Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заслужава ли си Ml320 (W164) или по-добре друго за 40-42К лв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заслужава ли си Ml320 (W164) или по-добре друго за 40-42К лв?

    Здравейте колеги,

    предстои ми купуване на SUV/Crossover до 4-5г бюджета ми е 40К лв. Разглеждах какви ли не алтернативи и най-много си харесвах Volvo XC60 защото отговаря на най-много (но не всички) мои критерии (подредени по приоритет):
    - сигурност (ECAP 5 звезди, допълнителни системи)
    - комфорт (тих двигател, слаб шум отвън, мека возия но без да лашка прекалено много)
    - практичност (поне 500л багажник, предвид за семейство/деца)
    - надеждност (никой не обича да стои в бокса със седмици, не е проблем по-скъпа поддръжка)
    - дизайн (съпруга-фактор)
    Както виждате техническите фактори като двигателя и ск.кутия нямат голямо значение за мен защото аз съм от спокойни шофьори, за които най-важното е сигурно и акуратно да придвижат семейството си от точка А до точка Б, но за сметка на това предпочитам автомобила да има кожен салон и да е автоматик. Off-road също не ме вълнува, защото тук (Белгия) излизането от пътищата не е много вероятно (в цялата страна има твърде много пътища). Отказах се от Volvo поради неоправдано (според мен) високите цени които отговарят на по-висок клас (луксозни) джипове и реално много трудно може да влязат в бюджета ми (само някакви над 150К км падат до 40-42К лв).
    Започнах да се оглеждам за японски алтернативи (харесвам надеждността им и отличното съотношение качество-цена), но те пък страдат от кофти дизайн, единствено ми харесват Mazda CX7 и Outlander, но за втория има страшно много негативни отзиви (най-вече от качеството) и се отказах, а Mazda-та няма автоматик, но мога да го преживея.
    Като не си харесах много японски се огледах и за германски машини (Tiguan, Tuareg), но по някаква причина VW не ми прилягат (за Tuareg също получих твърде много негативни отзиви за качеството) и тогава ми предложиха оферти за Mercedes ML 280/320 diesel след 2007-ма горе-долу около 40-42К лв. Усъмних се защото знам че тази машина е наистина луксозна и струва над 100К лв нова и трябва да има сериозен проблем за да е паднала до 40% от стойността си. Оказа се че има доста такива оферти, което ме наведе на мисълта че може би модела има серийни проблеми (ненадеждност, скъпа поддръжка), но ме уверяват че не е по-малко разваляща се от другите в нейния клас, а и отговаря на моите изисквания (сигурност, комфорт, практичност, дизайн (надеждност под въпрос)).
    Въпросите ми са:
    - Няма много мнения из форумите за този джип и не мога да разбера има ли често срещани проблеми заради които хората го избягват? Никой ли не го купува, че има толкова много оферти и то на доста ниска цена или просто пазара е такъв?
    - Какви алтернативи бихте ми предложили предвид по-горе изброените критерии?


    Извинете за дългия пост и благодаря на търпеливите прочели поста ми докрай )))
    Благодаря предварително и на всички които ми отговорят, мнението Ви наистина е от значение за мен.

  • #2
    От: Заслужава ли си Ml320 (W164) или по-добре друго за 40-42К лв?

    Никой ли не би препоръчал 4-5 годишен сигурен и комфортен SUV до 40000лв? Малко ли са парите?

    Коментар


    • #3
      От: Заслужава ли си Ml320 (W164) или по-добре друго за 40-42К лв?

      Бензиново Паджеро 4 или някоя Тойота?

      Коментар


      • #4
        От: Заслужава ли си Ml320 (W164) или по-добре друго за 40-42К лв?

        RAV4 е вариант, но имам резерви към интериора, все пак е приемлив компромис. За Паджерото нищо не знам, не е ли от класа на ТЛК, т.е твърде офроуд, но не много добър комфорт на асфалт или греша?

        Коментар


        • #5
          От: Заслужава ли си Ml320 (W164) или по-добре друго за 40-42К лв?

          Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
          Бензиново Паджеро 4 или някоя Тойота?
          +1. За 40к такива Land Cruiser-и има, че ти е бедна фантазията.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • #6
            От: Заслужава ли си Ml320 (W164) или по-добре друго за 40-42К лв?

            Какви предимства би изтъкнал (освен очевидните офф-роуд качества) на ТЛК срещу МЛ-а?

            Коментар


            • #7
              От: Заслужава ли си Ml320 (W164) или по-добре друго за 40-42К лв?

              Ще ти изтъкна само едно, което е причина да се замислиш дали да си вземеш МЛ - поддръжката. На Тойота-та поддръжката е доста по-евтина от тази на Мерцедеса. Не съм казвал да не си купуваш МЛ, парите са си твои, както и изборът.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #8
                От: Заслужава ли си Ml320 (W164) или по-добре друго за 40-42К лв?

                Първоначално публикуван от manitu_bg Преглед на мнение
                Какви предимства би изтъкнал (освен очевидните офф-роуд качества) на ТЛК срещу МЛ-а?
                Пфффф, чичо ми има мл320 и единственото нещо близко до офроуда е че има копче за бавни предавки. Паджерото е с независимо окачване отсекаде, е има раздатка супер селект, което е много добре и блокаж отзад(ако не се лъжа) мощен, комфортен и стабилен, абе висока кола си е. Мен най-много ме блазни аудио системата и 40GB-ия хард диск.

                Коментар


                • #9
                  От: Заслужава ли си Ml320 (W164) или по-добре друго за 40-42К лв?

                  Привет, струва ми се, че най-подходящо за тези нужди и философия е Лексус RX Хибрид. Превъзхожда по всичко МЛ, пък и жената сигурно ще го хареса повече
                  Иначе МЛ от тези години се слави с проблемни скорости и електроника.
                  Лексусът не се слави с никакви характерни проблеми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заслужава ли си Ml320 (W164) или по-добре друго за 40-42К лв?

                    Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
                    Привет, струва ми се, че най-подходящо за тези нужди и философия е Лексус RX Хибрид. Превъзхожда по всичко МЛ, пък и жената сигурно ще го хареса повече
                    Иначе МЛ от тези години се слави с проблемни скорости и електроника.
                    Лексусът не се слави с никакви характерни проблеми.
                    Напълно съм съгласен с теб, Лексуса винаги е бил вариант, само че трудно се намират и обикновено са на доста километри. За скоростите на МЛ казват, че след 2007-ма са го оправили (или просто оправдание), електрониката е познат проблем на много от немските машини, но там дори диагностика май не помага много, просто трябва да си късметлия. Благодаря за съвета!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заслужава ли си Ml320 (W164) или по-добре друго за 40-42К лв?

                      Хибрид?Какви са му предимствата на хибрида вора рька пред един голям Лексус дизел да речем?
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заслужава ли си Ml320 (W164) или по-добре друго за 40-42К лв?

                        Забелязах, че тук се обсъждат активно далеч по-големи паркетници като CR-V или Tiguan, не смятам че съм писал в неправилния форум, но ако съм засегнал някой с МЛ или Лексъс моля да ме извини, а грубо и безпардонно отношение съм срещал навсякъде във България и съм привикнал тъй че не съм се засегнал за сравнението със самобръсначките.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заслужава ли си Ml320 (W164) или по-добре друго за 40-42К лв?

                          Първоначално публикуван от manitu_bg Преглед на мнение
                          Какви предимства би изтъкнал (освен очевидните офф-роуд качества) на ТЛК срещу МЛ-а?
                          По-голям, по-комфортен, по-непретенциозен в смисъл на социално приемлив автомобил. Вози страхотно в сравнение с мл, стиха да е с регулируеми амортесьори и възглавници, ама за тези пари как да не е .
                          Мл с въздушно окачване често създава проблеми.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • #14
                            От: Заслужава ли си Ml320 (W164) или по-добре друго за 40-42К лв?

                            Благодаря за съвета, ще направя един тест драйв тогава и на ТЛК-то, аз мислех че вози твърдо заради, явно съм грешал

                            Коментар


                            • #15
                              От: Заслужава ли си Ml320 (W164) или по-добре друго за 40-42К лв?

                              Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                              На Тойота-та поддръжката е доста по-евтина от тази на Мерцедеса.
                              Не е вярно!Toyota LC 120 също е със скъпа поддръжка,и то доста.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X