Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ден в Сърбия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: За ден в Сърбия?

    Аде като сте задълбали да кажа и аз. От миналата година се каня да ходя ама явно и тази няма да отида. http://leskovackarostiljijada.org/rostiljijada-2012/
    Започва на 29ти Август, даже гледах и как да стигна до там през Трън и малко черни пътища из Сърбия. Ако някой се организира да отиде да ми носи плескавица.
    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

    Коментар


    • #17
      От: За ден в Сърбия?

      Предполагам работи събота и неделя?

      Благодаря за споделената информация.

      Поздрави

      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
      Ами...няма как да го сбъркатеКато се движите по пътя за Ниш,стигате Димитровград.Продължавате си по пътя,без да влизате в града(има няколко входа)и като спуснете последното надолнище,вдясно ще видите малка табелка Лукавица,сочеща на ляво.В дясно е последният вход за Димитровград и има жп прелез,а на ляво е пътчето за селото,има някакви жълти чадъри,като ориентир...Карате по това пътче само направо,докато стигнете кръчмето,пътя води директно в него.Изглежда така :

      [ATTACH=CONFIG]476640[/ATTACH]

      и се намира на края на селото,на един завой.Има място за паркиране,може да се плаща и с левове.Сега за храната.Собственика си отглежда особена порода прасета - мангулица.Писал съм за нея,та само ще кажа,че съдържа 75% по-малко холестерол от другите свине.Поръчайте си вешалица от нея.Ако има и телешка - непременно опитайте и нея.Аз поръчвам също и батак(пилешки бут),много е вкусен,а и дроб във було.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО поръчайте содена погачка (около30Х3см.),но с месото!Защото е домашна,приготвя се на момента и е неустоима,та ако ви я донесат по-рано,рискувате да се нахраните и да не можете да пробвате скарата(личен опит!)За мезе...домашно сирене,паприка у павлаци,урнебес и там...другите салати Ракия аз пия домашна сливова или бяла дюлева.Има вкусни десерти(домашни)и сладолед за децата.Цените...ами за 6 ракии,4 салати,2 вешалици,един или два бута,дроб(около 2кг.месо)3 погачи,кафета и десерт платихме около 75-80 лева.
      порциите скара са по 4-500 грама,та ако не можете да изядете всичко,ще ви го опаковат за вкъщи.
      Дано съм бил полезен

      Коментар


      • #18
        От: За ден в Сърбия?

        Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
        Има ли си име тази кръчма и как да я познаем? Че децата ми са големи фенове на добрата скара. Жалко, че затвори твоята.
        Първоначално публикуван от Terra Преглед на мнение
        Здравейте,

        Дали може да дадете малко повече инфо за мястото в село Лукавица - GPS координати, име, само едно ли е и т.н. Съвет за храната няма да откажа и ако е възможно грубо на човек колко пари за храна да приготвим. Благодаря!
        Ето малко нагледно инфо!
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #19
          От: За ден в Сърбия?

          Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
          И3винявам се, ако може да пол3вам темата на колегата:
          Ще ходя до Сърбия и Гърция. 3А колата имам нотариален договор 3а прехвърляне, но не съм ходил в КАТ 3а смяна на собствеността /мислех и да не го правя/. Та, ще имам ли проблем на границата.
          Може да имаш проблеми. Първо, всеки правен документ е невалиден в чужбина, ако не е придружен от превод и заверка на МВнР (апостил). Второ, специално за колите, някои държави изискват специфично международно важещо пълномощно от собственика. Специално за Сърбия, до издаването на нов талон, колата не се счита за твоя собственост, дори 10 нотариално заверени договора да покажеш. Има си и добра причина за това - договорът там важи 15 дни от датата на сключване. Ако в този срок колата не се пререгистрира, необходим е нов договор.

          Коментар


          • #20
            От: За ден в Сърбия?

            Първоначално публикуван от Terra Преглед на мнение
            Предполагам работи събота и неделя?

            Благодаря за споделената информация.

            Поздрави
            Няма за какво! За такива неща съм винаги насреща... Работи разбира се,няма почивен ден.
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #21
              От: За ден в Сърбия?

              На въпросната кръчма и викат Капица с приятели ходим почти всеки месец там ,като обзавеждане нищо особено но като кухня и по точно скара е супер...

              Коментар


              • #22
                От: За ден в Сърбия?

                КАПИЦА ще е! Днес преядох, събора в Бояна, утре нищо, неделя, Капица...
                VARADERO SD2

                Коментар


                • #23
                  От: За ден в Сърбия?

                  Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
                  Аде като сте задълбали да кажа и аз. От миналата година се каня да ходя ама явно и тази няма да отида. http://leskovackarostiljijada.org/rostiljijada-2012/
                  Започва на 29ти Август, даже гледах и как да стигна до там през Трън и малко черни пътища из Сърбия. Ако някой се организира да отиде да ми носи плескавица.
                  През Трън се стига лесно и бързо, можеш и само по асфалт. Иначе май са повече прехвалени отколкото майстори в Лесковац. Тази година изръшкахме с Бат Пепо доста голяма част от района и смело мога да кажа че скарата в Лесковац е най-зле. Мое мнение. За кръчмата в Лукавица- номер едно за мен. Страшно вкусно е също в кръчмата на пазара във Враня.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #24
                    От: За ден в Сърбия?

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    През Трън се стига лесно и бързо, можеш и само по асфалт. Иначе май са повече прехвалени отколкото майстори в Лесковац. Тази година изръшкахме с Бат Пепо доста голяма част от района и смело мога да кажа че скарата в Лесковац е най-зле. Мое мнение. За кръчмата в Лукавица- номер едно за мен. Страшно вкусно е също в кръчмата на пазара във Враня.
                    Абсолютно вярно!Лесковац изнася кайма за цяла сърбия и е най-големият вносител на соев протеин,глутамат,соево брашно и др.Иначе старите им майстори са легендарни.Ако някой ходи,да опита от сергиите на "Сандокан" и "Камионджия".
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: За ден в Сърбия?

                      Първоначално публикуван от Terra Преглед на мнение
                      Здравейте,

                      Дали може да дадете малко повече инфо за мястото в село Лукавица - GPS координати, име, само едно ли е и т.н. Съвет за храната няма да откажа и ако е възможно грубо на човек колко пари за храна да приготвим. Благодаря!
                      Всъщност местните си я знаят като "При Цеца".
                      Ползвам я повече от 3 години, по едно време поне два пъти в седмицата, а като не съм по работа, и не ми се набутва в кварталните кръчми, паля колата, и след 45 мин. съм в кръчмата (Ако няма рамазани и некви други байрями, че тогава нема минаване на границата с кола !), а там хората ти се радват, а и с пътя ми се връзва по-тънко от софийските кръчми , щото домашна ракия е 70-80 ст. (За разлика от концентрата с бандерол, който е около 50лв. за литър !), любимото ми "Никшичко" е 1.50 лв., салати от 2лв. нагоре и т.н.
                      Работят всеки ден, и се плаща в квито пари имаш, и в такива ти връщат, ако си извадил много едри.

                      Координатите са И N42 59.846' E022 46.375' , ако в тоя формат ти свършат работа де, ако не следвай инстукцията:

                      На излизане от Димитровград по международния път, след като се спуснеш по баира в посока Пирот, в дясно има прелез (на сръбски му викат "рампа") през който се влиза в Димитровград ако идваш от Ниш/Пирот, та на това кръстовище, което е малко невзрачно и се пропуска лесно ако ти е за пръв път, завиваш наляво срещу прелеза следвайки жълта табела с надпис Lukavica, и точно след 2 км. стигаш пред кръчмата, която е точно преди моста на реката с която граничи двора И.

                      Като разстояние: 62 км. от кръстовището на Подуене (или Подуяне, за почти 40 години така и не разбрах как се казва ) са до КПП-то и 5 до кръчмата.

                      Приятно изкарване !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: За ден в Сърбия?

                        ЗнаЧи тази кръЧма непременно ще я посетим на път за ГуЧа ,тръгвам на 6 от Варна с жълт пасат съм Б5.Благодаря за споделеното
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-12, 07:31.

                        Коментар


                        • #27
                          От: За ден в Сърбия?

                          Капица-пробвана! От пускането на темата двапъти посетих кръчмата. Жалко, че в София няма подобно място, отново трябва да напуснеш границата за да получиш добри: качество, обслужване, атмосфера и количество храна, ЦЕНА, но ако търсите бяла покривка и кристал не ви е там мястото. Дружелюбно магаренце обикаляше около хората, просторен двор, ледена река, вкусна и МНОГО храна, добри ракии и така...
                          Няколко снимки....а, на десертите сме, когато беше пълна масата не ни се снимаше...
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7290068.jpg
Прегледи:1
Размер:241.3 КБ
ID:5399086Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7290074.jpg
Прегледи:1
Размер:148.7 КБ
ID:5399087Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7290102.jpg
Прегледи:1
Размер:147.9 КБ
ID:5399088
                          VARADERO SD2

                          Коментар


                          • #28
                            От: За ден в Сърбия?

                            За 20 дена 2 пъти добре.....И аз се каня да скокна до там не съм ходил от 1 месец само ме притеснява на границата дали се чака много заради гастарбайтерите...

                            Коментар


                            • #29
                              От: За ден в Сърбия?

                              супер изглежда,септември месец има 2-3 почивни дни и се каним с жената и ние да отскочим до сръпско.ама ми се изка покрай местата които са описани в темата,да отскоча и до белград минавах от там транзит и вечер на път за унгария и ми хареса.
                              до нашия офис има фирма които повечето в нея са сърби и ще ги поразпитам.
                              а няма да е лошо и тук да се съберем 2-3 коли и заедно натам за 2-3 дена
                              Pathfinder 4.0L

                              Коментар


                              • #30
                                От: За ден в Сърбия?

                                Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                                Капица-пробвана! От пускането на темата двапъти посетих кръчмата. Жалко, че в София няма подобно място, отново трябва да напуснеш границата за да получиш добри: качество, обслужване, атмосфера и количество храна, ЦЕНА, но ако търсите бяла покривка и кристал не ви е там мястото. Дружелюбно магаренце обикаляше около хората, просторен двор, ледена река, вкусна и МНОГО храна, добри ракии и така...
                                Няколко снимки....а, на десертите сме, когато беше пълна масата не ни се снимаше...
                                [ATTACH=CONFIG]481468[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]481469[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]481470[/ATTACH]
                                Еййй, май навсякъде като им порасне работата и се взимат на сериозно !

                                Няколко месеца не съм ходил и виждам, че бирата и питката която правят на момента са ги вдигнали с по 20 динара, голямата питка с 40, а Вешалицата с 50 (последния път като бях, я бяха поправили в менюто на ръка от 500 на 600 динара, а сега гледам е 650) и някои манджи също, но въпреки това си заслужава.

                                P.S. Нещо поотслабнал ми се виждаш !
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X