Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на лебедка Milemarker на LandRover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтаж на лебедка Milemarker на LandRover Discovery

    Скъпи офф-роудци...

    Вчера се въргаляхме като прасета в калта и току да си останем там за много дълго време. Това ме накара да осъзная, че времето на дъждовете идва и е крайно време да извадим от кашона новичката лебедка Milemarker 10500 и да я монтираме.

    Има ли някой, който да ни помогне да нагласим лебедката и най-вече бронята?

    Ще съм благодарен за предложенията ви.

    Успех!


    Т.
    Good guys drive Land Rovers!

  • #2
    Монтаж

    Монтажа на лебедка особено хидравлична, изисква доста информация и знания + умения. Моля имайте в предвид че тази лебедка е изключително здрава и надеждна но грешка при монтажа я прави негодна или дори дори опасна.

    Препоръчвам ви преди да започнете монтажа да поговорите с някои от нашите специалисти. За контакт ми изпратете лично съобщение с вашите координати ...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Благодаря,

      Точно поради сложността и отговорността на инсталацията на хидравличната лебедка отлагам толкова време. Но е ясно, че вече трябва да го направим и затова с удоволствие започваме...

      Тинко Младенов
      tmladenov@bsd-bulgaria.com
      +359-888-453022
      Good guys drive Land Rovers!

      Коментар


      • #4
        аз също сложих хидравлична milemarker HI 9000 на Дискавъри и засега не съм я изпробвал в реални условия , а само "демо". има ли някакви супер-особености при монтажа за които не пише в упътването ? трябва ли задължително да има охлаждащ радиатор за хидр. масло ? след първоначалното зареждане с масло обезвъздуших системата като допълвах резервоарчето(около 800гр) и изпробвах лебедката само на празен ход -маслото не намаля. на следващият ден закачих колата за едно дърво в калта на ръчна и пуснах лебедката - издърпа я но маслото намаля драстично(още 1.5 л.) - не знам дали тогава се е обезвъздушила окончателно или маслото е кипнало (отначало двигателя работеше на 3000 об). а стойката е закрепена между гредите на рамата. дали съм направил всичко както трябва ? ще съм благодарен за всякакви мнения , за да не се наложи да се уча от собствен опит в гората.

        Коментар


        • #5
          Ивайло,

          На кое Дискавъри си я монтирал (имам предвид кой модел е твоето Дискавъри)? Оригиналната броня ли си модифицирал (рязал) или си правил/купувал нова?


          Поздрави!

          Коментар


          • #6
            дискавъри-то е 1994 от първия модел (200TDI).лебедката е върху една плоча от 6 мм ламарина огъната от три страни като тава(за усилване) и закрепена между гредите зад бронята . изрязал съм в бронята дупка само колкото за ролковия водач , а зад бронята има достатъчно място , даже я монтирах малко по-назад отколкото трябва- можеше и малко по-напред , има достатъчно място.

            Коментар


            • #7
              Ясно..

              Аз мислих, че си правил нещо такова : ..



              Ти от София ли си между другото.. Ако да, пиши (на бележка примерно) да се видиме на по някоя бира да те питам това онова..

              Коментар


              • #8
                сигурни ли сте , че помпата на сервото на волана е достатъчна да захрани тази лебедка ? на 01.01. направих първата реална проба и се изложих . не разбрах дали ъгълът на теглене не е твърде голям или пък не бях включил правилно всички механични лостове на редуктора , но се наложи друг колега с ел. лебедка да ме дърпа - моята само обираше въжето , а когато трябваше да дърпа - йок. после , на твърд терен я пробвах пак - издърпа дискавърито плюс една нива - и двете с натиснати спирачки(за проба).някой може ли да помага със съвет ?
                трябва ли да слагам допълнителна помпа (все пак наклона не беше много голям ) . ще съм благодарен за съвети .

                ивайло

                Коментар


                • #9


                  В неделя излизахме в Варна да се поразходим и кам нас се присайдени едно момче с Дискавари с ходравличен Mile Marker варзан кам помпата на сервото.
                  Варзана така лебетката нестава за никакав х.....й.
                  Помпата неи стига дебита до никаде.
                  моита червячна лебетка коиато на празен ход дарпа с 5,5 метра в минута е над двапати по барза когато двигатела на Ровара работи на пална газ ( 4000-4500 об/мин ). и ниама никакава сила !!!
                  Неможа да ми драпне Паджерото от една локва ( даже небеше по корем )
                  Неправя анти реклама на лебетката просто казвам,че нестава да е варзана към помпата на сервото.А както изришно е написано на хидравличните лебетки на WARN че автомобила трябва да е обурудван с хидравлична с-ма с голям ходромотор !
                  Иначе лебетката като изпалнение много ми допадна
                  Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                  Коментар


                  • #10
                    аз бях момчето с дискавърито , съжалявам че тогава не се запознахме (бяхте с едно исузу и уаз-голф , нали).А паджерото го дърпах ЗАЕДНО с дискавърито и донякъде ги издърпа , но не е това което трябва , а в сайта на МИЛЕМАРКЕР пише , че НЕ е нужна друга помпа , освен за допълнително повишаване на мощността.

                    Коментар


                    • #11
                      От всички симптоми, които са описани смятам, че лебедката е неправилно свързана или пък при монтажа е замърсена някоя от тръбите на хидравликата и това води до неправилна работа на някой от клапаните. За работата на хидравликата е без значение дали автомобилът е под наклон или е на равно както и под какъв ъгъл е закачено въжето.

                      Лебедките MileMarker допускат работа от хидравличната помпа на повечето автомобили. За съжаление нямам информация относно LandRover Discоvery, но съм почтни сигурен, че няма да има проблем. От това което съм гледал като технически данни мога да кажа че на практика няма американски автомобил на който хидравличната помпа на волана да не може да осигурява необходимия дебит, руските също са ОК а на европейските производители повечето помпи стават със забележката че има и такива които са на ръба.

                      Допълнителната хидравлична помпа се слага не за да постигне по-голямо усилие, а за да се осигури по-голям дебит и респективно по-голяма скорост на навиване.
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        Благодаря за мнението , аз също се съмнявам , че в бързината пришпорени от ентусиазъм да я изпробваме може нещо да сме оплескали. Ще направя още няколко проби и при първа възможност ще проверя свързването . Дали е нужно да подменя цялото количество хидр.масло в системата - аз само долях ? А междувременно очаквам TURBOZMEJ да монтира неговата и да сподели впечатления.

                        ивайло

                        Коментар


                        • #13
                          Днес получих един диск от Milemarker от Щатите с каталог и описания. В него доколкото разбрах обясняват , че хидравличната лебедка просто спира да работи , когато товара и превиши стойността , съответстваща на налягането в хидр. система - в техния пример теглеха товар от 6300 lb t.e. 70% от номиналния и мереха налягането в системата. На 1-вия слой на въжето налягането беше 900 PSI (каквато и да е тази единица) , на втория - 1100-1200 PSI , на третия достигна 1500 PSI (толкова пише и в техн. данни ) и лебедката им спра да тегли. Според тях това е предела на товара при такова налягане , вентилите се затварят и лебедката спира . Възможно ли е моят проблем да е в това , че и в двата описани от мен случая развивах само по малко от въжето , т.е. работих на последния слой и зададеното налягане се достига при по-нисък товар ? Благодаря предварително.

                          Коментар


                          • #14
                            Възможно е, особено, ако хидравличната помпа не е в норма. Лесно се проверява като теглите на последния слой дайте газ и повишете оборотите, ако започне да тегли това е проблемът...

                            Всъщност има вероятност вашата грешка да е, че не сте повишили оборотите на двигателя (съответно налягането, което осигурява хидравличната помпа)... Винаги, когато се теглите повишавайте оборотите до средни и малко над средни...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              А може ли да се проверят параметрите на помпата без да се разглобява - да се измери налягането или нещо такова ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X