Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса към собственици на Теракан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

    Първоначално публикуван от Илия Христов Преглед на мнение
    Не знам защо ти бе нужно повече от месец за да разбереш, че колата ти има проблем? И това не е автомобил , в който може да бърникаш и да очакваш да бъде същия след това. И на последно място, ако искаш помощ, то поне напиши от кой град си.
    То да го нарече човек град е малко пресилено ама както и да е, от Ловеч съм колега, хубаво градче с над 50% празни къщи и апартаменти.А до убеждението да ремонтирам дюзи стигнах, след като най вероятно от "хубавата" ни нафта джипа(двигателя) коренно промени и работа и мощност и най накрая взе да не пали.Утре отивам на Пловдив за да занеса дюзите за ремонт и ще пиша каки са резултатите.И на края, месеца ми беше нужен не поради друго, а тъй като на територията на града че и в периметър 100-тина километра няма къде да го закарам поне на една диагностика, камо ли на ремонт на дюзи,с две думи време нямах нужното време и информация за това къде да правя ремонта.

    Коментар


    • #32
      От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

      Колега Балев64, преди време и аз имах съмнения за дюзите и момчетата от Пловдив ме пренасочиха към Плевен за нашият модел дюзи, имам предвид марка Делфи. Защо не ги попиташ за да не се разкарваш напразно. Е може и да си ги питал, та не се обиждай просто тогава ми казаха че тези в Плевен също са голями специалисти.
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • #33
        От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

        Всички са големи "специалисти" когато те гласят с цените. Бях писал в друга тема че няма нищо сложно в дюзите освен електрониката. Моите ми ги отвориха и почистиха на ултразвук, ако има нещо да се подменя частите ги има в магазини Косер.
        Нито имат някакви регулировки нито може нещо да объркаш при сглобяването.

        Коментар


        • #34
          От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

          Колеги тази вечер "мъките" свършиха.Днес закарах дюзите на Пловдив и срещу около 700 лв. те бяха ремонтирани(сменени клапани).След обяд ги монтирах на джипа и още при пробното палене, без кулер и корите джипа направо възпламени,после решихме да съберем корите и всичко останало и пак го запалих,направи ми впечатление че пали малко по бързо от колкото е нормално за комън рейл двигател,оставих го да работи, изведнъж както си работеше спокойно и равномерно нещо стана и започнаха да се включват вентилаторите а двигателя започна да се тресе юнашки както никога до сега,от зад започна да пуши а бе стана мазало.Така изчаках около 5 минути и реших да го покарам да видя дали няма да се опарави,след 100 метра спрях,двигателя вече работеше безшумно и без да тресе.Та ще видим следващите дни дали всичко е наред.

          Коментар


          • #35
            От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

            Дано най-сетне ти свършат мъките и се насладиш на колата.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #36
              От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

              Действително колегата kastro беше писал , че си е подменил сам пружината на едната дюза и както виждам досега няма проблеми - аз още тогава се зарадвах , че ще настъпи край на ядовете и висенето по сервизи. Успех колега balev64 и хиляди безаварийни!

              Коментар


              • #37
                От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                Някои "специалисти" ги обучават, други не. И аз имам ремонтирана дюза и след ремонта след около 150 км се разтресе и спря, явно задържа иглата. Колата бива, само няма майстори, които да правят качествен ремонт. Или ако ги има, малко хора ги знаят. С други думи собствениците на Теракана страдат от калпава нафта и калпави майстори Дано да е всичко ок и човекът да се порадва на един наистина удобен автомобил.
                Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                Коментар


                • #38
                  От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                  Благодаря за съпричастността и пожеланията.
                  До тук резюмето показва, че:

                  1.Не палене може да се получи не само от проблеми с херметичността на връзките по хранителния привод, а и от проблем с дюзи(при мен бяха три броя и колата палеше много много трудно).

                  2.При запалване и изтракване на нещо като аванс, се оказа че всъщност този шум се получава от лагера на съединителя а не от детонации в цилиндъра,който има този проблем да пробва палене с натиснат съединител.

                  3.Не намирам разлика във вървежа преди и след смяната на дюзите, освен в периода след като започна да не пали

                  4.С ремонтираните дюзи двигателя работи спокойно,пали лесно и в ниските обороти се държи добре, не тресе и не се чуди например как да потегли на втора при 1100 оборота, но имам чувството че работи малко по твърдо(един специалист се изказа че след около 1000 км. дюзите ще се"напасват" )

                  5.Нямам обяснение как "Делфи" са се е наложили на пазара...

                  ...И приятели. само от нас зависи да не пръскаме луди пари за тъй наречените консумативи.Може би съм споменавал вече че преди време купувах дюза комън рейл за моята алфа ромео която ми излезе 50лв(човека ми даваше 4-те за 150лв),помпа в резервоара BOCSH ми излезе 40лв с кошницата и поплавъка. А само до преди година се ширеше мнението че за алфа евтини части няма.Мога да приложа много примери на драстично падане на цените в пъти..работата е там че в алфа форума има много хора които си помагат и то много активно и нещата настина се получават.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                    Колега , не знам какво означава да се "напаснат " дюзите - при мене такива работи не са се случвали /като описаните от теб при ремонта/ и не разбирам как може да стане това. Относно динамика и вървене на джипа след рециклиране на дюзите , също не съм установил разлика. Дано вече нямаш проблеми и да се насладиш напълно на покупката. Някой , някъде беше писал , че това е "много джип за малко пари ". Относно "твърдо" и "меко" работене на двигателя - според мен това е чисто субективно усещане.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                      И аз не съм на ясно как се напасват дюзи,но с очите си видях как "без причинно"(естествено че причина е имало)както си работеше добре, двигателя изведнъж започна да тресе и да се люлее и едновременно с това започна перодично да се включва вентилатрора на охлаждането, при положение че двигателя беше студен(току що запален след 3 дена престой).И всичко това стана като че ли по сценарий предвиден от майстора на дюзите,който ми каза, че при заработване на двигателя е възможно да започне да тресе, но до 5-10 мин.работа напразен ход всичко ще се оправи и другото което каза е че при ремонт на старите дюзи, компа сам ще си ги преобучи,явно това е имал в пред вид и другия майстор който в неангажиращ разговор ми каза че приблизително 1000 км ще трябва да се измине докато всичко си дойде на мястот

                      Коментар


                      • #41
                        От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                        По-скоро компа да си ги познае. Така съм съгласен.Не разбирам термина обучаване. Дюзата работи в определен диапазон, ако надвиши показателите или е под тях - не работи добре. Двигателя тресе, лостът на кутията ще изхвръкне
                        Какво им има на Delphi? Denso да не би да са по-хубави? Пълно е с проблемни комън рейл Тойоти. Проблемът на по-новите автомобили е, че са направени, за да се чупят, докато преди се е залагало на качеството. Сега след определен пробег - край, купуваш нова част и подменяш. При Теракана 2.9 150 к.с. например турбото не е с променлива геометрия. Има стара и нова технология, съчетани в едно. В интерес на истината за мен бих я сменил само на тойота 80 серия, колкото и "богохулно" да звучи спрямо другите утвърдени марки.
                        Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                          Предварително се извинявам, че е малко извън темата, но понеже се спомена. Четох в една статия, че Тераканът със 163 к.с. има турбо с променлива геометрия на лопатките. Т.е. би трябвало това да е определена разлика с този със 150 к.с. Вярно ли е? Както и беше споменато (тук, от някой колега), че по-старият мотор бил със система Делфи, а новият с Бош, но после се отрече второто. Т.е. всички са с Делфи. Вярно ли е и това?
                          Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                            Като се захванахме с турбото, дайте малко повече информация за турбините на нашите "джогани".Интересува ме при какви минимални обороти се задейства турбината,при вас например чува ли се онова характерно свистене при подаване на газ и.т.н.
                            Към колегата Vincentsk-не мога да взема отношение тъй като джипа го имам от скоро и не съм на ясно с много неща по него,Единственo съм чувал че 163 к.с. е система BOCSH.
                            Към колегата Илия Христов - съгласен съм с изложеното и се извинявам ако съм ви "метнал по върбите" с това обучение на дюзите.Приемете че съм се помъчил да се изкажа по "купешки"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                              Относно турбината , доколкото знам , тя работи непрекъснато. За "свистене" и други подобни - или аз съм глух , или такова при мене няма. По руските сайтове съм чел , че всички Теракани са със система Делфи. Относно оборотите , при които е най-голямото нагнетяване , разчитам да се изкаже някой по-компетентен.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                                Колега, няма за какво да извиняваме,ние си помагаме и водим диалог. Форумът за мен не е едно надвикване,а място където могат да се обменят идеи. Когато караш при ускоряване можеш да усетиш/видиш/ оборотите и поведението на автомобила и как сработва турбото.
                                Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X