Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет... Витара или Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет... Витара или Фероза

    Здравейте колеги, извинявам се ако вече има такава тема, но немога да реша какво да си взема... Витара или Фероза, като джипката ще се използва както за всекидневие, така и за лов и риболов.. моля да си кажете мнението и двата джипа и какво трябва да се гледа при закупуването им Благодаря предварително

  • #2
    От: Моля за съвет... Витара или Фероза

    И двата джипа не са лоши, проходими са и с евтина поддръжка. Проблема на Витарата е, че много гние и не хвалят много дизеловите двигатели. Но иначе е по-широка от Ферозата и щом ще ходиш на лов, ще ти трябва място за дивеч,кучета, пушки и т.н, а във Ферозата ме съмнява това всичкото да се събере. За твоите изисквания според мен по-доброто е Витара.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #3
      От: Моля за съвет... Витара или Фероза

      Роки?
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #4
        От: Моля за съвет... Витара или Фероза

        .......!По евтината,по малко ръждивата,по запазената...........Прочети и за двете...Питай после,и по точно.Къса,дълга бензин газ....Която ти хареса повече може би.

        Коментар


        • #5
          От: Моля за съвет... Витара или Фероза

          Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
          И двата джипа не са лоши, проходими са и с евтина поддръжка. Проблема на Витарата е, че много гние и не хвалят много дизеловите двигатели. Но иначе е по-широка от Ферозата и щом ще ходиш на лов, ще ти трябва място за дивеч,кучета, пушки и т.н, а във Ферозата ме съмнява това всичкото да се събере. За твоите изисквания според мен по-доброто е Витара.
          Ако сравняваш къса витара с фероза, по отношение на вътрешното пространство аз лично не съм забелязал някаква фрапираша разлика. Дори малко се съмнявам ако двете окачвания са в еднакво състояние, дали витарата ще може да влачи тежестта, която ферозата може. Все пак във ферозата има едни 300 кила желязо в повече.

          По темата - какво да се гледа. Предимно ръжда, както по купето, така (и най-вече) по шасито. И на двете. Витарата е по-лека (споменах вече - 300 кила), по-комфортна и по-пъргава (пак заради 300-те кила). Ферозата е по-ръбеста, по-друсаща и по-тромава. Ако ги гледаме в заводския им вид - витарата е по-асфалтово насочена, а ферозата е по-за извън пътя. Ако ще се тунингова - там граници на лудостта няма, но витарата е по-лесна - има повече части, има готови лифт китове и т.н, а за ферозата всичко трябва да си правиш сам. Не знам как седи въпроса с ламарините при витара, но при фероза практически е невъзможно да си купиш нов калник например. Не и на смислена цена.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Моля за съвет... Витара или Фероза

            Благодаря ви колеги за мненията, но тук един човек който работи в сервиз ми намекна да погледна и Toyota RAV 4..... ?

            Коментар


            • #7
              От: Моля за съвет... Витара или Фероза

              На колегата ако му трябва пък чак толкова много пространство, може да си вземе дълга Витара. Малко са ниски, но с един лифт се оправя работата.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #8
                От: Моля за съвет... Витара или Фероза

                Първоначално публикуван от kingopa Преглед на мнение
                Благодаря ви колеги за мненията, но тук един човек който работи в сервиз ми намекна да погледна и Toyota RAV 4..... ?
                То и Спортидж може да се погледне.

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за съвет... Витара или Фероза

                  Да се разберем - RAV 4 е джиповидна кола. Даже и за SUV минава трудно, ако я погледнеш отдолу. Нищо общо нито с Витара, нито с Фероза.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за съвет... Витара или Фероза

                    Първоначално публикуван от kingopa Преглед на мнение
                    Благодаря ви колеги за мненията, но тук един човек който работи в сервиз ми намекна да погледна и Toyota RAV 4..... ?
                    Тази кола няма нищо общо с Витара и Фероза,така че едва ли си струва да се продължава темата,ако ще е в такава насока.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за съвет... Витара или Фероза

                      Аз вече няколко пъти съм го казвал в подобни теми. По различен начин, но съм го казвал:
                      Ловец е пешеходец - какъв е джипа и дали да е джип зависи от лова, но може с всичко... може и без.
                      Рибар - повечето рибари ходят с леки коли на риболов. Т.е. това значи, че всичко по-проходимо от лека кола става и даже е лукс.
                      За ежедневно каране всеки взима каквото му е по сърце.

                      Ако гледаш Витара/Фероза, гледай повече за ръжди и дали все пак има работи 4х4.
                      Ако ще гледаш за РАВ4 - гледай предимно дали му работи 4х4 и все пак имай пред вид, че това си е повдигната лека кола...
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за съвет... Витара или Фероза

                        Витара или фероза? Отговорът е Витара. Витарата е просто по-джипка, по-комфортна, по-широка, по-проходима, с по-добра возия и на пътя и извън него, с по-лесна и по-евтина поддръжка. Единственото предимство на ферозата е ... чакай - няма такова.
                        Като намесим рав4-ето, дори за жена ми не е достатъчно джип това. Колкото и да го гласят, все си остава ... за по улиците и по-леко с тротоарите.
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля за съвет... Витара или Фероза

                          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                          просто по-джипка
                          С какво, конкретно, че нещо не се сещам? С повечето пластмаси, макферсона отпред, или задното окачване, дето като го натовариш колкото ферозовото ще стане по-ниска от леката ми кола?

                          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                          по-широка
                          Що ли се чувствам еднакво и в двете - като в кибритена кутийка.

                          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                          , по-проходима
                          ХиХи! Докарай ми коя да е заводска витара да ги сравним с коя да е заводска фероза. После може да броим по коя какво е останало читаво. Може и да ги понатоварим с туй-онуй, например камъчета от рЯката или дръвца до тавана.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля за съвет... Витара или Фероза

                            Напълно съм съгласен със Спарки. Ферозата е по-корава машина, но Витарата с един лифт става доста проходима, да не кажа и по-проходима от Ферозата..
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моля за съвет... Витара или Фероза

                              Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                              Напълно съм съгласен със Спарки. Ферозата е по-корава машина, но Витарата с един лифт става доста проходима, да не кажа и по-проходима от Ферозата..
                              Аз по-горе вече казах - витарата се тунингова по-лесно от ферозата - тук спор няма. Има в пъти повече части и готови комплекти за всичко. И това просто защото е много, ама много по-масова. DAIHATSU по принцип си е екзотика в световен мащаб, и не може да се сравнява дори като марка със SUZUKI, а камо ли с един от най-масовите им автомобили - витарата.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X