Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

    Аз затова ви казвам че ми трябва кникъл а не носач за да го реинжинернем. Май никой не вдяна разликата. А иначе Спарки, тук носача не е никакъв бушон, той е лят, чугунен и е с ребра под формата на ферма отдолу - ужасяващо преоразмерен е. Просто трябва да направим нов кникъл (шенкел) на който нещата да идват от опаката страна както на Гранда.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #77
      От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
      Аз затова ви казвам че ми трябва кникъл а не носач за да го реинжинернем.
      Ще трябва и лифт (бил прибирал носачите нагоре, така са писали тука) или друг тип носач, щото долните носачи и сега блъскат по камъните и звънят като "Царь Колокол", а ако слязат с поне инч надолу, направо ще орат като плугове.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #78
        От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        Аз доста търсих. Друга подобна мастурбация в автомобилостроенето не открих.
        Жигулка,мерцедес 190,124,хонда сивик ...
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #79
          От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Даа .... прави впечетление, че и при Джип, и при Тойота на следващите модели тоя възел е променен ....
          Нищо не е променено тук,посоката на натоварване отново се опитва да "разчлени" шарнира. Или май не схващате проблема? Цялата тежест се носи от сферата,посока изскубване. Няма решение на този проблем,само качествени шарнири и навременна смяна...
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #80
            От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

            Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
            Нищо не е променено тук,посоката на натоварване отново се опитва да "разчлени" шарнира. Или май не схващате проблема? Цялата тежест се носи от сферата,посока изскубване. Няма решение на този проблем,само качествени шарнири и навременна смяна...
            Ама чети цялата тема де ...
            Това е ТЛК 90, върни се по назад, има ТЛК 120.

            Коментар


            • #81
              От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

              На твоята снимка е изобразен "проблемен" възел,а от текста се разбира обратното?!
              Пускаш и снимки на мекферсони...
              Мисля си че не сте разбрали същината на проблема?
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #82
                От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                Същината на проблема е ясна колега.

                Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                При КК е оправена схемата:
                Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение

                [ATTACH=CONFIG]842180[/ATTACH]

                [ATTACH=CONFIG]842181[/ATTACH]
                Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                Именно. Шарнира е на носача (като при горните носачи) и се зхваща с гайка към стоящата отдолу рамка на шенкела. При KJ шарнира е на шенкела и се хваща с гайка за стоящия отдолу носач.

                KJ

                [ATTACH=CONFIG]842191[/ATTACH]

                [ATTACH=CONFIG]842189[/ATTACH]

                KK

                [ATTACH=CONFIG]842190[/ATTACH]
                Последно редактирано от Валери Недялков; 08-12-15, 19:38.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • #83
                  От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  На твоята снимка е изобразен "проблемен" възел,а от текста се разбира обратното?!
                  Пускаш и снимки на мекферсони...
                  Мисля си че не сте разбрали същината на проблема?
                  Разбрали сме Калине!
                  Снимките на макферсона са за да покажат, че възела може да се монтира така, но на макферсон, където тежеста на колата е върху шенкела.
                  После са снимките на ТЛК 120, където тежеста на автомобила е върху долния носач, но "забива" шарнира в шенкела.
                  После са снимките на ТЛК 90, където тежеста на автомобила пак е върху долния носач, но "изважда" шарнира.
                  Съжалявам ако не си рабрал.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                    Айде тук малко илюстрация на силите (снимките са от колегите по-горе в темата):
                    При джипа - пружината натиска надолу (на нея виси теглото на автомобила), шенкела съответно се опитва да се изтръгне нагоре - силата в шенкелния болт на долния носач е 100% теглото на автомобила:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:podveska 3.jpg
Прегледи:1
Размер:155.7 КБ
ID:5694556


                    Това тук май бе ТЛК-90 - същата работа
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:podveska 1.jpg
Прегледи:1
Размер:68.9 КБ
ID:5694554



                    Това тук е по-правилното решение според мен - носача е НАД шенкела..
                    В конкретния случай това няма голямо значение, защото върху носача работи само амортисьора (пружината навярно упражнява усилие върху горния носач). Т.е. върху болта ще има сравнително малки усилия - само усилието, упражнявано от амортисьора. (тук леко съм объркал червената стрелка - тя трябва да е на горния носач):

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:podveska 2.jpg
Прегледи:1
Размер:107.0 КБ
ID:5694555


                    И Макферсън - там усилието на пружина и амортисьор се предава директно на шенкела, без преминаване през болт. Ябълковидния болт на долния носач 'носи' само тежестта на носача... И странични усилия:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:podveska.JPG
Прегледи:1
Размер:44.7 КБ
ID:5694557

                    И накрая - явно Гранд Чероки според kinex (не съм гледал как е при рестайла)... Болта отново поема цялата тежест, но работи на натиск - няма опасност да се извади от ябълката освен ако е мноооого износен:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:podveska 4.jpg
Прегледи:1
Размер:224.6 КБ
ID:5694558
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      И накрая - явно Гранд Чероки според kinex (не съм гледал как е при рестайла)... Болта отново поема цялата тежест, но работи на натиск - няма опасност да се извади от ябълката освен ако е мноооого износен:
                      [ATTACH=CONFIG]842285[/ATTACH]
                      При Liberty KK (2008 - 2012) схемата е същата.
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                        Това е ТЛК 100 и както казах по назад не трябва много да се гледа, защото е с торсион. Просто прибързано го пуснах, но нека да стои, щото е интересен казус в темата:

                        А това е ТЛК 120, където са оправили нещата:

                        Някой се объркаха в тая какафония, но мисля сега нещата са ясни.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Това е ТЛК 100 и както казах по назад не трябва много да се гледа, защото е с торсион. Просто прибързано го пуснах, но нека да стои, щото е интересен казус в темата....
                          Даа. Прав си... Торсиона ако е зацепен за долния носач, то нещата автоматично стават 'силно негативни' - варианта както при Боголюб - цялото усилие върху долния шенкелен болт на скъсване...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                            Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                            При КК е оправена схемата:
                            Да. Ето го шенкела при него:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:52125013AD_0001__ra_p.jpg
Прегледи:1
Размер:14.5 КБ
ID:5694562

                            Подсигурили са се от вси страни Носачът влиза в това отляво на картинката. И тъй като не искам да се разделям с "плешивото" си "Либи", ще се отдам на благотворителност на ползу роду джийполибиеву - тъй като такива липсват по моргите, ще поръчам едно, ще купя едно за KJ от морга и ще се доверя на специалистите ентусиасти за reverse engineering - или трансплантация на шенкел от KK на KJ или изработка на подобен за KJ - някога на това му викаха "полезен модел" и го патентоваха, сега май е нещо друго, но ако стане работата, ще съдействам на хората, които го изработят, да си го патентоват. Не че пазарът на "Либита" е много голям, то затова и разните оффроуд-тунинг фирми са пренебрегнали този проблем, но с рационализацията току-виж се разширил.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #89
                              От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                              Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                              При КК е оправена схемата
                              Съвместният проект на "Quadra Tuning" и "Гагич Пишман Инвестмънтс" - Рационализация на старо "KJ-Либи" лекичко си се движи:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:180120162615.jpg
Прегледи:1
Размер:149.8 КБ
ID:5699103

                              Като стане, ще има нарочна за целта тема.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #90
                                От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                                Гагич, моля те, намери нещо мааалко по-качествено за снимане и снимай подробно всичко, /ако "Quadra Tuning" не те набие, разбира се/. Живо се интересувам от подробностите, какви неща би трябвало да се купят, кое и как се преработва и т.н. Не е с комерсиална цел, а евентуално за в бъдеще за моя.
                                Поздрави и успех!
                                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                                First impression is not always true. Get inspired.
                                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                                Reading is sooo boring, unlike writing!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X