--------
              "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

              Коментар


              • #8
                От: След колко време ви гасне лампата на маслото след палене-студена кола!

                На другата смяна на маслото ще си сложа МАН къвто бях сложил предния път и дълъг и тънък да видим. Аз реално не мисля че има проблем с каквото и да е било, просто исках да се уверя на мен ли ми се струва или и при другите е така
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • #9
                  От: След колко време ви гасне лампата на маслото след палене-студена кола!

                  Колега и аз като смених маслото стария беше един миниатюрен а новия е същата дължина но по тумбест. Лампата угасва на първата секунда а секунда по късно гасне и тая на еърбега. Но това не виждам да е проблем на старата кола Голф 3 по същия начин гаснеше лампата за маслото 1-2 сек след като съм запалил, просто докато се развърти маслото и омаже датчика му трябва малко време.

                  Коментар


                  • #10
                    От: След колко време ви гасне лампата на маслото след палене-студена кола!

                    И при мен, при студен двигател гасне след около 2 секунди. Филтъра който смених също е къс и тумбест. Ако го сравня с този на Пасата 1.9 тди е двойно по-малък.
                    CR-V 2.0i RVSi 147PS

                    Коментар


                    • #11
                      От: След колко време ви гасне лампата на маслото след палене-студена кола!

                      При качествено масло и качествен филтър - под 2 сек. Веднъж ми попадна някакъв филтър - полски. Гледах го, въртях го в ръцете си, зверих се за признаци за менте и накрая отидох и си купих качествен. Оказва се че има филтри без обратен клапан. Като се изгаси двигателя маслото изтича в картера и при палене пак се качва в двигателя. На всичко отгоре хидравличните повдигачи са най-високо. Докато се разходи маслото по двигателя коляновият вал превърта на сухо.
                      Друг проблем - байпасният клапан. Ако филтърът не е качествен клапанът се отваря на по-ниско налягане и маслото не се филтрира. Ако пък се отваря на по-високо налягане при задръстен филтър се намалява дебита на маслото и съответно смазването на двигателя.
                      Не съм проверявал обаче си мисля че по-късите филтри имат по малка площ на филтриращия елемент.

                      Коментар


                      • #12
                        От: След колко време ви гасне лампата на маслото след палене-студена кола!

                        Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
                        Не съм проверявал обаче си мисля че по-късите филтри имат по малка площ на филтриращия елемент.
                        Няма да се хабиш да проверяваш, то е логично!
                        Иначе за "клапана" на филтъра - ако си само с филтриращ елемент,знаеш ли къде ти е клапана?
                        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                        Коментар


                        • #13
                          От: След колко време ви гасне лампата на маслото след палене-студена кола!

                          Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                          ... ако си само с филтриращ елемент, ...
                          И аз не знам, ама това не е ли "привилегия" само на дизелите
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • #14
                            От: След колко време ви гасне лампата на маслото след палене-студена кола!

                            Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                            И аз не знам, ама това не е ли "привилегия" само на дизелите
                            Обикновено е в самия блок там където се навива масления филтър!
                            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                            Коментар


                            • #15
                              От: След колко време ви гасне лампата на маслото след палене-студена кола!

                              Ето и малко развитие, понеже луда глава мирно не седи, и тая лампа все ми вади очите, реших да рискувам едни 8 лева и да сменя филтъра, взех клиин филтър понеже на времето съм ги ползвал и съм нямал дертове с тях. Значи, незнам нормално ли е ако колата не е карана 3-4 дена в филтъра да няма грам масло!!!! аз си бях подготвил и съд че като развия стария фълтър ша вземе да тече, капка не капна. Тва ме навежда на мисълта че мембраната на филтъра дето тряя да държи маслото да не се стича долу е била гола вода. Смених филтъра и запалих да се напълни, после загасих, след около час пак запалих и лампата изгасна на мига още с бръмването на мотора, с стария филтър тва се случваше само ако загася и запаля макс до 2-3 мин, седи ли час лампата гаснеше на 3-4-5 сек-боклук мръсен Та така да знаете бавното гаснене е признак на кофти филтър. За следващта смяна на масло след 3х.км съм си купил МАН филтър. да го видим и него
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X