Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми Джип или SUV

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Препоръчайте ми Джип или SUV

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    вчера гледах в е-бея един ФЖ-крузер на по-малко от 2 години за символична цена... http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Cars-....c0.m245.l1318

    лошото е, че е акцизен... иначе това е хубава кола, която жената да кара през седмицата, а ти през уикенда
    Разхода не е толкова фатален - предполага се, че жената няма да върти повече от 100-200км/седмица
    При Шумака продават такава машина - 2008г. беше към 88 500лв. Доста добре изглежда, но и цената е сериозна
    Светът на Владо

    Коментар


    • #47
      До: Препоръчайте ми Джип или SUV

      Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
      При Шумака продават такава машина - 2008г. беше към 88 500лв. Доста добре изглежда, но и цената е сериозна
      да, а тази е 16800 долара... с доставка и акциз, мито, ДДС... най-много 50 000лв
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #48
        До: Препоръчайте ми Джип или SUV

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        А наистина ли има туарези за 20-30К лв.?

        4х4 не е никак толкоз важно май. За неопитните май предното е най удачно.

        А защо не някое пежо 307 стейшън вагън? голямо удобно, икономичен дизел, лесно за каране, отговаря на цената, приятен вид, абе за мен си е баш детевоз. пък и отговаря доста на изискванията за сигурност. не мисля и да са кекави, имам приятел с такова, не се е оплакал ни веднъж.
        +100000
        Мека возия,тих и икономичен дизел,сигурна и стабилна кола. А и с този стъклен покрив децата ще умират от кеф. То аз се качих онзи ден в едно такова такси и викам на шофьора: „Абе я моля те отвори малко тука...“ Смях в залата. Много е красиво,особено есенно време по планински пътчета. Стъклото го водят 30пъти по-здраво от предното т.е. един вид бронирано. Плюс това комбинацията от модел след 2006 + 1.6HDi 110 коня се води безпроблемна. Виж в оказина на Пежо имат такива няколко,или поне имаха.http://peugeot.bg/index.php?m=s
        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
        Volkswagen Bora AKL

        Коментар


        • #49
          До: Препоръчайте ми Джип или SUV

          Първоначално публикуван от varchev Преглед на мнение
          Категорично съм на мнение, че "жена с джип = луд с автомат"!
          Мале момко в каква грешка си.... А и висчки други дето си мислите така. Жена ми кара като мъж. Че и много по-добре и по-стриктно от повечето мъже на пътя. Хем си тръгва добре,а не като баба,хем с нисък разход кара(по-нисък и от моя-около 6.9-направо не мога да повярвам...). Паркира страхотно и минава по разни тясни улички. Като ме вози аз само седя и чакам да чуя ТРЯССС,ама нищо. Нито едно драскотина. А колата я караме по равно. На магистралата и тя настъпва бая,ама само ако е празно и сухо. Общо взето ние(с изключение на около 5-15% от мъжете драйвери ) се мислим за по-добри шофьори и по-кадърни и там е проблема. Мале сигурно звуча като феминист. Ба*ти. За жалост това е истината. Ама пуста природа. Хубаво му казах аз на Него,че няма нужда да се доказваме толкова,ама Той не слушка бре...

          Айде лека и карайте разумно.
          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
          Volkswagen Bora AKL

          Коментар


          • #50
            До: Препоръчайте ми Джип или SUV

            Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
            Мале момко в каква грешка си.... А и висчки други дето си мислите така. Жена ми кара като мъж. Че и много по-добре и по-стриктно от повечето мъже на пътя. Хем си тръгва добре,а не като баба,хем с нисък разход кара(по-нисък и от моя-около 6.9-направо не мога да повярвам...). Паркира страхотно и минава по разни тясни улички. Като ме вози аз само седя и чакам да чуя ТРЯССС,ама нищо. Нито едно драскотина. А колата я караме по равно. На магистралата и тя настъпва бая,ама само ако е празно и сухо. Общо взето ние(с изключение на около 5-15% от мъжете драйвери ) се мислим за по-добри шофьори и по-кадърни и там е проблема. Мале сигурно звуча като феминист. Ба*ти. За жалост това е истината. Ама пуста природа. Хубаво му казах аз на Него,че няма нужда да се доказваме толкова,ама Той не слушка бре...

            Айде лека и карайте разумно.
            +1 за моята /тая дето е на снимката/!! Само разхода не го докарва щот кара като Шумахер в добрите му години!!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #51
              До: Препоръчайте ми Джип или SUV

              А какво ще кажете за нещо такова - Jeep Cherokee - Liberty /цвета е случаен/

              Според мен отговаря на почти всички описани изисквания - не е нито къса база, нито е прекалено дълъг, с четири врати е.

              За джип /в случая е и Jeep/ си има доста екстри, като климатик, 4 airbags, CD/DVD с навигация, може да е и изцяло с кожен салон, може и да е частично с кожа. Има го във вариант и с автоматични скорости, и с ръчни. Ако е с раздатъчна кутия NV 242 е с Fulltime и може да се движи на всякакъв терен с включени 4х4, има и понижаваща предавка 4х4 parttime low, т.е. бавни. За движение при зимни условия, за мен лично се оказа перфектен. Разхода на 2.8 CRD е 8,5 - 9,5 л /100 км. извън града и от 10,5 до 12 л/100 км. в града /последния рзход е с включен режим 4х4 зимата/. Ако дизела не е желан може да се вземе с бензинов двигател от 2,5L както и 3,7. При него разхода вероятно ще е малко по-висок. Моят е 2,8 CRD и автоматична кутия и ускорява сравнително добре за 1,8 т. собствено тегло, на дълъг път се управлява с лекота, поддържа спокойно скорост 120 / 130 км/час, без да е некомфортно усещането при това. Изпреварването с него не е проблем и ускорява достатъчно бързо.
              В mobilen.bg се предлага на цена от 15 - 16 хил. лева /2002 г./ до около 20 - 25 хил. лв. за 2004 - 2005 г.
              Поздрави и успех в избора!
              Последно редактирано от Алекс Маринов; 09-08-09, 17:43. Причина: Добавих точното наименование на модела.
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • #52
                До: Препоръчайте ми Джип или SUV

                Да де,ама пластмасата вътре е като в Лада 4-ка. Иначе си е доста проходимо за СУВ,но качеството на материалите... А и американските коли не се славят с голяма надеждност,но за това да говорят собствениците на амеркинци.
                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                Volkswagen Bora AKL

                Коментар


                • #53
                  До: Препоръчайте ми Джип или SUV

                  От една година го карам и вече имам наблюдение върху машината. Все още са сравнително малко на брой хората, които имат този модел Jeep и ми се струва, че е малко недооценен. По мое лично мнение салона хич не е лош, пластмасите вътре не скърцат и не издават никакви звуци. Закрепени са достатъчно добре и във всяка точка, където може да се трие и да скърца, има подложена ивичка от една мъхеста гума. На пръв поглед салона не е от най-луксозните /като на TUAREG например/, но пък се поддържа лесно. Кожата на седалките си е естествена а не имитация. И не на последно място, Liberty за мен е добро съчетание от SUV за движение по пътя с висока скорост и доста добра проходимост, ако се налага да излезеш извън пътя. Дори и без лифт, само с добри гуми, спокойно можеш да минеш на доста места в кал, сняг и т.н. Недостатък в известна степен за мен е, че в сравнение с новите SUV, е малко по-шумен двигателя и, както преди време един колега писа тук, в началото ти се струва, че звучи като камион. Аз не бих го определил като чак толкова шумен, сравнявайки го с Mitsubishi, Frontera дизел и другите от неговия клас. Комфорта на возене е доста добър, и от собствен опит мога да кажа, че е доста по-добър от повечето джипове с къса база и най-вече от тези с цели мостове и окачване на ресьори.
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Препоръчайте ми Джип или SUV

                    Здравейте,

                    Смятам да взема кола за съпругата си (понеже скоро ще почне да носи децата на училище и съответно на градина). Тя е млад шофьор... та понеже се притеснявам, мислех да й взема нещо по-така - демек голямо и здраво. Но от този клас МПС-та си нямам и хал-хабер, та Ви моля да ми препоръчате нещо за нея, при следните изходни данни:
                    1. 4/5 врати (и аз, и тя мразим принципа стани за да седна, та и ще е проблем при слагането на столчето с бебето)
                    2. Мощност до 163.2 к.с. (нема нужда от повече, та и пари нема за акциз)
                    3. Бюджетът е: долна граница - 15.000 лева, а горната е до 23.000 лева, като колата смятам да отида да взема отвънка за да съм сигурен в пробега (поне доколкото е възможно, тъй като и там сигурно вече
                    4. Да не харчи твърде много. Желателно да е до 13 л/100 км в градски режим. (моля към съответният препоръчан модел да посочите и разхода).
                    5. Ако може, желателно и да знам, че "има живот извън сервиза"
                    6. Желателно годината на производството да е от този век


                    Според мен Хонда-CRV отговаря на всичките ви изисквания.
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • #55
                      До: Препоръчайте ми Джип или SUV

                      Като ти гледам исканията пак,най-добре ще е да си вземеш едно Пежо Партнер 1.6/2.0 HDi 90коня,турбо. С четири въздушни възглавници,абс,аларма,усилено окачване и подкартерна ламарина можеш да намериш за около 15-17000лв. И то читаво. Карах Партнер в продължение на девет години и не съм имал почти никакви проблеми,а ако знаеш къде съм ходил с него ще ти настръхнат косите. Параклиси,манастири дето е имало само джипки и тн си стигах. Не се занимавай със СУВ-ове,взимай ВАН-че. Просто не ти трябва джип,било то и СУВ. Няма смисъл. Всеки СУВ е по-скъп и труден за поддръжка от кой да е ВАН.

                      *В сила е и поста ми за 307 SW. Това са правилните избори за теб. А и двете коли са повече от сигурни,особено 307.
                      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                      Volkswagen Bora AKL

                      Коментар


                      • #56
                        До: Препоръчайте ми Джип или SUV

                        Човекът отдавна е купил кола на жена си, може да го посъветвате какво да купи на дъщеря си...Все пак са минали две години
                        Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Препоръчайте ми Джип или SUV

                          Aбе аз хубаво мислех да си правя очилца. Айде със здраве.
                          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                          Volkswagen Bora AKL

                          Коментар


                          • #58
                            До: Препоръчайте ми Джип или SUV

                            А защо не загледаш хонда CR-V, женати няма да тръгне да катери някви баири с него или да гази калища, едно ЦРВ ще и заспи, истински паркетен джип не мисли за нищо, нам бързи няма бавни, няма блокажи и излишни ръчки, направен си е като кола с форма на джип 4х4 го има когато потрябва (при пребуксуване на предно колело)иначе само предното го тегли, върви като кола и вози като лодка, жената ще е доволна за сервиза с сигурност рядко ще се налага да го посещаваш особено ако колата преди да я вземеш е гледана добре, за парите които си приготвил ще може да се класираш дори за наи новата 3 та версия на колата. Като разход на гориво абсолютно се вписва в изискванията ти.
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • #59
                              До: Препоръчайте ми Джип или SUV

                              Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                              А защо не загледаш хонда CR-V ...
                              Колегата със сигурност отдавна е харесал нещо. Все пак е пуснал темата преди повече от 2 години ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X