Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разликата между KIA Sorento 2005 и 2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разликата между KIA Sorento 2005 и 2007

    Здравейте, на база много четене тук се спрях по-скоро на КИА Соренто за ъпгрейд на колата. В момента имам Гранд Витара 2000-та която върши много добра работа за сметка на комфорта, особено на дълъг път. Нея си я оставям за черната работа и съм се насочил към Соренто.

    Интересува ме каква е разликата между това от 04-05 година и това от 2007-а. Кое е за предпочитане, кое какви проблеми дава. Защото като четох отзиви тези двете ги слагат май под общ знаменател и освен минимално в интериора, аз големи разлики не мога да усетя. И цената разбира се. Та идеята ми е да се напъвам ли и да троша целия бюджет за това 2007-ма или 2005 няма разлика?

  • #2
    От: Разликата между KIA Sorento 2005 и 2007

    Разликите с интериора са козметични и се свеждат до поразлична централна конзола. Двигателя е същия само че след 2006 края колата вече е 170 коня благодарение на турбината с променлива геометрия. Според мен няма разлика коя ще вземеш...
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • #3
      От: Разликата между KIA Sorento 2005 и 2007

      Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
      Разликите с интериора са козметични и се свеждат до поразлична централна конзола. Двигателя е същия само че след 2006 края колата вече е 170 коня благодарение на турбината с променлива геометрия. Според мен няма разлика коя ще вземеш...
      Прав си, и аз подозирах,ч е са минимални разликите и ако е само това.... наистина не си струва чак толкова да се гони по-новата. Една запазенка 2005 и заспива работата.

      Иначе като цяло някой от форума ако кара таква, ще се радвам да сподели впечатления или пък ако някой знае други разлики..

      Коментар


      • #4
        От: Разликата между KIA Sorento 2005 и 2007

        Ами аз имам Соренто модел началото на 2006. За момента нямам никакви грижи, да чукам на дърво. Пък и имах късмет да я взема на реални 86000км.
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • #5
          От: Разликата между KIA Sorento 2005 и 2007

          Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
          Ами аз имам Соренто модел началото на 2006. За момента нямам никакви грижи, да чукам на дърво. Пък и имах късмет да я взема на реални 86000км.
          Моята Гранд Витара ми я докара познат и си я видях като слезе още от автовоза и излезе читава. За съжаление вече не мога да разчитам на услугите му и търся по автосалоните и съм доста резервиран към тях, но каквото е.

          Твоята дизел ли е или бензин. Аз май съм се насочил към дизел. Основния ми проблем с Гранд Витарата е, че на дълъг път друса и като й вдигна 140-150 вътре не можем да си чуем приказката, особено с български дизел.

          Та с КИА-та търся тишина и комфорт при дълъг път. По принцип не съм екстремист и на магистралата повече от 140-150 избягвам да вдигам. Но искам при 160 да ми е сравнително тихо в колата. В тази насока ме притеснява малко това, че километража й е само до 200?

          Коментар


          • #6
            От: Разликата между KIA Sorento 2005 и 2007

            Ами моята е дизел и никога не съм карал постоянно с 160. Окачването и е доста меко и на хубавите вълнисти пътища си е откровенно опасно. Нормално по хубав път карам с около 110 и си е приятно, за 160 може според мен но само на новата магистрала около Стара Загора. Разхода след 120км/ч става доста дебел. Нормално моята харчи извънградско около 8.8-9, като карам около ограниченията. Предполагам че може да стигна около 10 ако я зоря. Това си е тежка кола. Според мен ако искаш такива скорости се насочи към някое кораво мощно комби. Друг вариант е да погледнеш за Хонда ЦРВ. Определено харчат по малко и може да се поддържа такава скорост лесно.
            Land Rover Defender 110SW 300tdi

            Коментар


            • #7
              От: Разликата между KIA Sorento 2005 и 2007

              Първоначално публикуван от kirilnaldjiev Преглед на мнение
              ... искам при 160 да ми е сравнително тихо в колата.
              Колега, като пренебрегнем факта, че шофирането с тази скорост е да кажем рисково поведение и е незаконно, бих те посъветвал да се огледаш за някои по-"магистрални" модели - например Трибека, Х5 и др. подобни. (ако бюджета позволява )

              За Киа Соренто съм получавал съвет от сервиз на КИА, че по-стрия двигател 140 к.с. е по надежден, което може да се очаква. Но определено не е магистрална бегачка.

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              А и скорости над 180 ми се струват доста опасни по нашите пътища, а като се замисля май не само по нашите, просто за тях си има едни други коли с едно друго окачване с едно друго разположение на масите, с едни други гуми и т.н. . .
              Последно редактирано от Жоро; 27-07-12, 21:53.
              По-добре късно, отколкото по-късно.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X