Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде е ECU на Форестър 98?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде е ECU на Форестър 98?

    Може и да е задаван въпроса, но не мярнах нищо подобно, та:
    Къде е шибания комп на това чудо?? Затрих си 3 часа от живота, разфасовах половината кола да го търся там, където пише в мануала (до жабката), после там където намерих в някакъв сайт (в краката на пътника), ама ядец! Няма комп. А виждам как снопа с жиците изчезва зад климатика... отгоре има само ербег, отстрани няма нищо, долу също.
    Не изключвам вероятността да ме е напекло слънцето малко в повече

    Форестър-а е 98ма (по VIN), японска сглобка, 2.0 без турбо, SOHC, 122 коня май, домъкнато от Швейцария. Серийния му номер е няма и 15000, да не би на тия ранните да им е откован някъде другаде компа?

    Всъщност, тръгнах да търся компа, щото дава грешка датчик на температурата и я дава достатъчно сериозно, че да включва вентилаторите още като помирише контактния ключ. Самия датчик обаче си е напълно изправен, и като съпротивление и като напрежение (когато е включен), та това малко ме озадачи и реших да го видя ECU-то за обичайните простотии - протекли кондензатори, скапано референтно (това последното едва ли - дава чисто 4.997V, ама все пак) или пък просто някоя фалшива маса ...
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    От: Къде е ECU на Форестър 98?

    Оправих се. До мотора е, въобще не е в купето. Така и не разбрах, защо по всичката документация го дават, че е на друго място...

    BTW, освен другите глупости, които се оказаха измислени грешки, следствие от покапан акумулатор (както се и очакваше), компа упорито настояваше, че му е прецакан нок-сензора, дори и след нулиране и повторна диагностика. Едно другарче ми каза, че това си било нормален проблем за модела, ама нали съм си инат ... позачистих контактната повърхност на въпросния датчик и ... той взе че тръгна. Сега засега си работи, ако се задържи така, ще пусна по-подробно обяснение защо и как.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X