Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко струва земеделската земя във вашия район?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

    Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
    Няма невъзможни неща!!!!!!Има много бюрокрация. Ходих в едно село .От 1080 жители ,200 работят.Сега ще работят и по малко ,че закриват мандрата ,щото сещате се не отговаря на европейските стандарти.Та там има в селото ,агрономи,агроинженери,биолози,животновъди ,живее шеф на търговията по татово време на окръжен град.Е зел дал е,ама винаги се радвам като поговоря с него ,защото чувам само умни приказки .

    Мислиш ли ,че тези хора трябва с една метла и лопата ,да ги изхвърлиш на сметта ,вместо да им предложиш ,да им "откупиш" знанията?
    По добър живот е ясно ,че не можеш да им предложиш .Те вече са го живяли.
    Разбира се, че си прав- няма невъзможни неща. Разбира се, че Volk е достоен за уважение за ентусиазма си(дай Боже повече, като него), но идеята ми беше, че въобще не е лесно да се направи и човек трябва да е наясно с възможно повече от трудностите, които му предстоят в подобно начинание. Все пак оставам скептичен към възможността за създаване на холдинг от нулата. Създаването и развитието на различни по характер производства, достигането им до състояние на висока конкурентност, от тук и на достатъчно високи нива на печалба, едва ли е по силите на повече от няколко човека в България.
    Далеч съм от мисълта, че тук има хора, които биха си позволили да изхвърлят на сметта опита и знанията на другите, вместо да ги откупят, а ако има то толкова по-зле за тях.
    На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

    Коментар


    • #62
      До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

      Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
      Не пропускам , просто не смятам че е най-големия проблем. След като има възможности да направи такова голямо предприятие , ще може да си намери и свестни ръководители , които да го управляват. И по принцип ръководството никога не е било решаващ проблем за това дали да почнеш нещо от такъв мащаб или не. За всичко си има хора. Основните трудности са другаде.
      Ако наистина винаги успяваш да намираш хора, на които можеш да разчиташ напълно в неограничено количество мога само да ти завиждам...
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #63
        До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
        Ако наистина винаги успяваш да намираш хора, на които можеш да разчиташ напълно в неограничено количество мога само да ти завиждам...
        Във всяка дейност , с която съм се занимавал досега , включително и в момента , съм имал поне един верен човек на който мога да разчитам винаги и по всяко време , и за всичко. Естествено , че не са били в неограничено количество , но и не са ми били необходими толкова. Общо взето не е лесно да дадеш доверие на някого и ако аз го направя , то това става след много проверки и изпитания.

        Коментар


        • #64
          До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

          Eхаа, най-после някой да се надъха на земеделие. Трудно е да, но според мен това е пътят за хората. Ако всеки може да си отгледа елементарно необходимите неща за да оцелее и си има собствене енергоизточник, много неща в глобален план биха се подобрили. Само искам да вметна нещо дребно, но значително. Гледането на месо в по-големи количества е неизгодно, както в екологичен аспект, така и в икономически. Доказано е. Количествата необходими за изхранването на 1 крава примерно, многократно надминават нуждите на 1 човек. А замърсяването за 1 килограм месо е = на 3 часа с кола в задръстване + всички лапми дома оставени да светят.

          п.п. Съседе, трябва да се веидим да полафим по темата, че напоследък само си махаме . Знам че си се запалил доста, но и аз така. Нямам възможности за голям бизнес/или малък/, но спешно се нуждая от чифлик, че не мога да давам луди пари за скапани плодове и зеленчуци.

          Коментар


          • #65
            До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

            Първоначално публикуван от gotin Преглед на мнение
            Все пак оставам скептичен към възможността за създаване на холдинг от нулата. Създаването и развитието на различни по характер производства, достигането им до състояние на висока конкурентност, от тук и на достатъчно високи нива на печалба, едва ли е по силите на повече от няколко човека в България.
            Миналият вторник,четох една икономическа програма,правена явно за "наша" фирма ,защото беше спечелила финансирането.Няма лошо.НО икономическата програма започваше приблизително така:
            "Група ентОсиасти се събрахме и решихме ,Место да седиме по кафенетата............."
            B+

            Коментар


            • #66
              До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

              нямам думи
              На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

              Коментар


              • #67
                До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                Е след като това са конкурентите в прибирането на 5милиарда евро, аз съм доволен!

                Моите искания за траншове смятам да ги възложа на спецове - Vokel, ще удари рамо заедно със Стефан /другия -Steff/ да оформим нашенските работи!

                В интерес на истината, затова съществува банковата система /макро икономикс/ - кредитите филтрират успешните проекти, който не става - умира...., който оцелее, издържа тия шубелии, които не смеят да направят нещо с парите си и ги дават на депозити...

                Коментар


                • #68
                  До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                  И един оффтопик - тамън спретнах едни 60 декарчета и се оказа, че малко преди да ритне топа единия от безкрайните наследници подписал с циганка формален брак, за да може да купи някакво стайче в общежитие...
                  Циганката се казва Елена по паспорт, за последно е видяна на адресната си регистрация в Люлин през 1992 година, ако някой я е срещал да се обади, че ми съсобственик в бизнес начинанието! Па дано се сети, че се е женила за някакъв ...

                  Те това е собственноста върху българската земеделска земя!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                    Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
                    Миналият вторник,четох една икономическа програма,правена явно за "наша" фирма ,защото беше спечелила финансирането.Няма лошо.НО икономическата програма започваше приблизително така:
                    "Група ентОсиасти се събрахме и решихме ,Место да седиме по кафенетата............."
                    Стига с тоя промишлен шпоинаж де. Направо им разсипа бизнес програмата на момчетата с информацията която публикува.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #70
                      До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                      Забравих да кажа, че циганката е във фертилна възраст и е била силно активна секуално, т.е. в момента вече вероятно има поне 5 приплода, всичките са ми ортаци в бизнеса!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        И един оффтопик - тамън спретнах едни 60 декарчета и се оказа, че малко преди да ритне топа единия от безкрайните наследници подписал с циганка формален брак, за да може да купи някакво стайче в общежитие...
                        Циганката се казва Елена по паспорт, за последно е видяна на адресната си регистрация в Люлин през 1992 година, ако някой я е срещал да се обади, че ми съсобственик в бизнес начинанието! Па дано се сети, че се е женила за някакъв ...

                        Те това е собственноста върху българската земеделска земя!
                        без значение.............. кой обработва земя 10 години , и има 3-ма свидетели , той се разпорежда с нея...Останали съвладелци не пеят в хора.
                        или просто има трима свидетели................
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #72
                          До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                          Да , ама пробвай да получиш разрешение за строеж, след като си ортак с няколко човекоподобни, без тяхно разрешение!?
                          Не че могат да разберат човешка реч и писменност, ама иди ги хвани с ласо из гетата...
                          Да не говорим, че отдавна нямат фамилии и други отличителни социални белези...

                          Коментар


                          • #73
                            До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                            ех, да имаше отнякъде един отказ от наследство, подписан от въпросната ...хм........личност
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #74
                              До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                              Успокоението е в това, че ако аз не издиря тоя женски примат, западняка няма абсолютно никакъв шанс, т.е. това си е нещо като имунизация срещу придобиване на земя от чужденци!
                              За щастие БНА ме прати в КЕЧ-а,та знам как се издирват мандрили в найлонови и кашонени джунгли, а ако види столевка, може и да проговори и да си постави палеца с мастило под генерално пълномощно!

                              Коментар


                              • #75
                                До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                                Ххахахахахахахах. Голяма веселба с тая циганка. Относно цените на земята: В унгария земеделка земя отговаряща на нашата 3-та категория струва 200 евро декара... Нищо не е подценено докато не влязат сериозните субсидии. Да ама европейците се поопариха с гърци и португалци (най-вече) и сега не бързат. Разбраха, че количествените натрупвания водят до качествени изменения ... ама след определен период. Фактора време е пропуснал чичко Маркс. Някъде ти писах, пак повтарям: Не си харчи парите за земя като в мола. В момента вървят с пълна сила замените за общинска, държавна па ако щеш и църковна земя. Слез на земята и ела в реалния свят. Тия дето купуват в момента кеш не работят с техни пари. Обикновено парите са турски- 40-50%, холандски и т.н. На тях не им пука щото им дават твърдо по 20-40лв/дек. Но ако си решил да правиш истинско стопанство - колкото повече земя - толкова по-добре. Така, че си размърдай з....ка и се сработи с някои кметове и човек от Земеделското. Не се прави на първопроходник. Аз бях ...
                                “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                                Б.Франклин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X