Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ден в Сърбия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За ден в Сърбия?

    В неделя искам да се разходя до Сърбия. Главната част е сръбска кръчма, но ми се иска и да се разходим наоколо все пак, на мен не, но на жената и детето ще им дойде повече цял ден на маса. Моля за предложения за всякакви интересни места наоколо, които можем да посетим, както и за "пробвана" кръчма, въобще всичко което ви дойде наум за подобна разходка. Чел съм наяколко такива теми, сега нищо не откривам. Благодаря! Поздрави!
    VARADERO SD2

  • #2
    От: За ден в Сърбия?

    Ждрелото на Ерма, Погановския манастир там и кръчми има наблизо, даже и доста добре знаят български (не се правят на върли сърби )) ).
    Приготви се за тараш на границата, досадни са ...
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: За ден в Сърбия?

      Веднага казвам, друже.
      Тръгваш и минаваш през Трън - И Стрезимировци.Пътя до там няма проблеми. /Само не минавай през Сливница и Гълъбовци. През Брезник се минава/ От там ще ги питаш за пътя , който минава на 200-300м в дясно от КПП-то. Черен път. Кара се по него 2км и излизаше на края на едно село. От там си е асфалт. Ждрелото, села, села ... много приятно. Изкачвания, слицания. И тамън вече си гладен та гладен и стигаш Погановския манастир! И задължително Jelensko Pivo. Успех и после чакаме снимки, тука.

      На КПП - то. Никакви проблеми. Ако колата не е на твое име, искат пълномощно. И отпрашваш. Пичове големи.

      Коментар


      • #4
        От: За ден в Сърбия?

        Власинското езеро...има не лоши кръчмета около него, с добра храна на народни цени. Може и да се топнеш, но не те съветвам-около него пасат стада крави, които много обичат да пикаят У водата. Спазвай ограниченията на скоростта и карай на къси и през деня. Не се опитвай да криеш цигари на връщане, ще ти ги вземат. Приятно!
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: За ден в Сърбия?

          ако стигнеш до Пирот, търси "Лане мое" - кръчме, разположено в края на града, в една къща, има чудесна кухня и обслужване и прилични цени.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            От: За ден в Сърбия?

            Срещу Погановския манастир има що-годе сносна кръчма. Може да минете покрай Власинското езеро и след това на север. Пътя е разбит, но живописен, предполагам за джипка ще е ОК.

            Коментар


            • #7
              От: За ден в Сърбия?

              Ее, благодаря, изясняват се нещата. С кола ще съм, но не ме плаши лош път, стига да е проходим. Предполагам в неделя всичко си работи...Поздрави!
              VARADERO SD2

              Коментар


              • #8
                От: За ден в Сърбия?

                И3винявам се, ако може да пол3вам темата на колегата:
                Ще ходя до Сърбия и Гърция. 3А колата имам нотариален договор 3а прехвърляне, но не съм ходил в КАТ 3а смяна на собствеността /мислех и да не го правя/. Та, ще имам ли проблем на границата.
                Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                -----------------------------------------------
                Питието определя съзнанието....
                -----------------------------------------------
                0887770735

                Коментар


                • #9
                  От: За ден в Сърбия?

                  Не, няма проблем. Само, носи този същия нот. договор. Искат го.
                  Неделя си работят. Същия този път е проходим и за кола. Поне мин. година. Успех!

                  Коментар


                  • #10
                    От: За ден в Сърбия?

                    Хубава и проверена кръчма е в село Лукавица,вляво от Димитровград.Собственика ми е приятел и ще ви посрещнат добре,а и всичко е домашно.Ако има интерес,мога да кажа и какво да пробвате.Цените са съвсем прилични и е много наблизо.
                    Поздрави!
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: За ден в Сърбия?

                      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                      Хубава и проверена кръчма е в село Лукавица,вляво от Димитровград.Собственика ми е приятел и ще ви посрещнат добре,а и всичко е домашно.Ако има интерес,мога да кажа и какво да пробвате.Цените са съвсем прилични и е много наблизо.
                      Поздрави!
                      Пробвана (след препоръка от Пепи). Много съм доволен!
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #12
                        От: За ден в Сърбия?

                        Здравейте,

                        Дали може да дадете малко повече инфо за мястото в село Лукавица - GPS координати, име, само едно ли е и т.н. Съвет за храната няма да откажа и ако е възможно грубо на човек колко пари за храна да приготвим. Благодаря!

                        Коментар


                        • #13
                          От: За ден в Сърбия?

                          Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                          Хубава и проверена кръчма е в село Лукавица,вляво от Димитровград.Собственика ми е приятел и ще ви посрещнат добре,а и всичко е домашно.Ако има интерес,мога да кажа и какво да пробвате.Цените са съвсем прилични и е много наблизо.
                          Поздрави!
                          Има ли си име тази кръчма и как да я познаем? Че децата ми са големи фенове на добрата скара. Жалко, че затвори твоята.
                          http://www.nakladkibg.com
                          накладки, спирачни дискове, съединители

                          088 8613380

                          Коментар


                          • #14
                            От: За ден в Сърбия?

                            Първоначално публикуван от Terra Преглед на мнение
                            Здравейте,

                            Дали може да дадете малко повече инфо за мястото в село Лукавица - GPS координати, име, само едно ли е и т.н. Съвет за храната няма да откажа и ако е възможно грубо на човек колко пари за храна да приготвим. Благодаря!
                            Ами...няма как да го сбъркатеКато се движите по пътя за Ниш,стигате Димитровград.Продължавате си по пътя,без да влизате в града(има няколко входа)и като спуснете последното надолнище,вдясно ще видите малка табелка Лукавица,сочеща на ляво.В дясно е последният вход за Димитровград и има жп прелез,а на ляво е пътчето за селото,има някакви жълти чадъри,като ориентир...Карате по това пътче само направо,докато стигнете кръчмето,пътя води директно в него.Изглежда така : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22042011122.jpg
Прегледи:1
Размер:173.6 КБ
ID:5395011 и се намира на края на селото,на един завой.Има място за паркиране,може да се плаща и с левове.Сега за храната.Собственика си отглежда особена порода прасета - мангулица.Писал съм за нея,та само ще кажа,че съдържа 75% по-малко холестерол от другите свине.Поръчайте си вешалица от нея.Ако има и телешка - непременно опитайте и нея.Аз поръчвам също и батак(пилешки бут),много е вкусен,а и дроб във було.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО поръчайте содена погачка (около30Х3см.),но с месото!Защото е домашна,приготвя се на момента и е неустоима,та ако ви я донесат по-рано,рискувате да се нахраните и да не можете да пробвате скарата(личен опит!)За мезе...домашно сирене,паприка у павлаци,урнебес и там...другите салати Ракия аз пия домашна сливова или бяла дюлева.Има вкусни десерти(домашни)и сладолед за децата.Цените...ами за 6 ракии,4 салати,2 вешалици,един или два бута,дроб(около 2кг.месо)3 погачи,кафета и десерт платихме около 75-80 лева.
                            порциите скара са по 4-500 грама,та ако не можете да изядете всичко,ще ви го опаковат за вкъщи.
                            Дано съм бил полезен
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: За ден в Сърбия?

                              Та като сме хванали темата за сърбия - Гуча 2012? Някой да се е запътил? 6-12 Август.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X