Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

    Значи на мойто возило в подписа, като се регистрирах в jeep.com, преди това пък си играх да му поръчвам Carfax-report, после build-sheet от "Крайслер" по мейл, от всички страни ме затрупаха с едно и също писмо с предупреждение за неизвършена подмяна на долни шарнири по "SAFETY RECALL F23 – LOWER BALL JOINTS". Изпитвайки обяснима неприязън към всеизвестния БГ-дилър, както и наплашен от примери за негови "ювелирни сервизни акции" като в тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=86508 аз реших да не скачам да сменям въпросните шарнири, а да ги "наблюдавам" , което, естествено се изразяваше в настояване при всяка смяна на масло, въртене на зимни-летни гуми и т.н. по-технически грамотни от мен лица да проверяват въпросните шарнири дали нещо не са тръгнали да се скапват. Последно подобен преглед правих преди седмица-две при Andro 160 във връзка с "причули" ми се странни джвакащо-тракащи звуци при въртене на волана в адските жеги по софийските задръствания. Това, което се откри, е тръгнал десен накрайник на кормилна щанга и нищо друго... Вчера обаче, паркирайки на заден ход се чу буквално гръм като късане на стомана, измъкване на щанга, нещо такова -не мога да го опиша и предното ми ляво колело блокира Понеже беше тъмно, едва днес се заврях под колата и ето:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:210720121153.jpg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:5978672 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:210720121154.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5978673
    За сравнение - от другата страна изглежда така:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:210720121155.jpg
Прегледи:1
Размер:100.2 КБ
ID:5978674 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:210720121157.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5978675
    Не мога да си обясня нараняването на болта на биелетката (ако съм познал как се казва ) от какво е:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:210720121156.jpg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:5978676
    "Блокирането" на колелото се получава от опиране на шарнира, който се е измъкнал от гнездото си, без да скъса маншона си и натиска и дълбае джантата.
    Та, не ми се мисли, какво би се случило, ако това беше станало не при паркиране, а в движение ....
    Извод: сервизните акции не са "презастраховане" на производителя срещу съдебни дела от вечно съдещите се американски потребители, нито "рекламен трик".
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

  • #2
    От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

    Пали свещ и си носи новите дрехи!
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #3
      От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

      Ремонтът се отлага, защото заминавам за... САЩ. Поне ще се опитам да си напазарувам частите оттам. Въпросът ми е - това по какъв начин да го замъкна до сервиз ? Най-удачно ми се струва пътна помощ с колесар или "паяк", защото на платформа не може да се изтегли да се качи с така забодения в джантата шарнир ? Някой във форума има ли "паяк", ще ми трябва чак след месец ?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

        Съжалявам, може и да не съм успял да го натоваря достатъчно, а може и да не е било възможно.
        Но трябваше да ми кажеш за тая Нота:

        "Примечание: Вода может попасть в нижней передней подвески шаровыми шарнирами на джипе. Это может привести к шаровой шарнир к коррозии и разойтись. Шаровая опора разделение может привести к потере рулевого управления и может привести к аварии без предварительного предупреждения. Daimler Chraysler отремонтирует ваш автомобиль бесплатно. Для этого к вашему дилеру заменить передние нижние шаровые шарниры.Работа займет около 1 часа. Однако дополнительное время может быть необходимо в зависимости от того, как дилер встречи планируются и обрабатываются."

        Коментар


        • #5
          От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

          Понякога така се "заклинва",че е невъзможно да се хване на ръка! В повечето случаи се случва точно при маневра. Късмет си извадил!
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #6
            От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

            ...без предварительного предупреждения
            Това си е - нЕма им нищо, не тракат, маншоните им здрави, онова джвакане за което идвах при тебе, дали изобщо е било от шарнира... и изведнъж се "разкопчават" като секретно копче.
            Щях да ти кажа да ми записваш час за към края на август, ама нека да видя дали ще събера частите дотогава. Не върви да карам joro_CSKA да ме кредитира, а няма за кога да му поръчам и да му преведа пари... В щатско не съм изобщо убеден, че ще се справя с намирането им (вода газиш - жаден ходиш ), но в края на краищата ще пробвам да ги поръчам от "роцкауто.цом" за доставка там - пък дано не ги объркат шарнирите с бомби в багажното, че да ми ги конфискуват на летището.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

              Ей го и по важното на Български:
              "Нота: Вода може да попадне в долния преден шарнир на предното окачване. Това може да доведе до корозия и разрушаване на шарнира. Разделянето на шарнираната опора може да доведе до загуба управлението на автомобила и може да предизвика авария без предварително предупреждение.
              Даймлер ... ще отремонтира вашия автомобил безплатно и замени предните долни шарнири ... " и т.н.
              Последно редактирано от Аndro 160; 21-07-12, 14:43.

              Коментар


              • #8
                От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                Късмет е ,че винаги изпадат при маневра и ниска скорост!Никога не съм чул или видял това да се случи при по висока скорост!Случвало ми се е и на мене при току що рециклиран долен шарнир преди години,от тогава нищо не рециклирам по ходова част!Сега наблягам на яко гресиране и слагам гресьорки и там където няма,една дупчица една резбица ,една гресьорчица мини и е по-добре!Наистина късмет!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                  На мен пък ми се е случвало, при смяна на накладки, да се разцепи шенкела/ не болта/ на едногодишно Волво 855.
                  Та късмет на всички!!!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                    При мене се е получавало два пъти на Форд Транзит и двата пъти при маневра назад с навит волан още при самото тръгване на автомобила , кофтито беше че втория път беше със шарнир на 2 седмици / признавам от най-евтините/, после се купи един от скъпите и така си замина .И аз съм чувал от колеги за това изваждане на шарнира при ниска скорост , за изваждане по време на движение със висока скорост - не съм.
                    подпис : Драги ми смехурко;))

                    Коментар


                    • #11
                      От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                      Винаги изпадат при маневра и ниска скорост защото страничните натоварвания са най-големи. При висока скорост въртенето на волана е минимално.
                      Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                      Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        ...... Някой във форума има ли "паяк", ще ми трябва чак след месец ?
                        Паюк тц, но те тоз наш дУргар има не'къв репатрак и угажда на закъсали форумни джипари в смисъл че разкарва тленните останки на жипките им до екарисажи, гробища или моя и подобни сервизи .......
                        П.П. телефона му ( с риск да ме опцова на макя ) е О889Ч76О81
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                          Тази глупост ни я бях забелязал.
                          400кг се опитват да извадят болта от ябълката при покой. В дупка могат да достигнат и до един тон.
                          От сега нататък Черокитата ги заобикалям на 20м.
                          При Гранд Чероки грешката е поправена.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                            Ъъъ, черокитата не бяха ли с цял мост? Кви са тез шарнири и носачи?
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Ъъъ, черокитата не бяха ли с цял мост? Кви са тез шарнири и носачи?
                              Да, ама до 2001 - Cherokee XJ. След това Cerokee Liberty 2002-2007 отпред са с независимо окачване.
                              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                              First impression is not always true. Get inspired.
                              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                              Reading is sooo boring, unlike writing!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X