Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса към собственици на Теракан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

    Колега balev64 дано да имаш късмет с ремонта на дюзите в Пловдив ,защото аз нямах този късмет с ремонтите на дюзи в София карам Теракан вече около 70000 км. и вече си мисля от многото разговори по темата че помпата ги прецаква ,а там вече отиваме пак на 1000лв. за ремонт.Дюзите и помпите Команреал се оказват огромен проблем при всички марки до 2007г. след това ги променят .
    Ще се радвам ако си помагаме с информация , защото разходите са големи за ремонтите!

    Коментар


    • #47
      От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

      Първоначално публикуван от mladen73 Преглед на мнение
      Колега balev64 дано да имаш късмет с ремонта на дюзите в Пловдив ,защото аз нямах този късмет с ремонтите на дюзи в София карам Теракан вече около 70000 км. и вече си мисля от многото разговори по темата че помпата ги прецаква ,а там вече отиваме пак на 1000лв. за ремонт.Дюзите и помпите Команреал се оказват огромен проблем при всички марки до 2007г. след това ги променят .
      Ще се радвам ако си помагаме с информация , защото разходите са големи за ремонтите!
      Ами колега,относно този проблем мога да кажа че чух за подобно нещо от майстора на моите дюзи,който искаше да му нося стария филтър за да го разреже и да види под микроскоп дали в него има някакви фини метални стружки, които се отделяли от помпата и прецаквали дюзите.Според него ако има такива стружки,клапаните на дюзите се повреждали моментално,още със заработването на двигателя.Предполагам че при теб случая е такъв но ако не друго, то поне на следваща смяна на горивен филтър можеш да провериш за прословутите метални стружки.
      И аз съм за по голямо активизиране на форума,знам от опит в други форуми че има начини да си помагаме и трябва да го правим по често когато се налага.

      Коментар


      • #48
        От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

        Теракан с Бош система няма ! Бош е на Тусона, ама там и двигателя е ВМ.
        GW Steed5

        Коментар


        • #49
          От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

          Здравейте колеги , казвали са ми че щом една помпа мине 200 000км. задължително започва да отделя микро стружки и оттам започват големите разходи .Затова и цената на тези модели е такава т.е. за парите които ще дам за нова помпа и дюзи -ще си купя цял джип от Европа.
          Искам да ви попитам някои пазарувал ли е части от Ebau защото мои приятели си купуват например за мерцедес но за тях има всичко на всякаде!

          Коментар


          • #50
            От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

            Първоначално публикуван от Илия Христов Преглед на мнение
            Колега, няма за какво да извиняваме,ние си помагаме и водим диалог.
            Да, но просто не винаги е уместно да се измества темата от тази на питащия, за това.

            Относно турбото - винаги си работи. За звука - когато карам дълго време (например по магистрала) чувам свистенето. Особено като се вдигнат над 3000об./мин. Но определено е турбото и си има отчетлив звук. При кратка работа и/или ниски обороти не съм го чувал.

            Новите собственици (за всеки случай) да ги предопредя след като са карали дълго време да изчакват поне минута на празен ход преди да изгасят двигателя.
            Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

            Коментар


            • #51
              От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

              От няколко дена усещам положителната страна на отстранения проблем с дюзите,касае се за разхода.Та разхода колеги, "падна"ама то не е падане а направо "сгромолясване",че то тоя джип можел да има и по нормален разход.За сега не съм го уточнил но е факт че не ходя всеки ден на бензиностанция.Преди,дори и като го карах в Германия ми правеше впечатление че при спадане на стрелката с едно деление изминавах около 150 км,сега обаче вече са над 200км.Ясно ми е че ще опонирате че това не начина за засичане,но грубо това за мен е показател за спадане на разхода на джипа.Само не знам откъде са му измислили този разход 7,1/100,по инерция ли са го карали когато са го засичали не знам,аз като чета във форумите до сега не съм видял някой да е написал че теракана му е дал разход под 8/100.Помня обаче, че немеца ми каза при разговор, че джипа ще гори 9/100 и май че човека ще излезе прав

              Коментар


              • #52
                От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                Аз съм писал за разход под 8 , предполагам , че ти също можеш да го свалиш поне до 8 - 8.5.

                Коментар


                • #53
                  От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                  Първоначално публикуван от Vincentsk Преглед на мнение
                  Градско, в задръстванията в София, ни е давал 10л/100км, като рядко може да стигне и до 11. Извънградско винаги си е стоял на 10/100 (засичано много пъти), като се е стигало до максимум 12/100 по гръцките магистрали със скорост варираща м/у 130 и 170км/ч.
                  Това е изводът ми от друга тема. Разходът съвпада и с този на колегите. За под 8л/100км... Не съм го постигал.
                  Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                    Темата е няколко въпроса към собственици. Те станаха десетки. Ако някой не разбира и не иска да приеме какъв му е проблема, нека си драска, каквото му се изписало по пръстите Айде със здраве, оправяйте си колите и стига сте ревали. Май дявола във въздуха искате да изклатите Кеф цена няма.
                    Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                      E какво сега, да спрем да говорим и питаме щото сме изчерпали лимита ли?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                        Пиши нещо, което има смисъл, а не нещо свързано с това, че нещо те е засърбяло
                        Последно редактирано от Илия Христов; 31-08-12, 20:44. Причина: недоглеждане
                        Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                          Първоначално публикуван от Vincentsk Преглед на мнение
                          Да, но просто не винаги е уместно да се измества темата от тази на питащия, за това.

                          Относно турбото - винаги си работи. За звука - когато карам дълго време (например по магистрала) чувам свистенето. Особено като се вдигнат над 3000об./мин. Но определено е турбото и си има отчетлив звук. При кратка работа и/или ниски обороти не съм го чувал.

                          Новите собственици (за всеки случай) да ги предопредя след като са карали дълго време да изчакват поне минута на празен ход преди да изгасят двигателя.
                          Приятелю, турбото след 3000 оборота ли работи?
                          Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                            Първоначално публикуван от Илия Христов Преглед на мнение
                            Приятелю, турбото след 3000 оборота ли работи?
                            Първоначално публикуван от Vincentsk Преглед на мнение
                            Относно турбото - винаги си работи.
                            Още в първото изречение на коментара съм написал. Има разлика кога работи едно нещо и кога (и дали) се чува от купето. И неслучайно по-рано зададох въпроса дали 163 коньовият двигател е с променлива геометрия на турбото. Защото ако е (както е написано в една статия), то може точно на това да се дължи ясно уловимата разлика в звука на турбото при различни обороти.
                            Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X