Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпросче за червячна предавка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпросче за червячна предавка

    Става въпрос за Мицубиши Паджеро Спорт реших да си преместя задвижването на болта който развива лебедкта на резервната гума посредством някакъв вид червяк но се оказа, че е доста трудно да намеря изобщо някакъв червяк. КОгато не тъся подобно нещо постоянно ми се набиват на очи разни вехтории с червячни предавки но в момента нищо не се сещам порових в нета за нови но само по различни краища на България правят по поръчка. Та това от което имам нужда е винт за червяка с диаметър 10-30 мм. и зъбно колело към него 30-80 мм.
    Ако някой има нещо подобно за продан или се сети поне от каква част мога да приспособя нещо ще съм му много благодарен.
    Поздрави на всички

  • #2
    От: Въпросче за червячна предавка

    Ква да е кормилна кутия. Май имах една разнебитена от УАЗ, ама къде да я търся ...
    Май се сетих къде ще да е, ако кажеш - ще вървя да е вземам.

    Коментар


    • #3
      От: Въпросче за червячна предавка

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Ква да е кормилна кутия. Май имах една разнебитена от УАЗ, ама къде да я търся ...
      Май се сетих къде ще да е, ако кажеш - ще вървя да е вземам.
      Ти сериозно ли го казваш?

      Коментар


      • #4
        От: Въпросче за червячна предавка

        Мани не го слушай. Кормилна кутия добре, но не и от УАЗ. Тя е с такива размери, че ще трябва да издъниш багажника.
        Друг вариант е тресчотка от резервна гума на камион. А най добре целия механизъм от ТЛК 80
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          От: Въпросче за червячна предавка

          А да питам,кормилната кутия на УАЗ дали прави поне 180 гр?

          Коментар


          • #6
            От: Въпросче за червячна предавка

            Не.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              От: Въпросче за червячна предавка

              Благодаря за предложенията, идеята с механизъм от ТЛК 80 много ми допадна но не намирам такава на части. За сега ще разледам дали мога да нагодея нещо от товарна машина.

              Коментар


              • #8
                От: Въпросче за червячна предавка

                Разгледай ръчните лебедки. Има ги по 20 лева. Те са с подобен механизъм и е възможно да свършат работа.
                https://www.google.bg/search?q=%D1%8...w=1280&bih=709
                Имам кормилна рейка от БМВ . Може тя да ти свърши работа. Тя е цяла рейка с червячен механизъм към волана.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X