Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Залепяне или вулканизиране на гума към метал - как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Залепяне или вулканизиране на гума към метал - как?

    Преди да похарча 50$ за нов чарк ми се ще да пробвам да го залепя с нещо. Това е прехода от карбуратора към главата на АТВ-то. Разлепена е гумата от метала. Та общо взето трябва да залепим гума към алуминий и да издържа на висока температура.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ATVCharka.jpg
Прегледи:1
Размер:36.1 КБ
ID:5979527

  • #2
    От: Залепяне или вулканизиране на гума към метал - как?

    Това си се прави в заводите. В домашни/сервизни условия не може да се направи или поне да се наподоби подобна здравина на свързването.
    Купи си ново нещо и не се занимавай с празни експерименти. С лепило определено не става.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Залепяне или вулканизиране на гума към метал - как?

      Недей да заблуждаваш човека!
      Преди време съм лепил тампони за задните амортисьори на Ланча. Гума към стомана, но не виждам разлика. Лепилото беше руското БФ2. След залепването, съм го пекъл на 120*. Тези тампони работят и на разпъване и въобще не мръднаха. Лошото е, че не знам къде може да се намери това лепило, но вероятно има и други подобни и даже по-добри. Ако Спарки види темата, сигурно ще се намеси.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        От: Залепяне или вулканизиране на гума към метал - как?

        Трабва ти REMA TipTop SC2000. Това е двукомпонентно лепило за гума-гума, гума-метал, и гума-бетон.

        Продава се от Тип Топ комерс (потърси в гугъл за телефони и прочие)

        Ето ти и карта:
        http://www.bgmaps.com/link/39AE1B2F1...3744D2C38EAE97
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Залепяне или вулканизиране на гума към метал - как?

          Спарки пак ме изпревари с точната информация.

          С REMA TipTop SC2000 съм лепил транспортни ленти, работили после с години.
          Но четете упътването към него и го спазвайте!
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • #6
            От: Залепяне или вулканизиране на гума към метал - как?

            Значи аз съм назад с информацията.
            Извинявам се.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Залепяне или вулканизиране на гума към метал - как?

              Това (SC2000) има вътре химия (не помня коя от всичките), която "разтопява" гумата и лепилото прониква в нея. Затова и държи толкова здраво.

              Дали в случая ще работи - има добри шансове. Ако това не работи, то нищо няма да работи.

              Иначе, споменавал съм и в други теми полиуретаново лепило за автостъкла лепи ЗВЕРСКИ детайли от епоксидна смола, а предполагаемо и полиестерна. Тоест, ако се търси еластична връзка - грундират се детайлите с епоксиден грунд, и после се лепят с такова лепило. Не съм виждал по-здрава връзка между лепило и детайл. Не мога да ги отлепя даже и с отвертка.

              Разните детайли на много автомобили са лепени с такова (полиуретаново), включително и тераното ти.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Залепяне или вулканизиране на гума към метал - как?

                То е маверик бе...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Залепяне или вулканизиране на гума към метал - как?

                  Много благодаря на всички! Записах си го и почвам да го търся.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Залепяне или вулканизиране на гума към метал - как?

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    То е маверик бе...
                    Да бе! Надписа.

                    Колкото и Ranger-a e ford, толкова и твойто, за щастие.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Залепяне или вулканизиране на гума към метал - как?

                      Бях писал някъде по темите. Обаче нещо с търсачката не ми излиза. Ама аз съм куц хакер. С полиуретаново лепило армирано със стъклени влакна. Стана и още си е живичко. Тип топ мисля , че няма да стане. Ако не ме лъже паметта той се разхайтва под продължително въздействие на бензин.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #12
                        От: Залепяне или вулканизиране на гума към метал - как?

                        Тоя тип топ не е оня дето го мислиш.

                        Гедорето ми е руско!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Залепяне или вулканизиране на гума към метал - как?

                          + за лепилото за автостъкла или конструктивно полиуретаново лепило.
                          И не му трябва на първото епоксигрунд, в комплекта си има праймер. Мажеш първо с праймера, той затова се казва така - първоначален, и после с лепилото, но ти трябва да имаш слой поне от 1-2мм.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Залепяне или вулканизиране на гума към метал - как?

                            Скептичен съм как полиуретана ще се хване за гумата. Към метала може и да го накараш някак, ама алуминия е гадна работа. Почти толкова гадна, колкото неръждавейката.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Залепяне или вулканизиране на гума към метал - как?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Скептичен съм как полиуретана ще се хване за гумата. Към метала може и да го накараш някак, ама алуминия е гадна работа. Почти толкова гадна, колкото неръждавейката.
                              Може и да се окажеш прав. Те май не случайно повечето такива са в алуминиева бутилка. Знам ли?
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X