Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Придобиване на Porsche Cayenne S 2005

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Придобиване на Porsche Cayenne S 2005

    Здравейте, навил съм се на едно Porshe Cayenne S 4.5 V8 2005 година. Може ли притежателите на такава екзотика да разкажат с две думи заслужава ли си притежанието на такова нещо. Знам, че само да го закараш до сервиза, без нищо да му правят, е 800 лв. Знам, че гори много. Знам, че не е за офф-роуд. Разбрах, че на 100 000 км ще сменям пластмасови тръби.

    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Придобиване на Porshe Cayenne S 2005

    Порше си е Порше. Кайена прави много кеф, върви много, тежи, гори и трие яко спирачките. S за мен е най-добрия избор.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #3
      От: Придобиване на Porshe Cayenne S 2005

      С една дума КЕФ ;-)

      Коментар


      • #4
        От: Придобиване на Porshe Cayenne S 2005

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        Порше си е Порше. Кайена прави много кеф, върви много, тежи, гори и трие яко спирачките. S за мен е най-добрия избор.
        Това с колко к.с. мощен двг. е?

        Карах някакво, но беше много скопено. беше на 1 г. и на 28 000 км. Вози много стабилно, естествено и доста твърдо /това сравнено с клатещия ми се WJ/. Собственика обаче само си мислеше, че много върви, а то в същност само много гори. Заради моите твърдения го закара на профилактика, но се установи, че няма никакви грешки. Мислеше си да му слага газ, но го спря това, че ще остане без гаранция. Бях му дал да чете темата за газифициране на кайен тук във форума.

        Освен това друг мой познат от Т-ще има кайен купуван втора употреба, който по мощност отстъпва доста на джипа ми.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: Придобиване на Porshe Cayenne S 2005

          4.5 v8 340 hp
          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Това с колко к.с. мощен двг. е?

          Карах някакво, но беше много скопено. беше на 1 г. и на 28 000 км. Вози много стабилно, естествено и доста твърдо /това сравнено с клатещия ми се WJ/. Собственика обаче само си мислеше, че много върви, а то в същност само много гори. Заради моите твърдения го закара на профилактика, но се установи, че няма никакви грешки. Мислеше си да му слага газ, но го спря това, че ще остане без гаранция. Бях му дал да чете темата за газифициране на кайен тук във форума.

          Освен това друг мой познат от Т-ще има кайен купуван втора употреба, който по мощност отстъпва доста на джипа ми.

          Коментар


          • #6
            От: Придобиване на Porshe Cayenne S 2005

            Ако ти харесва, колко грозно изглежда, то това е верния избор в сравнение с някой Туарег.
            Духа на Порше и вниманието към детайла е на супер ниво.
            Слагай му една газ и си карай.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #7
              Re: Придобиване на Porshe Cayenne S 2005

              S ката както и по-малкия мотор според мен са си куцички за порше. Едно време имахме S ка после турбо (фейса 4.8 - 500 коня) разхода на S ката беше съпоставим с този на турбото а разликата във вървенето е огромна. Иначе дори S ката вървеше до към 240 което за "джип" си е добре. Разхода особено като го настъпваш си е голям, консумативите и обслужването са доста скъпи в официалния му сервиз. Според мен като е стара кола можеш да ползваш и друг по обикновен сервиз за обслужването. Специално при нас на S ката сменяхме бобини от време на време незнам по каква причина, така и не я откриха. За цени мога да ти кажа нещо от рода, че като изгорих клаксона във фирмения сервиз бяха писали 1500 лв за ремонт, това по време на гаранцията и не плащахме нищо.
              Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
              http://www.facebook.com/JeepBG
              LZ1GGC

              Коментар


              • #8
                От: Придобиване на Porshe Cayenne S 2005

                Не се плаши ..... Ако можеш да си позволиш 5 цифрена сума за "стягане" не му мисли. Все пак това се отнася за всяка стара кола. Не зависимо на колко години и километри ти я представят.
                S-ката е доста прилично вървежна кола. Мога много недостатъци да ти изреждам за тези "понапомпаните" с турбо. Трябва да си наясно за какво ти трябва Кайена.

                Коментар


                • #9
                  От: Придобиване на Porshe Cayenne S 2005

                  ...Знам, че само да го закараш до сервиза, без нищо да му правят, е 800 лв. ..

                  те тва като го знаеш или няма да доближаваш сервиз /от 100 метра 60 кинта взимат/ или минаваш на план В - опитваш се да се сетиш тоя дето ти е казал за 800лв дали има порше

                  Коментар


                  • #10
                    От: Придобиване на Porshe Cayenne S 2005

                    Каквото и да вземеш пари ще се дават. Аз имам такъв от една година , сложих му газ и сега си го карам доволно. Препоръчвам ти го няма да згрешиш.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Придобиване на Porshe Cayenne S 2005

                      колега, след като си избрал джип от такъв клас, имаш представа за бъдещите разходи.Само гуми масла, накладки, КАСКО, ГО, Данък е към 3000 лв. на година, камо ли за ремонти.

                      То тук всеки си има мнение ( което много уважавам) но мойто е следното:
                      Ако искаш Кайен да караш без едно 3000-4000 лв. на година няма как да не се разделиш. Имаш ли тези пари на година ВЗИМАЙ ГО, кефа си е твой. Респекта по пътищата не е като да не го няма.
                      Ако си ограничен финансово и още в началото изкачат въпроси от сорта на гуми ли да взема за 1200 лв. или каско да направя за 1200 лв. обаче се замисли.
                      Та КЕФ с пари се гаси
                      Имаш и предимство.
                      Тук има колеги които се сблъскват с проблеми с Кайени и имат натрупан опит, така че ще са ти от полза.
                      VW Touareg R5 2005
                      Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
                      Ford Everest 2,5 2006
                      Крис

                      Коментар


                      • #12
                        Аз мисля че цитираните от теб суми са малко
                        Застаховка 3000 бона след това всияко останало.
                        600лв данък, 400лв гражданска, винетка, преглед .........
                        За други неща да не коментирам.
                        Абе не е скъпо, но зависи от доходите
                        Познавам с доходи по 3 бона на ден

                        Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

                        Коментар


                        • #13
                          От: Придобиване на Porshe Cayenne S 2005

                          Първоначално публикуван от dimcho2005 Преглед на мнение
                          Каквото и да вземеш пари ще се дават. Аз имам такъв от една година , сложих му газ и сега си го карам доволно. Препоръчвам ти го няма да згрешиш.
                          Тъй като газификацията е мн актуална, може ли да споделиш каква газова си сложил, какъв разход прави с нея ... аз по принцип съм против ГАЗ, но се качвах на кола на газ и се оказва, че няма никаква разлика с вървеното на бензин.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Придобиване на Porsche Cayenne S 2005

                            Виж темата на колегата
                            0887504600
                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=109854
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Придобиване на Porsche Cayenne S 2005

                              Виждам че темата е малко поостаряла, но това ще отговори на бъдещите кандидати за този автомобил. КАкто и въпросите им за разход на гориво. Това е разход на бензин Лукойл 98 с добавка хелиос (1 литър на 100литра бензин) и около 3 литра спортен бензин (на 100литра пълен резервоар) на цена от 5 до 6 евро литъра.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X