Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата придобивка - ТЕRRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новата придобивка - ТЕRRANO 2

    Здравейте, след мнооого питания и разпитвания реших да сменя верния боен другар с нисан. Машината е италянка, на 99 896км, "99г., 2.7ТDi, 125 магарета, дълга база.


    Специални благодарности искам да изкажа към колегите :
    -sparkybg-
    -damyan82-
    -lubashki777-
    -akxel-
    -tomcat4o-

    и всички отзовали се ! Благодаря ВИ, всеки един момен се уверявам, че съм направил правил правилният избор, благодарение на вашата ПОМОЩ и СЪВЕТИ

    Темата има за цел в нея да задавам, а не само аз, а и всеки който има въпрос или проблем с тераното.
    Да обменяме опит и да споделяме неволи.

    Ето го и него:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02574.jpg
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:5978619
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02576.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5978620
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02575.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5978621
    Съжелявам за оскъдния снимков матерял, но от мерак все не се сещам да го снимам.

    Та така ето и няколко пъпроса :

    1. При палене нужно ли е да подавам газ ?! (все пак да питам)
    2. При гаснене малко претриса - нормално ли е ? (гаси се като БЕлАруСС)
    3. Припушва леко когато е над 1500 оборота - дима е черен, не много плътен, не мерише на нафта.
    4. Стойката на резервната гума се е разварила от вътрешната страна на задната врата и е заварена, Но некадърно и пак се е откъртила. Витането ми е, да го подсиля ли с телоподаващото, да подложа някое друго желязо вътре и зад точковите по-дебела ламарина и да го заваря или с болтове и шайби ? Болтовете няма ли да пречат на кората ?
    5. Предстои ми смяна на антената на покрива с неоригинална от друг автомобил. Как да свържа коаксялния кабе от антената с този от колата ? (спойка, обикновено свързване, някакви муфи ?)
    Антената има кабел който трябва маЙ да се замаси, има ли логика ? Мисля, че антената е от астра.
    6. Шофьорската облегалка на седалката не иска да се мърда напред и назад от едната страна освобождава, а ут другана не иска. Да не е заварена


    Поздрави !


  • #2
    От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

    1. Не
    2. Нормално е
    3. На място като даваш газ е нормално да притриса и припушва. Това е защита от компщтъра и си го пише в ръководството
    4. Вече ти казах, ама пак - пробиваш 6мм дупка и слагаш 6мм болтове с шайби. От заваряването сам виждаш каква е ползата - никаква.
    5. Конектори. Каквито намериш.
    6. Няма как да знаем дали е заварявано. По-скоро мяза на скъсано жило или нещо такова. Демонтирай я и огледай
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

      Благодаря !

      Ръководството ми е на италянски и изопщо не го разбирам, затова питам.

      1. Има ли предопредителна лампа на таблото, ако започне да загрява (прегрява).
      2. Кълъфите на седалките може ли да се свалят и евентуално да се сложат на друга седалка (ако моята е развалена).

      Коментар


      • #4
        От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

        1. Спациална лампа няма, но предполагам ще светне "Check engine", защото си има нарочна греша за прегряване.
        2. Свалят се. Ще видиш как като свалиш седалката. Аз честно казано до сега не съм видял седалка въобще, на която да не могат да се свалят.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

          Честито колега, много безавариини километри ви желая.

          Гледам че левия мигач е спукан, намажи го с някакво безцветно лепило отвътре, са скъпи.

          Поздрави.

          Коментар


          • #6
            От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

            Честито, желая много безаварийни километри.Улисан в калъфите на седалките, да не забравиш да смениш течностите...

            Коментар


            • #7
              От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

              Много лачено изглежда. Цвета е супер!
              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

              Коментар


              • #8
                От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                Честито!
                Пожелавам много безаварийни и кални км!
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #9
                  От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                  Meрси, Мерсиии още не съм я прежалил за калта. Течностите са ми първата грижа. Единственото което ме безпокои е това полужение на стрелката на температурата на 3/4 на околу 2мм под бялата черта дето започва червеното, но все пак в тези горещини и с пълна газ, пък и на климатик може да е нормално. Гледам в упътването е показано на една илюстрация, че стрелката трябва да стои посредата. Като спускам наклон пада под средата г/д на 1/3. Имам ли проблем ?

                  Поздрави !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    Meрси, Мерсиии още не съм я прежалил за калта. Течностите са ми първата грижа. Единственото което ме безпокои е това полужение на стрелката на температурата на 3/4 на околу 2мм под бялата черта дето започва червеното, но все пак в тези горещини и с пълна газ, пък и на климатик може да е нормално. Гледам в упътването е показано на една илюстрация, че стрелката трябва да стои посредата. Като спускам наклон пада под средата г/д на 1/3. Имам ли проблем ?

                    Поздрави !
                    Промий, смени антрифриза с G12+ и термостата с 83 градусов, и ще иде по-надолу. Може и радиатора да поомиеш по-щателно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                      Ok

                      Коментар


                      • #12
                        От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                        Един тъп въпрос, но ) радиаторът ти пълен ли е въобще? Нещо беше писал, че капе от климатика, да не е от водната помпа, там има едно уплътнение се изнисва и протича май на всички теранота рано или късно и сменяш помпата..
                        Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                        X-trail 2.2 Di 2003
                        Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                        Коментар


                        • #13
                          От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                          Дано да не е водната помпа , а наистина ли е проблем помпата при тераното ? То това дето капе мисля, че си е от климатика щото като мине да речем половин час и спира да капе. Течността в разширителното казанче е два пръста над MAX.

                          Туко що монтирах антената, не се оказа нищо особено, тази дето взех от астрата е 1:1 с таи на тераното. Наддаването за което се притеснявах как ще стане се оказа най-малкия проблем. Под кората на кабела който идва от радиото си има нещо като букса мъжко и женско (като тези дето са за коаксялен кабел за кабелна телевизия, но малко по различни). Остава да ги свържа. Има си и кабелчето дето май е маса и то е с куплинг. Остава после да просвиря системата и да включвам в радиото. ДАНО стане !

                          1.При отворен прозорец когато превключа и пускам съединителя се чува леко "чък", няма микакво задържане или нещо подобно просто леко "чък". Нормално ли е ?
                          2. Педала на съединителя след като се отпусне напълно имаше около 1см. ход в посока отпускане. Когато пуснех съединителя педала щракваше след малко и се изправяше напълно. Болта който е като ограничител го натегнах сега вече не чука и си освобождава както нормално. Малко по-Просто - имаше празен ход 1 см в който буталцето на помпата беше в крайно полужение, а педала имаше ход още да се връща, но пружината го връщаше след време, а някога не го и връщаше и се получаваше неприятно силно удряне на педала в ограничителя. Проблем ли е че съм натегнал ограничителя ?

                          П.п. Тераното е проектирано и зглобено с изключително много мисъл. Работата по него е удоволствие, дай боже всеки му.
                          Ааа, поръчах предни и задни биелетки, че тея са доста зле.

                          Поздрави !
                          Последно редактирано от I.Stoyanov; 20-07-12, 14:19.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                            Честита придобивка!!!
                            Много безаварийни километри ти желая!
                            Колегите са ти отговорили на всички въпроси гледам...ами ще помагаме в движение с каквото можем.
                            На добър час!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                              Честито за Японската сила, без аварийно и със Здраве да се кара!!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X