Страница 1 от 4 1234 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 67

Тема: Придобиване на Porsche Cayenne S 2005

Място
    София
    Публикации
    44
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране Придобиване на Porsche Cayenne S 2005

Здравейте, навил съм се на едно Porshe Cayenne S 4.5 V8 2005 година. Може ли притежателите на такава екзотика да разкажат с две думи заслужава ли си притежанието на такова нещо. Знам, че само да го закараш до сервиза, без нищо да му правят, е 800 лв. Знам, че гори много. Знам, че не е за офф-роуд. Разбрах, че на 100 000 км ще сменям пластмасови тръби.

Благодаря предварително.

Място
    Пловдив
    Публикации
    2,677
    Точки (при гласуване)
    23

По подразбиране От: Придобиване на Porshe Cayenne S 2005

Порше си е Порше. Кайена прави много кеф, върви много, тежи, гори и трие яко спирачките. S за мен е най-добрия избор.

Място
    София
    Публикации
    44
    Точки (при гласуване)
    11

С една дума КЕФ ;-)

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    7,491
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на rusev Преглед на публикациите
    Порше си е Порше. Кайена прави много кеф, върви много, тежи, гори и трие яко спирачките. S за мен е най-добрия избор.
    Това с колко к.с. мощен двг. е?

Карах някакво, но беше много скопено. беше на 1 г. и на 28 000 км. Вози много стабилно, естествено и доста твърдо /това сравнено с клатещия ми се WJ/. Собственика обаче само си мислеше, че много върви, а то в същност само много гори. Заради моите твърдения го закара на профилактика, но се установи, че няма никакви грешки. Мислеше си да му слага газ, но го спря това, че ще остане без гаранция. Бях му дал да чете темата за газифициране на кайен тук във форума.

Освен това друг мой познат от Т-ще има кайен купуван втора употреба, който по мощност отстъпва доста на джипа ми.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Място
    София
    Публикации
    44
    Точки (при гласуване)
    11

4.5 v8 340 hp
    Цитат Мнение на s_s1 Преглед на публикациите
    Това с колко к.с. мощен двг. е?

Карах някакво, но беше много скопено. беше на 1 г. и на 28 000 км. Вози много стабилно, естествено и доста твърдо /това сравнено с клатещия ми се WJ/. Собственика обаче само си мислеше, че много върви, а то в същност само много гори. Заради моите твърдения го закара на профилактика, но се установи, че няма никакви грешки. Мислеше си да му слага газ, но го спря това, че ще остане без гаранция. Бях му дал да чете темата за газифициране на кайен тук във форума.

Освен това друг мой познат от Т-ще има кайен купуван втора употреба, който по мощност отстъпва доста на джипа ми.

Място
    Варна
    Публикации
    4,075
    Точки (при гласуване)
    23

Ако ти харесва, колко грозно изглежда, то това е верния избор в сравнение с някой Туарег.
    Духа на Порше и вниманието към детайла е на супер ниво.
    Слагай му една газ и си карай.
    ...TO THE LAST BREATH...

gogosi е офлайн Утвърден участник | +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    878
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране Re: Придобиване на Porshe Cayenne S 2005

S ката както и по-малкия мотор според мен са си куцички за порше. Едно време имахме S ка после турбо (фейса 4.8 - 500 коня) разхода на S ката беше съпоставим с този на турбото а разликата във вървенето е огромна. Иначе дори S ката вървеше до към 240 което за "джип" си е добре. Разхода особено като го настъпваш си е голям, консумативите и обслужването са доста скъпи в официалния му сервиз. Според мен като е стара кола можеш да ползваш и друг по обикновен сервиз за обслужването. Специално при нас на S ката сменяхме бобини от време на време незнам по каква причина, така и не я откриха. За цени мога да ти кажа нещо от рода, че като изгорих клаксона във фирмения сервиз бяха писали 1500 лв за ремонт, това по време на гаранцията и не плащахме нищо.
    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
    http://www.facebook.com/JeepBG
    LZ1GGC

Публикации
    316
    Точки (при гласуване)
    9

Не се плаши ..... Ако можеш да си позволиш 5 цифрена сума за "стягане" не му мисли. Все пак това се отнася за всяка стара кола. Не зависимо на колко години и километри ти я представят.
    S-ката е доста прилично вървежна кола. Мога много недостатъци да ти изреждам за тези "понапомпаните" с турбо. Трябва да си наясно за какво ти трябва Кайена.

Място
    София
    Публикации
    34
    Точки (при гласуване)
    0

...Знам, че само да го закараш до сервиза, без нищо да му правят, е 800 лв. ..

те тва като го знаеш или няма да доближаваш сервиз /от 100 метра 60 кинта взимат/ или минаваш на план В - опитваш се да се сетиш тоя дето ти е казал за 800лв дали има порше

Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Каквото и да вземеш пари ще се дават. Аз имам такъв от една година , сложих му газ и сега си го карам доволно. Препоръчвам ти го няма да згрешиш.

Място
    София
    Публикации
    163
    Точки (при гласуване)
    10

колега, след като си избрал джип от такъв клас, имаш представа за бъдещите разходи.Само гуми масла, накладки, КАСКО, ГО, Данък е към 3000 лв. на година, камо ли за ремонти.

То тук всеки си има мнение ( което много уважавам) но мойто е следното:
    Ако искаш Кайен да караш без едно 3000-4000 лв. на година няма как да не се разделиш. Имаш ли тези пари на година ВЗИМАЙ ГО, кефа си е твой. Респекта по пътищата не е като да не го няма.
    Ако си ограничен финансово и още в началото изкачат въпроси от сорта на гуми ли да взема за 1200 лв. или каско да направя за 1200 лв. обаче се замисли.
    Та КЕФ с пари се гаси
    Имаш и предимство.
    Тук има колеги които се сблъскват с проблеми с Кайени и имат натрупан опит, така че ще са ти от полза.
    VW Touareg R5 2005
    Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
    Ford Everest 2,5 2006
    Крис

Публикации
    316
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране

Аз мисля че цитираните от теб суми са малко
    Застаховка 3000 бона след това всияко останало.
    600лв данък, 400лв гражданска, винетка, преглед .........
    За други неща да не коментирам.
    Абе не е скъпо, но зависи от доходите
    Познавам с доходи по 3 бона на ден

Място
    София
    Публикации
    44
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на dimcho2005 Преглед на публикациите
    Каквото и да вземеш пари ще се дават. Аз имам такъв от една година , сложих му газ и сега си го карам доволно. Препоръчвам ти го няма да згрешиш.
    Тъй като газификацията е мн актуална, може ли да споделиш каква газова си сложил, какъв разход прави с нея ... аз по принцип съм против ГАЗ, но се качвах на кола на газ и се оказва, че няма никаква разлика с вървеното на бензин.

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    7,491
    Точки (при гласуване)
    25

По подразбиране От: Придобиване на Porsche Cayenne S 2005

Виж темата на колегата
    0887504600
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=109854
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Публикации
    316
    Точки (при гласуване)
    9

Виждам че темата е малко поостаряла, но това ще отговори на бъдещите кандидати за този автомобил. КАкто и въпросите им за разход на гориво. Това е разход на бензин Лукойл 98 с добавка хелиос (1 литър на 100литра бензин) и около 3 литра спортен бензин (на 100литра пълен резервоар) на цена от 5 до 6 евро литъра.

Място
    София
    Публикации
    547
    Точки (при гласуване)
    9

Най-вероятно аз не бих успял да се клатя с кола 300-400 коня с 90 км/ч,на магистрала колкото и да й е разхода ............

sonda е офлайн
    Дани Обретенов
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    3,518
    Точки (при гласуване)
    17

Мазохизъм си е такова каране на тази кола, да не говорим, че този начин на каране е съвсем инцидентен според мен само заради клипчето. Отделен е въпроса, че имаш ли пари да го купиш и поддържаш, реалния разход не би трябвало да те притеснява ! Същото се отнася и за Infinity, дето в една друга тема се бяха зачудили къде да му сложат газовата бутилка, че ще умалее багажника..джантите и гумите двайсе хилки- те пропан-бутан замислили..
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

Място
    София
    Публикации
    7,378
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    23

5-6 предавка с 60кмч Трябваше да го сложите на автоматично превключване да видим дали ще падне под 10/100...
    ПС: Интересно освен тази странна смес от "спортен бензин" и добавки, колко ли масло е изгорило...
    Преди няколко години пътувахме до Швейцария с няколко коли, а едната беше Кайен... За 800км магистрала ние спряхме веднъж до тоалетна, а поршето 3 пъти за бензин и доля 1л масло... Караше с 200, а ние със 150 и го изпреварвахме всеки път докато зарежда и след това ни подминаваше...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    11,994
    Точки (при гласуване)
    25

Мъка, мъка, колко мъка има по този свят Боже.
    п.с. не съм го . аз казал
    Тел. 0877 517965
    Спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.

Място
    Балчик - Bergen
    Публикации
    2,675
    Точки (при гласуване)
    26

Цитат Мнение на sonda Преглед на публикациите
    Същото се отнася и за Infinity, дето в една друга тема се бяха зачудили къде да му сложат газовата бутилка, че ще умалее багажника..джантите и гумите двайсе хилки- те пропан-бутан замислили..
    И? По нашенско вероятно е символ на престиж всяка година да хвърляш пари за бензин на стойноста на колата си... За 2 години в Берген не видях нито един "осмак", който да не е газифициран ама там може щото са селяци
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

Страница 1 от 4 1234 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Porsche Cayenne - km
    От darks във форум PORSCHE
    Отговори: 2
    Последно мнение: 07-12-12, 19:56
  2. Продавам: Теглич за Porsche Cayenne 4.5 v8
    От 0887504600 във форум Архив
    Отговори: 19
    Последно мнение: 21-10-11, 09:52

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми