Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

    Явно не съм в час...
    Благодаря Алекс.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

      Преди 3 месеца ми се счупи шарнир при маневра на паркинг. Излезе съединението, разбра се че е износен.
      И другия беше износен и веднага ги смениха и двата с MOOG (с гресьорка). Миналата седмица докато карах
      бавно (с 5км/ч) защото имаше дупки съответно. Пак счупих шарнир и този път буквално СЧУПЕН От приложената
      снимка се вижда. А можеше и на магистралата да се счупи Късмет, започнах да свиквам да ми се трошат тези
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23092012035.jpg
Прегледи:1
Размер:61.9 КБ
ID:5412711

      Сега пак са сменени и двата, но от ВестАуто...някакви американски афтърмаркет.
      Прикачени файлове
      Само мъртвите риби плуват по течението !

      Коментар


      • #18
        От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

        М`да. Време е да се повдигне темата За втори път се "разкопча" преден долен шарнир, този път в движение и щетите са много по-големи - извадена полуоска, паднало предно колело, вероятно потрошен диференциал и какво ли не още (аутопсията предстоЙ). Чудя се дали има някаква "конверсия" напр. друг модел от това нещо:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KJ_front_suspension.JPG
Прегледи:1
Размер:19.7 КБ
ID:5694439
        доколкото съм разбрал правилно, на български се нарича "шенкел". Т.е. долният носач да не виси на шарнирния болт, както е при Liberty (снимката е от по-горе в тази тема):

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:210720121157.jpg
Прегледи:1
Размер:105.3 КБ
ID:5694441

        а, да стои опрян на шенкела, както е на снимката, дадена от Kinex (май е от WK):

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26808.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5694442

        Рових-рових, но такова "подобрение" не откривам, а не би било проблем да се направи и не мога да повярвам, че всички разчитат на "Moog The Problem Solver" усилените шарнири, които, както е писал колегата по-горе, а и на много други места из jeep-форумите се оплакват, също се късат, "разкопчават" и т.н. Просто концепцията с този шенкел и висящия от него само на шарнира долен носач, поемащ цялата тежест на двигателя, явно е сбъркана. Или да скачам на "конверсия" с цял мост отпред ? Някой знае ли нещо по въпроса за някакви "къстъм", "хеви-дюти" шенкели / steering knuckles при които носачът да лежи върху тях, а не да виси на един болт отдолу ?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

          Номера до колкото разбирам е в захвата на моста към "шенкела", а не в това дали е цял или окачването е независимо....
          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • #20
            От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

            Тоя болт с какъв диаметър е в скъсания участък, че както го гледам е 12мм - като за ЗАЗ!! - Дето няма двигател изотпредека.

            Коментар


            • #21
              От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

              Съгласен съм с imarh - проблема прилича на конструктивна грешка....
              На 'нормалните ' автомобили възела работи на натиск - теглото на автомобила се опитва да 'набие' болта още по-дълбоко в чашката...
              Докато при Боголюб е на опън - теглото на автомобила се опитва да изкара ябълката от чашката...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #22
                От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                Колега Bogoljub Gagic твоите шарнири сменяни ли са по сервизна акция,или са някакви автър маркет? Питам защото моите уж са сменяни още в Италия.

                Намирам тези шарнири на Мопар:

                CBXEF230

                5114037AI

                Не знам дали те решават проблема. Добре е,ако някой ги е монтирал да даде впечатления.

                Още един въпрос - автомобила повдитнат ли е или е с фабричното окачване?
                Последно редактирано от Валери Недялков; 07-12-15, 19:22.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • #23
                  От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                  Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                  Колега Bogoljub Gagic твоите шарнири сменяни ли са по сервизна акция,или са някакви автър маркет? Питам защото моите уж са сменяни още в Италия.
                  Сменяни са август 2012 г. след първо "разкопчаване", описано в началото на тази тема, където съм писал, защо не съм ползвал сервизната акция, а явно е трябвало, но дали щеше да помогне... Единият (дето не се "разкопча" сега) е сменен още веднъж тази пролет, по съвет на дядо Владо, който го усети да похлопва. При първата смяна двата си ги донесох от САЩ, заради тях ми бяха преровили яко куфара на летището, вторият път си купих един куча марка от "Скорпионите" докато чаках два "Problem solver"-а да дойдат през joro_cska, сега си ги гледам мислех да ги слагам догодина. Но концепцията на това окачване определено е сбъркана и искам да избягам от нея, а не да сменям шарнири при всяка смяна на масло, щото оттук нататък явно така ще трябва да се прави, ако остане по този начин "Мопарските" шарнири са капсуловани без гресьорка и по щатските форуми яко ги плюят (някои са повтаряли сервизната акция три пъти през 10 хил. мили), една част от публиката хвали "Moog", ама една друга част, включително и по-горе в тази тема, се оплаква и от "Moog", че се късат.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                    Моите са сменени преди 30-на хиляди. Почва да ме лови страх.

                    Сега се замислям - ти си с бензин. Болшинството в щатите също. Възможно ли е пружините да са по-"твърди" и от там да идва проблема?

                    Това ли ти се случи:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CJ07038.jpg
Прегледи:1
Размер:134.8 КБ
ID:5694461
                    Последно редактирано от Валери Недялков; 07-12-15, 20:18.
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                      Вярно ебати тъпотията! Ето как е нормално (БМВ 5 сер.):

                      А ето по подобен начин монтиран, но на окачване макферсон (Голф 2):

                      Коментар


                      • #26
                        От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                        На снимката е скъсан горния. Някой е предобрил лифта.
                        За сега най-доброто решение е да се сменят на 20 000км с евтините.
                        Те и без тва на 10 000км вече имат луфт.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                          Андро, голфа не го намесвай.... Проблема е точно в кинематиката - къде е упражнява усилие пружината, и какво усилие поема шарнирния болт...
                          При голфа пружината поема усилието/теглото на автомобила директно от главината, и не товари шарнирния болт.
                          При Боголюб пружината натиска долния носач, и цялото усилие от пружината се предава на колелото през шарнирния болт, опитвайки се да го изтръгне от хъба, който дърпа нагоре...
                          При Гранда носача е над ухото на хъба. И въпреки, че пружината упражнява усилието си пак върху долния носач, то носача натиска надолу (а не дърпа) шарнирния болт...
                          Явно затова и при конкретния модел шарнира се оказва слабото звено... Шибана работа....
                          Последно редактирано от slowtraveler; 07-12-15, 20:12.
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Вярно ебати тъпотията!
                            Аз доста търсих. Друга подобна мастурбация в автомобилостроенето не открих.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                              Ей го и на ТЛК 100, на 120 е подобно:

                              Коментар


                              • #30
                                От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Андро, голфа не го намесвай...
                                ....
                                Аз съм забелязал и отбелязал, че Голфа е "макферсон". Обясни го на другарите от даймлер-крайслер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X