Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nisan Terano Пикап-някои въпроси,към знаещите,относно модел на ДВГ и Броня.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nisan Terano Пикап-някои въпроси,към знаещите,относно модел на ДВГ и Броня.

    Здравейте Колеги.Искам да си купя пикап и намерих обява из сайтовете за продажба,на Нисан Терано Пикап,който е с 2-литров дизелов двигател.
    Не можах да намеря нищо за тоя двигател.Моля споделете дали е читав.
    Автомобила се предлага с Броня ARB и лебедка.Тука въпроса ми е дали тази броня е оригинална маркова,или китайска реплика.
    Питам първо тука във Форума,преди да тръгна да го гледам на живо.
    Снимки на въпросната обява:
    http://www.mobile.bg/21334152638660622
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

  • #2
    От: Nisan Terano Пикап-някои въпроси,към знаещите,относно модел на ДВГ и Броня.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.png
Прегледи:1
Размер:500.1 КБ
ID:5395151Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.png
Прегледи:1
Размер:502.1 КБ
ID:5395152Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.png
Прегледи:1
Размер:441.4 КБ
ID:5395153

    Ето снимки според правилата.Моля по горния линк да се изтрие.
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • #3
      От: Nisan Terano Пикап-някои въпроси,към знаещите,относно модел на ДВГ и Броня.

      Двигателя не е двулитров, а 2.7 атмосферен дизел. Кончетата са му малко, но пък ресурса би трябвало да е огромен, защото дори и с турбо и 45 коня отгоре няма никакви проблеми с надеждността.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Nisan Terano Пикап-някои въпроси,към знаещите,относно модел на ДВГ и Броня.

        Ползвах Гоогле,и из нета излизат само търговски обяви в които този модел го дават 2,5 дизел.
        http://www.pifauto.com/voiture-occas...es-diesel.html

        Някой,за бронята да каже,дали е оригинална?

        Дават код на двигателя:TD25 и SD 25 съответно с мощности:80кс. 75кс. та даже и 83кс.
        за Nisan Pick Up(D21) 2,5 D 4WD т.е. това е само Терано 1,но навсякаде е с наименование Nisan Pick Up.
        Последно редактирано от ognqn; 29-07-12, 12:13. Причина: допълнение на мнение
        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

        Коментар


        • #5
          От: Nisan Terano Пикап-някои въпроси,към знаещите,относно модел на ДВГ и Броня.

          TD25 може да е, наистина. Но двулитров твърдо не е.

          TD серията двигатели са стара технология, с долен вал, чугунени изцяло и с ангренажни колела (без верига и ремък) - разбирай, нямат никакви проблеми с надеждността. Просто не очаквай чудеса от него, предвид мощността му. Виж добре и дали е 4x4, защото има и модели само със задно предаване.

          Аз понеже карам возило с TD27Ti, което от завода излиза на 125 кончета, и общо взето е на границата на смисленото, според мойте виждания, а те са - да може да поддържа без особени грижи поне 120 по нашите магистрали.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Nisan Terano Пикап-някои въпроси,към знаещите,относно модел на ДВГ и Броня.

            Благодаря sparkybg за помоща!
            Скорости над 90/100 надали ще има.За проверката дали е 4х4 трябва най-сигурно да видя дали има и преден кардан?За съжаление,никога не съм се дори и возил в джип, от марката Нисан.
            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

            Коментар


            • #7
              От: Nisan Terano Пикап-някои въпроси,към знаещите,относно модел на ДВГ и Броня.

              Гледаш дали има още една ръчка до тая за скоростите. А отпред към предните колела трябва да има полуоски.

              И аз си мислех че скорости няма да има. Колега като ми спомена че си кара джипа със 140 ми настръхваше козината някога. Сега карам със 130 - 150 кажи-речи при всяко пътуване по магистрала.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Nissan Pickup-някои въпроси,към знаещите,относно модел на ДВГ и Броня.

                Гледах в сайта на Австралийците от ARB,естествено такава броня за Nissan Pickup сега няма.А,подобните много добре изпълнени.Не че и тая не ми хваща окото,но аз не разбирам,затова питам.Лебедката се ориентирам по снимките и управлението,че е Warn,и си мисля-щом тя е оригинална,и бронята ще да е.
                Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                Коментар


                • #9
                  От: Nissan Pickup-някои въпроси,към знаещите,относно модел на ДВГ и Броня.

                  Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                  Гледах в сайта на Австралийците от ARB,естествено такава броня за Nissan Pickup сега няма.А,подобните много добре изпълнени.Не че и тая не ми хваща окото,но аз не разбирам,затова питам.Лебедката се ориентирам по снимките и управлението,че е Warn,и си мисля-щом тя е оригинална,и бронята ще да е.
                  Гледай за терано1/pathfinder. Като изключим двигателя и ресорното окачване на пикапа отзад, всичко друго им е еднакво. За сметка на това терано 1/pathfinder са много по-разпространени.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nisan Terano Пикап-някои въпроси,към знаещите,относно модел на ДВГ и Броня.

                    като гледам снимките от обявата има си и втори лост и дори ръчни хъбове отпред,така че е 4х4 друг е въпроса дали функционира иначе всичките са с 2.5д и са големи кучета.
                    друг е въпроса че за скорост и пъргавина ще ти трябват големи нерви,преди 5г. имахме едино общо пикапче с едиичната кабина и мога само да кажа че максималната скорост без товар е 120км със заварен педал,ако го натовариш прилично или дърпаш натоварено ремарке или каравана макс 80км
                    а разхода по спомен към 6-7 на 100 не натоварен

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nisan Terano Пикап-някои въпроси,към знаещите,относно модел на ДВГ и Броня.

                      Не знам колега дали си го гледал на място,но два пъти го оглеждах по снимките и мнението ми е ,че изглежда доста добре за годините си.Според мен,ако това отговаря на концепсията ти...оглеждай на място,задължително пазарлък с продавача и ако всичко му е наред го взимай!
                      Поздрави и успех!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nisan Terano Пикап-някои въпроси,към знаещите,относно модел на ДВГ и Броня.

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        Не знам колега дали си го гледал на място,но два пъти го оглеждах по снимките и мнението ми е ,че изглежда доста добре за годините си.Според мен,ако това отговаря на концепсията ти...оглеждай на място,задължително пазарлък с продавача и ако всичко му е наред го взимай!
                        Поздрави и успех!
                        Здравей Колега.
                        За сега смених "концепцията",т.е. загубих интерес към дългите бази въобще.И това се случи след разходка на мотопистата в града ни.Бях се насочил към двойна кабина и пикап,заради многофункционалността на такава машина.Оказва се, че задните седалки не са удобни за продължително пътуване-50км.примерно,а ще се налага при разходки.
                        Сега като гледам цените по автомаркет сайтовете,ми се струва че заради започването на ловния сезон са завишени.Ще изчакам седмица и продължавам с активното търсене.Ориентирал съм се към късо Паджеро 2,8 ТДИ.
                        Поздрави!!
                        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nisan Terano Пикап-някои въпроси,към знаещите,относно модел на ДВГ и Броня.

                          Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                          Здравей Колега.
                          За сега смених "концепцията",т.е. загубих интерес към дългите бази въобще.И това се случи след разходка на мотопистата в града ни.Бях се насочил към двойна кабина и пикап,заради многофункционалността на такава машина.Оказва се, че задните седалки не са удобни за продължително пътуване-50км.примерно,а ще се налага при разходки.
                          Сега като гледам цените по автомаркет сайтовете,ми се струва че заради започването на ловния сезон са завишени.Ще изчакам седмица и продължавам с активното търсене.Ориентирал съм се към късо Паджеро 2,8 ТДИ.
                          Поздрави!!
                          Извън всичко останало...Паджеро с 2.8тди мотора се слави с доста големия си разход....В градски условия под 14-15 л./100 вероятно няма да ти сваля,а в гората от 18-20 и нагоре....дори и къса база горят много тези машини
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X