Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем след ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем след ремонт

    Днес си взех нювито(1300) от ремонт. Все още в гаранция. Беше започнало да се самоизключва, изпратих го, онзи ден ми се обадиха, че е готово май нещо със софтуера било, ама така и не разбрах точно какво е било.

    Днес реших да обновя картата с новата версия(2012Q3), но след поставянето на файловете в паката MAP на устройството не могат да се отключат.
    Тегленето го направих ръчно, чак след това инсталирах комуникатора.
    Опитах втори път да изтегля новата версия, този път през плъгина, но не разпознава, че нювито е свързано с компютъра.

    За проба сложих една по-стара карта(OFRM 5.70), и с тази версия изписва същото-"Не мога да отключа картите".
    Има и бутон ОК, като го натисна изписва, че не са намерени детайлни карти, и нюви не може да работи без тях...

    Досега не съм имал проблем с обновяването на картата, сега нещо след ремонта ли стана?..
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    От: Проблем след ремонт

    Виж дали в папка MAP имаш файл с разширение .UNL и дали неговото име е като името на файла , който копираш.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем след ремонт

      Изтеглих трите файла-gmapsupp.img, OFRM.IZO.img и gmapsupp.unl.
      Изтрих от папката MAP в устройството старата карта, и трите файла ги копирах пак в тази папка. Както винаги съм правил досега, само, че досега беше един файл.

      След като не стана сложих стара версия-5.70, ама и с нея същото-не може да отключи...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем след ремонт

        Като ти го върнаха имаше ли работеща карта? Най-добре се свържи с подръжката.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем след ремонт

          Имаше работеща карта, която си беше сложена отпреди.

          Но най-добре е да се обадя до Геотрейд де. Мислех си дали аз не правя нещо правилно, та затова реших първо да питам тук.

          Ще се оправя...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем след ремонт

            Знам, че е малко вероятно, но дали уредът все още е със стария си UnitID? Ако имаш възможност, закачи го към компютъра и чрез MapSource извлечи UnitID-то. Ако имаш записан някъде "стария" UnitID, ги сравни. Лошото е, че ако е с друго UnitID ще ти трябва нов отключващ код.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем след ремонт

              Няма какво да сравняваш Кольо, пиши им какъв ти е UnitID и ги помоли да ти изпратят отключващ код. Обясни ситуацията, предполагам са го изтрили, нищо непоправимо не се е случило, но за да си коректен ги помоли те да ти го направят и пратят.
              LZ1PER

              Коментар


              • #8
                От: Проблем след ремонт

                Благодаря за съветите, ще се обадя в Геотрейд, ама сега съм ангажиран покрай земята, та не знам кога ще стане. Засега не ми е спешно.

                Ама знам, когато ми дотрябва ще правя всичко на тагъдък.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем след ремонт

                  Кольо, гледай сега.
                  Като свършиш кърските ангажименти и ти остане малко време, за да не питаш "Отдела за борба с организираните клиенти" или Геотрейд можеш да направиш следното:
                  Нали имаш потребителско име на Карта БГ?
                  Влизаш и ще видиш подобен екран:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ScreenKartaBG .jpg
Прегледи:1
Размер:83.9 КБ
ID:5392120
                  В червено съм ти оградил Unit IDто на твоя приемник /поизтрил съм цифрите на моите, но са общо 10 цифри/.
                  Оградил съм ти в зелено кода, който трябва да фигурира в unl файла. Той е от 25 символа. Пак съм трил символи от кода!
                  Махаш този, който имаш, слагаш този и ако не тръгне - значи са ти сменили апарата, щот не съм чувал още някой да е успял да смени Unit IDто .
                  И нали unl файла е със същото име с което е картата?
                  Nothing comes from nothing...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X