Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко струва земеделската земя във вашия район?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко струва земеделската земя във вашия район?

    Много ми е интересно, какъв е реалния пазар на земеделска земя у нас!

    Вчера един мой човек ми предложи ниви, 4-та категория около Русе, по 300 лв. декара...
    Това ме накара да се замисля, че това са 30 ст./ кв.м. за плодородна земя.

    Пробвах да направя сметка, има ли някакъв продукт с такава цена на квадратен метър?!
    Оказа се че само найлона, от тези тънките при боядисване може да се конкурира, или примерно да купиш стар вестник, защото новия ако го разгънеш, ще излезе по-скъп на кв.м.

    Този факт и това, че ни мъчат с парични подаръци от еврофондовете, ме кара да си мисля че нещо не е наред...
    И не са виновни политиците и бюрокрацията, виновни сме ние, че се връзваме на мрънканията на млади мързеливци, дето хленчат постоянно че тук нямали условия за развитие!
    За развитие незнам, ама за работа май има!

  • #2
    До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

    Темата е много интересна, по-скоро казуса с цените на земята в България.

    Цените тук не подлежат на никакво икономическо обосновано планиране, прогнозиране и разбиране.

    Сложността идва предимно според мен от манталитета и разбиранията на купувачи и продавачи.

    Спекулантите тяхната ясна.

    На места райски, красиви, девствени, уникални и цените там биват смешно ниски, а на дръгливи синори и миризливи прашни поляни трицифрени в евро.

    Тъпо ми е да знам, че най-плодородните земи по Добруджа струват колкото кило луканка на декър а чукар във Войняговци и Бистрица колкото Туарег.

    В този ред на мисли се ослушвам за предложения за парцели над 10 декара в силно нежелани недостъпни отдалечени ненаселени райони, не пука за категории и т.н. нито за път ток вода магазин поща и т.н. глупости

    Поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      Този факт и това, че ни мъчат с парични подаръци от еврофондовете, ме кара да си мисля че нещо не е наред...
      И не са виновни политиците и бюрокрацията, виновни сме ние, че се връзваме на мрънканията на млади мързеливци, дето хленчат постоянно че тук нямали условия за развитие!
      За развитие незнам, ама за работа май има!
      Може ли едно въпросче? Щеше ли дори да помислиш да се занимаваш със селско стопанство, ако на хоризонта не ти се мержелееха "едни пари" от еврофондовете, които евентуално могат да се прилапат?
      Щото мен ме гризат едни дълбоки съмнения по този въпрос ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

        ЦЕната на земеделската земя варира в доста широки граници. В зависимост от категорията, местоположението и от още доста фактори ( арендатори и т.н.). Но за Русенско цената 300 лева в момента е малко над средната за региона. Между другото същата тази земя преди една година струваше 200 лева , а преди 2 - 120.
        А по повод за " Цените тук не подлежат на никакво икономическо обосновано планиране, прогнозиране " е така. Но мисля че планираето в национален мащаб го спряхме преди 20 години. А прогнозиране има. Вярно върви малко трудно, но някой се опитваме да го правим...
        Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
        NULLA TENACI INVIA EST VIA

        Коментар


        • #5
          До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
          Може ли едно въпросче? Щеше ли дори да помислиш да се занимаваш със селско стопанство, ако на хоризонта не ти се мержелееха "едни пари" от еврофондовете, които евентуално могат да се прилапат?
          Щото мен ме гризат едни дълбоки съмнения по този въпрос ...
          Срещнал Вуте Пена и и рекъл : "Пено, що не дойдеш довечера в къщи, да ти скъсам.....?"
          Пена му смигнала - " Разбрах тънкия ти намек! "
          Естествено, че цялата работа е заради фондовете, никога не съм крил причината!

          Коментар


          • #6
            До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

            земеделската земя е тази, чиято цена се вдига постоянно и ще продължава да расте. не случайно още преди 2г. се създадоха доста инвестиционни дружества, които почнаха да изкупуват земя..... тогава на 100-150 лв....... сега на повече.

            а някои хора пазаруват доста по-отдавна...... Но това са хора, които мислят с 10-15г, напред защото при това раздробяване, в следствие на безкрайните делби и наследства........с нивички по 2-3 декара, пръснати из цялото поле....... докато се навият гражданите да продават....докато се уедри.......

            но и това време ще дойде, неизбежно е!

            а Волк е прав, че хората не искат да работят........ в което и село да отидеш, младите седят по кафенетата денонощно, пушат нервно и псуват че няма работа.......

            за сравнение, декар подобна земя в Гърция е 1400 евро (ако не бъркам)
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              земеделската земя е тази, чиято цена се вдига постоянно и ще продължава да расте. не случайно още преди 2г. се създадоха доста инвестиционни дружества, които почнаха да изкупуват земя..... тогава на 100-150 лв....... сега на повече.

              а някои хора пазаруват доста по-отдавна...... Но това са хора, които мислят с 10-15г, напред защото при това раздробяване, в следствие на безкрайните делби и наследства........с нивички по 2-3 декара, пръснати из цялото поле....... докато се навият гражданите да продават....докато се уедри.......

              но и това време ще дойде, неизбежно е!

              а Волк е прав, че хората не искат да работят........ в което и село да отидеш, младите седят по кафенетата денонощно, пушат нервно и псуват че няма работа.......

              за сравнение, декар подобна земя в Гърция е 1400 евро (ако не бъркам)

              Колега, "млади" в селата почти няма. Бягат към града. Факторът, който ги тласка не е само заплащането, макар че е определящ. А тия, които стоят по кафенетата - забрави ги, те не стават.....

              Коментар


              • #8
                До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                цената на зем.земя се определя от много фактори-местоположението,на какво растояние се намира от пътя(въпреки че не винаги това е определящ фактор,и т.н. ),дали е засята с нещо,оградена,път -черен асвалтов
                и още други и други фактори.

                за пример мога да ви покажа една земя която продава баща ми,бургаско
                http://realestates.bg/explore.php?ty...&imot_id=58608

                Коментар


                • #9
                  До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  а някои хора пазаруват доста по-отдавна...... Но това са хора, които мислят с 10-15г, напред защото при това раздробяване, в следствие на безкрайните делби и наследства........с нивички по 2-3 декара, пръснати из цялото поле....... докато се навият гражданите да продават....докато се уедри.......
                  Иван разкри шифъра на Леонардо!
                  Момци, прочетете внимателно какво е написал, отделяйте си от заплатата по някой лев и КУПУВАЙТЕ, БРАТЯ, ЗА БОГА - КУПУВАЙТЕ!

                  Защото ще я купи някой пенсионер от Манчестер, с пенсията от риболовния кораб, с която ще издуха всеки български служител!

                  Не че има лошо, но ще трябва да се плаща за ползването на земята, за която нашите прадеди са проливали кръвтта си!

                  Ще цитирам трио "Спешен случай" - "Хора без земя и земя сама, раждат само бурени!"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                    Понеже съм научил много от този форум, ще споделя моя реален опит, който съм убеден че ще свърши работа на някой...

                    Земята и имотите правят материалната пропаст между имащи и нямащи!
                    Когато нямащите трябва да оживеят, предлагат труда си...
                    Т.е. всеки който предлага труда си, трябва да мисли за времето след 10 години когато неговата услуга няма да е конкурентна!

                    Както и да е, какво трябва да се прави днес?
                    Оглеждаш приятно място, годно за промишлена обработка, купуваш малко почерпка и отиваш при шефа на поземлената комисия.
                    Тези хора обикновенно уважават собственоста и се радват на хора които искат да възстановят земеделието.
                    Стандартния резултат, е скица с няколко имена, обикновенно на отдавна починали хора.
                    Хващаш едно гладно полицайче, примерно кварталния, даваш му данните и той ти носи справка, къде живеят наследниците.
                    Отиваш при някой от наследниците, те нямат представа къде е имота, но си придават важност и заявяват, че трябва да се съберат всички за да решат...
                    Те тук е момента, намираш най слабото звено от верижката - пияница, пройдоха и т.н, отиваш и му казваш, че си готов да купиш неговата 1 хилядна част от имота и много важен момент - показваш му пачка банкноти!
                    В този момент сработва първосигналния принцип на психиката, той те пита какво искаш да се направи, искаш да се завери пълномощно, че упълномощава твоя адвокат да ти прехвърли неговата идеална часот от имота и най-важното - това трябва да стане преди обед ! Обикновенно след обяд се напиват и нотариуса може да откаже да завери пълномощното!

                    След като прибереш някаква си хилядна идеална част от имота, се обади да ти кажа как да поканиш останалите да ядат с мечката мед от една хралупа!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                      Volk , ако те интересуват земи , кажи , имам приятели които се занимават с изкупуване , може да ти намеря нещо по вкуса по нашия край...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                        Volk добре си измислил теоретично схемата ,а практически пробвал ли си я ?

                        а в тази поземлената комисия имат ли право да ти дават туку така такава инфомация ?

                        а полицаичето има ли право да ти дава такава информация?
                        неска ще питам един прятел ченге да видим кво ще каже по тоя въпрос

                        Коментар


                        • #13
                          До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                          Първоначално публикуван от Макса Преглед на мнение
                          Volk добре си измислил теоретично схемата ,а практически пробвал ли си я ?

                          а в тази поземлената комисия имат ли право да ти дават туку така такава инфомация ?

                          а полицаичето има ли право да ти дава такава информация?
                          неска ще питам един прятел ченге да видим кво ще каже по тоя въпрос
                          Голям купонджия си, оценявам чувството ти за хумор!

                          Ти да не би да пишеш някъде от чужбина?!
                          Ако искаш вече имам и достатъчно земя да ти продам... 1500 евро на декар, но цената е за днес, утре ще има актуализация, тъй като може европейците да асфалтират черните пътища и нивата да стане много апетитна!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                            ми от каде да знам прятелю аз съм икономист човек(е все още не съм станал)и спортист,но като си зема дипломата се мятам на недвижимите имоти и сички от форума сте поканени на оферти на харабия девизът ми ще бъде да върнем българия на българите (стил Волен Сидеров)


                            а да ви питам какво мислите за земите които се намират на извънгадски път(магистрали и т.н.)?... верно там може да се построи фабрика ,завод ,бензиностанция,магазини ,но лично аз за земеделска земя небих я избрал едно че е скъп к.м.,друго че има газове от колите по маг.,шумно е ,нищо неможе да се направи там както трябва
                            нз аз така мися а дали съм прав?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                              Тези земи са изключително атрактивни!

                              Там се строят с неувяхвяща енергия, паметници на икономическата неграмотност, има богато разнообразие, от шкембеджийница до мотел.
                              това което ги обединява е гарантирания провал, достатъчно е да погледнеш встрани от пътя!

                              Най - големия майтап е че има кратуни, които купуват земя зад загражденията на магистралите, май само те знаят защо?!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X