Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Ranger 3.0 TDCi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ford Ranger 3.0 TDCi

    Здравейте, някой има ли такъв и впечетления? Как е като вече не е Мазда, или е нещо друго? Огледал съм един автоматик 3.0 TDCi 2010 в МП. Благодаря.

  • #2
    От: Ford Ranger 3.0 TDCi

    Форд Рейнджър 3.0 TDCI е с WL-C 3.0 двигател на Мазда. Същият е разстъргана версия на познатия WL-C 2.5 от Мазда BT 50 и Форд Рейнджър 2006-2011г.

    Серията 2006-2011 не може да се похвали със славата на безпроблемният В 2500 произвеждан до 2006г. Отзивите са за паразитни шумове в купето, избила ръжда по детайли на купето още след втората година, къс живот на двумасовият маховик, прескачане на зъби на ремъка на разпределителните валове с последващи щети за клапани и кобилици.

    Форд Рейнджър 3.0 TDCI е в същият ценови диапазон с по-качествено изработената Тойота Хайлукс 3.0 D4-D

    Коментар


    • #3
      От: Ford Ranger 3.0 TDCi

      Благодаря колега, Мазда си е значи и препоръчваш до 2006г.

      Коментар


      • #4
        От: Ford Ranger 3.0 TDCi

        Не мога да препоръчам без да се изясни желаната цел, но ще дам събрана информация за улесняване на избора.

        Форд Рейнджър; Мазда В 2500 2002-2006 / WL-T 2.5 турбо дизел 109к.с. Произвеждани в AutoAlliance Company в Тайланд.
        Работни магарета с удобна позиция за водача, издържливи, къси първа и втора скорост. Разход 9-10лт/100км.
        Въртящият момент на двигателя е събран в тесен диапазон обороти 2000-2500 и на градско си иска бая ритане на педалите.

        Форд Рейнджър; Мазда ВТ-50 2006-2011 / WL-С 2.5 комън рейл - 143к.с. и WL-С 3.0 - 156к.с.
        Двигателят е с два разпределителни вала, управляема турбина, разширен диапазона на обороти с максимален въртящ момент 1800-3200.
        Първа и втора скорост са по-дълги и усещането е за еластичност като на лек автомобил. Разход 8-10лт/100км.
        Салона е модернизиран има и леки наченки на лукс в Wildtrak версията. По-нежни са предната серия.

        Началният въпрос бе за автоматик 3.0 TDCi 2010 който не е работно магаре, а в пазарният сегмента към който е насочен според мен губи от произвежданата в ЮАР Тойота Хайлукс 3.0 D4-D.

        Поздрави и късмет в избора.

        Коментар


        • #5
          От: Ford Ranger 3.0 TDCi

          Благодаря колега, и аз се позачетох и съм на същото мнение за 3,0, но ми хареса звука! Работна кола си трябва и мисля че стария модел си е винкел, особено за по-малко от половин цена.

          Коментар


          • #6
            От: Ford Ranger 3.0 TDCi

            Така, пак си харесах един, но 2006г., ТД - 109к.с. Направих дше кръга на един плац и при 4H и 4L при напълно навит волан вътрешните гуми в завоя свиреха много. Това така ли си, питам не съм карал парт тайм никога?

            Коментар


            • #7
              От: Ford Ranger 3.0 TDCi

              Покарай още малко така и значително ще му намалиш цената...
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                От: Ford Ranger 3.0 TDCi

                Здравейте,знам че не е по темата,но искам да попитам-каква е разликата в разхода на гориво м/у 4x4 и 4x2 pri forda ranger и mazda b2500?SСъжалявам за офтопика отново

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X