Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След смяна на маслото на двигателя на JEEP Cheroke 2.5 CRD 2002г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • След смяна на маслото на двигателя на JEEP Cheroke 2.5 CRD 2002г

    Здравейте,нов съм във форума,от скоро съм горд собственик на JEEP,но имам следния проблем.След смяна на маслото на двигателя ми направи впечатление че лампата на маслото започна да гасне със закъснение при всяко първоначално палете.Маслото е 10 на 40.Питах един приятел със същия джип и ми каза че и при него е така.Въпроса ми е дали е от маслото или филтъра или е от двигателя.Благодаря предварително за съветите.

  • #2
    От: След смяна на маслото на двигателя на JEEP Cheroke 2.5 CRD 2002г

    Не съм майтапчия-ма "ако е от двигателя"...
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: След смяна на маслото на двигателя на JEEP Cheroke 2.5 CRD 2002г

      Преди смяната нямаше този проблем.Какво масло трябва да му сипя?

      Коментар


      • #4
        От: След смяна на маслото на двигателя на JEEP Cheroke 2.5 CRD 2002г

        Вероятно са наляли гъсто масло, или добавка, за да държи налягане.
        Това което трябва да направиш е да се премери налягането и да се сравни с тех. данни. Ако е ниско най вероятната причина е в лагери - биелни, или основни.
        Проверява се възела и ако имаш късмет и са само биелни лагери смяната е лесна.

        Коментар


        • #5
          От: След смяна на маслото на двигателя на JEEP Cheroke 2.5 CRD 2002г

          Възможно е и причината да е в масления филтър. Преди време на друга моя кола имах подобен случай - след смяна на маслото и филтъра, при стартиране на мотора лампата за маслото започна да свети доста по-дълго от преди. Оказа се, че причината е в дефектен клапан вътре във филтъра, който не уплътнява добре и след изгасване на мотора цялото масло в главната маслена магистрала се стича в картера. Затова лампата свети, докато помпата успее да създаде налягане и да напълни филтъра, както и цялата магистрала с маслопроводите. Установих проблема, като след престой, преди да запаля мотора отвих филтъра и установих, че вътре няма почти никакво масло, а трябваше да е пълен. Смених само дефектния филтър и всичко се оправи. Но при такива съмнения за проблем с мазането смятам, че не трябва да се кара дълго време така. Особено при градски режим на движение, съчетан с чести стартирания на мотора. При такъв проблем двигателят първоначално работи почти на сухо, докато помпата успее да качи налягането на маслото, да напълни филтъра и всички маслопроводи.
          За възможността за подобен проблем ме навежда и пояснението, че преди смяната на маслото проблеми не е имало и този ефект е възникнал веднага след това. Не ми се вярва двигателят да се е износил внезапно, освен ако това не му е първата смяна на масло при този собственик и преди това не е "подготвен" за продажба с някакви присадки.
          Най-сигурно е, както казва Андро - да се измери с манометър какво е налягането на маслото и тогава да се преценява.
          Успех!
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • #6
            От: След смяна на маслото на двигателя на JEEP Cheroke 2.5 CRD 2002г

            Благодаря за мненията.Старото масло беше като вода.Възможно ли е ако новото е по гъсто да прави проблем.Какво масло да му сипвам?В момента съм с 10W40.Ще проверя тези неща,които казвате благодаря!

            Коментар


            • #7
              От: След смяна на маслото на двигателя на JEEP Cheroke 2.5 CRD 2002г

              Сигурен ли си, че преди не беше така това с лампата. Не си спомням вече, че мина година и кусур, от както го продадох джипа, но ми се върти в главата, че не изгасваше веднага лампата. Да кажат колегите, които сега ги ползват. Алекс?

              П.П. Аз го карах с 5/40.
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #8
                От: След смяна на маслото на двигателя на JEEP Cheroke 2.5 CRD 2002г

                Колега не се плаши провери налягането с манометър,дори и да са основни лагери/защото от тях се мери контролно налягане/, могат да се сменят без да се сваля вала само се отварят черупките на лагерите отдолу и горната част се нанизва през процепа ,след това слагаш другата половина на черупката и стягаш по динамометрия,нея я пише на почти всеки болт ,ако не, мериш диаметъра на болта +половин килограм и това е, нищо сложно правил съм го безброй пъти ,с двигателите няма никакви проблеми,ако са износени в нормални параметри.Дано не е това разбира се, най вероятно е от маслото,датчик,обърни внимание на филтъра с клапан ли е или без,остава маслена помпа ,но е малко вероятно,преди няколко дни един Вояджер беше смазал зверски картера и сондата на маслената помпа с щанга я изпънах надолу сложиха картера и всичко си бачка перфектно./имах съмнения дали ще тегли масло,но работи, с две думи много са жилави и са правени да карат400,500 000хил.км.,че и повече/Няма място за притеснения и мотор да е зависи къде и при кой ще попаднеш!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: След смяна на маслото на двигателя на JEEP Cheroke 2.5 CRD 2002г

                  Интересно за какви лагери говорите?! Аааа да! След смяната лагерите са се стегнали и по-трудно пропускат.
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #10
                    От: След смяна на маслото на двигателя на JEEP Cheroke 2.5 CRD 2002г

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Колега не се плаши провери налягането с манометър,дори и да са основни лагери/защото от тях се мери контролно налягане/, могат да се сменят без да се сваля вала само се отварят черупките на лагерите отдолу и горната част се нанизва през процепа ,след това слагаш другата половина на черупката и стягаш по динамометрия,нея я пише на почти всеки болт ,ако не, мериш диаметъра на болта +половин килограм и това е, нищо сложно правил съм го безброй пъти ,с двигателите няма никакви проблеми,ако са износени в нормални параметри.Дано не е това разбира се, най вероятно е от маслото,датчик,обърни внимание на филтъра с клапан ли е или без,остава маслена помпа ,но е малко вероятно,преди няколко дни един Вояджер беше смазал зверски картера и сондата на маслената помпа с щанга я изпънах надолу сложиха картера и всичко си бачка перфектно./имах съмнения дали ще тегли масло,но работи, с две думи много са жилави и са правени да карат400,500 000хил.км.,че и повече/Няма място за притеснения и мотор да е зависи къде и при кой ще попаднеш!
                    Колега нали говорим за ВМ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: След смяна на маслото на двигателя на JEEP Cheroke 2.5 CRD 2002г

                      Колега аз също препоръчвам да не се бърза с лагерите.Според мен първо трябва да с уверите да ли е налято правилното масло съгласно АРИ , което определящо при американските автомобили, така също препоръчителното масло на фирмата и по марка.При направените анализи от фирмата Крайслер за нашите пазарни условия преди години освен тяхното Мопар /10W30,10W40 и 5W40 по АРИ/ препоръчаха Мобил и Финна.От опит съм забелязал, че при различните марки масла при еднакви условия т.е. еднакъв вискозитет се получават такива разлики както в мин. така и мах налягане.
                      До колкото си спомням мин. налягане при 600 об/мин беше 13 psi или 0.88 атм. на повечето американски джипове.На някои датчици на маслото за лампата мин. налягане е щамповано върху тях.

                      Коментар


                      • #12
                        От: След смяна на маслото на двигателя на JEEP Cheroke 2.5 CRD 2002г

                        В моя справочник пише 2 бар/3800 об/мин.

                        Коментар


                        • #13
                          От: След смяна на маслото на двигателя на JEEP Cheroke 2.5 CRD 2002г

                          Не искам да споря, но аз имам оригинални каталози малко по -старички,където пише мин. налягане при 600 об/мин-13psi/паунда на квадратен инч/ или в метрична с-ма 89.6 kpa.Нормално налягане при 1600об/мин -37psi или 255kpa.Максимално налягане-75psi /517kpa.Тези данни се потвърждават и в известният руски сайт за JEEP, който всички тук го знаят.Привет!

                          Коментар


                          • #14
                            От: След смяна на маслото на двигателя на JEEP Cheroke 2.5 CRD 2002г

                            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                            Сигурен ли си, че преди не беше така това с лампата. Не си спомням вече, че мина година и кусур, от както го продадох джипа, но ми се върти в главата, че не изгасваше веднага лампата. Да кажат колегите, които сега ги ползват. Алекс?
                            П.П. Аз го карах с 5/40.
                            Нека колегата да каже за какво време става въпрос, защото наистина може да няма проблем в мотора. За разлика от всичките ми предишни автомобили, при този контролната лампа за налягането на маслото /а и не само тя/ наистина гасне с малко закъснение. Всичко по това табло се управлява от ECU-то и минава някакъв чек - светват и после угасват на групи, всичко това придружено с разни контролни звуци. И тази на маслото гасне, ако в продължение на няколко секунди ECU-то получава необходимите данни от датчика за маслото и те съответстват на определени стойности. Та, нормално е да има леко забавяне - около 3 - 4 секунди. И това време не се променя, независимо от това дали го оставям да работи на празен ход или го форсирам леко. Ако беше проблем на мазането, то с леко изфорсиране този период би се съкратил. Вече, ако лампата свети по-дълго време, тогава може да се мисли за неизправност и да се направи тест с манометъра, като се измерят стойностите на налягането при стартиране и работа на празен ход, както и при увеличаване на оборотите. Така може да се прецени дали всичко е нормално, преди на му "наскачате" и да го ремонтирате без нужда. Може да се окаже, че всичко си е наред и това забавяне е чисто субективно възприятие.
                            Успех!
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • #15
                              От: След смяна на маслото на двигателя на JEEP Cheroke 2.5 CRD 2002г

                              Направи ми впечатление,че когато престои един два дни,дори и след смяна на маслото и филтъра отново,при първоначално стартиране лампата гасне за около 20 секунди,след което колкото и пъти да я гася и паля гасне за 2-4 секунди.При загрял двигател на ниски обороти лампата не мижи и не свети,което ме навежда на мисълта,че нямам проблем с лагерите.Колко масло трябва да му сипя на този мотор?При 5 литра на пръчката показва,че е на максимума.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X