Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми Джип или SUV

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте ми Джип или SUV

    Здравейте,

    Смятам да взема кола за съпругата си (понеже скоро ще почне да носи децата на училище и съответно на градина). Тя е млад шофьор... та понеже се притеснявам, мислех да й взема нещо по-така - демек голямо и здраво. Но от този клас МПС-та си нямам и хал-хабер, та Ви моля да ми препоръчате нещо за нея, при следните изходни данни:
    1. 4/5 врати (и аз, и тя мразим принципа стани за да седна, та и ще е проблем при слагането на столчето с бебето)
    2. Мощност до 163.2 к.с. (нема нужда от повече, та и пари нема за акциз)
    3. Бюджетът е: долна граница - 15.000 лева, а горната е до 23.000 лева, като колата смятам да отида да взема отвънка за да съм сигурен в пробега (поне доколкото е възможно, тъй като и там сигурно вече пренавъртат).
    4. Да не харчи твърде много. Желателно да е до 13 л/100 км в градски режим. (моля към съответният препоръчан модел да посочите и разхода).
    5. Ако може, желателно и да знам, че "има живот извън сервиза"
    6. Желателно годината на производството да е от този век.

  • #2
    До: Препоръчайте ми Джип или SUV

    Субару Форестър,някой от по слабите мотори.Един приятел кара такова-150 к.с.,турбо,автоматик и казва,че гори 15-16/100.Осен това са много здрави автомобили.Незнам само какви са им цените.Това е мойта идея за "детевоз".
    Поздрави.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: Препоръчайте ми Джип или SUV

      Форестера е на платформата на Импреза, определено не е детевоз, не е голяма и здрава кола от гледна точка на ПТП.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        До: Препоръчайте ми Джип или SUV

        Първоначално публикуван от alfa1 Преглед на мнение
        Здравейте,

        Смятам да взема кола за съпругата си (понеже скоро ще почне да носи децата на училище и съответно на градина). Тя е млад шофьор... та понеже се притеснявам, мислех да й взема нещо по-така - демек голямо и здраво. Но от този клас МПС-та си нямам и хал-хабер, та Ви моля да ми препоръчате нещо за нея, при следните изходни данни:
        1. 4/5 врати (и аз, и тя мразим принципа стани за да седна, та и ще е проблем при слагането на столчето с бебето)
        2. Мощност до 163.2 к.с. (нема нужда от повече, та и пари нема за акциз)
        3. Бюджетът е: долна граница - 15.000 лева, а горната е до 23.000 лева, като колата смятам да отида да взема отвънка за да съм сигурен в пробега (поне доколкото е възможно, тъй като и там сигурно вече пренавъртат).
        4. Да не харчи твърде много. Желателно да е до 13 л/100 км в градски режим. (моля към съответният препоръчан модел да посочите и разхода).
        5. Ако може, желателно и да знам, че "има живот извън сервиза"
        6. Желателно годината на производството да е от този век.
        Честно казано, комбинацията "млад и неопитен шофьор + голям и здрав джип" малко ме плаши ...

        По същество:
        "Нещо голямо и здраво" е доста относително. Да, един джип е по-голям и здрав от леките коли, но пък сравнен с камион, трамвай, автобус ...
        Освен това, "голям" не е задължително да означава "безопасен".
        Например повечето джипове са по-неустойчиви в завои и при резки маневри, особено от неопитен водач, доста лесно могат да се преобърнат. А при преобръщане купето на много от тях се представя по-зле от купето на лека кола по отношение безопасността на пътуващите.

        Отделно идва фактът, че управлението на голям джип (а ние говорим и задължително за "дълга база" с 4/5 врати) в градски условия може да бъде нелека задача, като водач без опит лесно може да направи беля. Например при маневриране на заден ход в условията на силно ограничена видимост ...

        Зададените параметри за избор също така доста затрудняват избора на нещо "голямо и здраво". Така например едни от първите асоциации, отговарящи на това изискване, са Тойота Ландкрузър и Нисан Патрол. Само че с летвата на 23,000, ще е, меко казано, възтрудничко да се намери нещо, което да е с "година на производство от този век" .

        Така че, може би все пак да се огледате за нещо, което е по-близо до кола, отколкото до класически джип.

        Примерно: Хюндай Санта Фе, Тойота Рав 4, Ленд Ровър Фрилендър
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: Препоръчайте ми Джип или SUV

          за сигурност на семейството защо не си вземеш волво, те залагат на сигурността, и в краш тестовете се представят много добре
          Bertone freeclimber 1.8 115hp

          Коментар


          • #6
            До: Препоръчайте ми Джип или SUV

            Аз в задачаката не прочетох защо трябва да е кола 4*4 . Същата работа ще свърши и някакво ванче , а и по вероятно да се "впишеш" в разхода на гориво . Успех.
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #7
              До: Препоръчайте ми Джип или SUV

              Много Ви благодаря за препоръките. Млад и нов шофьор в комбинация с голям и здрав джип - плашещо ? Ее, все пак преди да я кача ще я дам пак на опреснителни курсове за 1 месец интензивно.
              Интересно е мнението за трудности при маневриране на заден ход в градски условия с ограничена видимост, за което пък изобщо не бях се замислял... А тя ще кара в повечето случаи в градски условия, зиме и лето.
              За критиките по бюджета разбирам... еее може със зор да я вдигна с 40%, сиреч да стане 32.200 лв. Но колата трябва да заслужава.

              Мислех за Ленд Роувъра и РАВ 4, но вътре е някак си много кофти и тясно. А какво мислите за Mitsubishi Outlander ?

              Коментар


              • #8
                До: Препоръчайте ми Джип или SUV

                Аз напоследък съм на вълна ''фронтера" та защо не погледнеш една такава "opel frontera-B''
                http://www.autoscout24.ch/AS24Web/De...&page=1&row=16

                Включваш се ценово,като разход,само мощността е по мъничка но има и с по мощни агрегати
                Последно редактирано от kinex; 22-07-07, 21:02.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • #9
                  До: Препоръчайте ми Джип или SUV

                  Брей,не съм кадър един линк да пусна,но имах предвид това долу.
                  Прикачени файлове
                  Румен Николов

                  0888 358 572

                  Коментар


                  • #10
                    До: Препоръчайте ми Джип или SUV

                    аз мисля че и Нисан Терано не е лош избор. Не става мн. за джип но лесно се кара, не лош дизелов мотор ...
                    BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Препоръчайте ми Джип или SUV

                      Touareg ?!
                      VW Touareg V10, 5000cc

                      Коментар


                      • #12
                        До: Препоръчайте ми Джип или SUV

                        А наистина ли има туарези за 20-30К лв.?

                        4х4 не е никак толкоз важно май. За неопитните май предното е най удачно.

                        А защо не някое пежо 307 стейшън вагън? голямо удобно, икономичен дизел, лесно за каране, отговаря на цената, приятен вид, абе за мен си е баш детевоз. пък и отговаря доста на изискванията за сигурност. не мисля и да са кекави, имам приятел с такова, не се е оплакал ни веднъж.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Препоръчайте ми Джип или SUV

                          Млад шофьор, при това ЖЕНА в комбинация с два тона желязо си е сериозна опасност за всички. Не е гот някоя гъска да те размаже защото не знае за какво служат органите за управление на МПС.
                          Значително ще намалиш злотворния и потенциал, ако и купиш една нормална малолитражка, поне докато стане недотам "млад шофьор". Така ще развие и инстинкт за самосъхранение а не фалшиво чувство за недосегаемост.
                          Неслучайно младежи под 21г. нямат право да управляват автобус или мотоциклет над 350см3.
                          И без друго е пълно с камикадзета по улиците и пътищата...
                          Нямам нищо против жена ти, но смятам, че е редно преди да се качи на значително по-опасна кола да се научи на нормална.... Пък и докато я научиш за какво са останалите лостове при джипките....
                          Последно редактирано от Scrapheap; 23-07-07, 14:01.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Препоръчайте ми Джип или SUV

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Млад шофьор, при това ЖЕНА в комбинация с два тона си е сериозна опасност за всички...
                            колега, как я роди тая глупост???

                            всеизвестно е, че жените правят много по-малко и по-леки катастрофи, защото са по-предпазливи! техните "катастрофи" са от типа "един мигач и още нещо"...

                            аз лично бих взел на жена си /ако беше млад шофьор/ или /живот и здраве/ на дъщерите си класически бавен и тромав джип, за да не се изкушават с високи скорости... а и да не ги засичат разни пернишки гъзари, които си мислят, че като са мъже значи са "бАш-майсторЕ шАфьорЕ"... пък всъщност са пълни некадърници!
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              До: Препоръчайте ми Джип или SUV

                              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                              А наистина ли има туарези за 20-30К лв.?.
                              има, ама по толкова ЕВРО... иначе нали се сещаш какво щях да карам сега вместо пасата?
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X