Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачна система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спирачна система

    Здравейте, имах проблем със спирачките. Педала пропадаше до дъното и трудно спирах, смених гумичките на помпата и течноста, обезвъздуших(уж), но проблема си остана. В казанчето беше гмеж на парцали. Старите гумички не им личеше да са износени, както и останалата част от възела. Има ли нещо друго което да пропускам. Големия маркуч идващ от вакум помпата изглежда много добре, не чувам да издиша от сервото вътре в купето. Уцелил съм точния размер на гумичките 15/16 от инча или 23.8мм, освен да са съм случил на боклуци. Какво мога да направя друго???

  • #2
    От: Спирачна система

    При обезвъздушаването помпи ли докато тръгне чиста течност? Това трябва да стане и на задните апарати. Така си сигурен, че си я сменил цялата.
    Предните накладки нови ли са?

    Коментар


    • #3
      От: Спирачна система

      Предните са на 1.5 години каране, задните са Mintex от миналото лято. Току що го дообезвъдуших и положението се подобри но има още да се желае. Чиста течност май не е тръгнала още. Другото, което ме притеснява е като напомпя педала по-бързо и светва лампата за малко. Извадих големия маркуч от вакуум помпата и си сърба яко, пробвах педала докато е разкачен маркуча и е на камък(ама това няма нищо общо сигурно)

      Коментар


      • #4
        От: Спирачна система

        Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
        Другото, което ме притеснява е като напомпя педала по-бързо и светва лампата за малко.
        Допълни течност догоре в резервоарчето и пробвай пак. Ако не светва повече, сигурно има останал въздух някъде и при бързо помпене пада нивото на течността. Лампата светва при ниско ниво и при малко вакуум. Поне на повечето е така.

        Коментар


        • #5
          От: Спирачна система

          Под какъв ред ги обезвъздуши? Доколкото знам, а съм и правил, се започва от задно дясно, като идеята е, че е най - далеч от помпата, поне при лявата дирекция. А след това се продължава на "кръст". И задължително някой да помпа на казанчето докато друг обезвъздушава, и трети пък на педала, както каза и колегата по - горе.
          Последно редактирано от DJIGATA86; 17-07-12, 12:07. Причина: пропуск

          Коментар


          • #6
            От: Спирачна система

            Първоначално публикуван от DJIGATA86 Преглед на мнение
            Под какъв ред ги обезвъздуши?.....
            ...
            Интелигентният начин за обезвъздушаване е да се пусне на самотек или под налягане от казанчето. Това докато излизат мехурчета (маркуче на пробката потопено в съд).
            Е преди това по същия начин се източва старата спирачна течност де (ако не е сменяна скоро).
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              От: Спирачна система

              Преди малко пак се занимавах със обезвъздушаването, оставях я да се изтича, почвах от най-далечното колело, даже свалих помпата пак за да проверя гумичките(мисля че ги бях объркал по-рано). Сега са по-добре предвид, че имам и много малко феродо по накладките и ще трябва да ги сменям. Тъй като сме се почнали да питам ще ми трябва ли преса за втулките на амовете? Т.е. ще трябва ли да ги свалям изцяло?

              Коментар


              • #8
                От: Спирачна система

                Пак проблем педала продължава да потъва. Не вярвам, че проблема е от износени предни накладки. Направо не знам какво да правя вече.

                Коментар


                • #9
                  От: Спирачна система

                  Колега ако имаш и ABS, обезвъздуши и него. Успех...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спирачна система

                    Първоначално публикуван от emo.666 Преглед на мнение
                    Колега ако имаш и ABS, обезвъздуши и него. Успех...
                    Нямам.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спирачна система

                      Амии.... На "кантара" на задния мост също има пробка за обезвъздушаване, от нея пуска ли?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спирачна система

                        Ако си спазил #6 докато протече от 4-рите последователно от най-далечното бистра и чиста течност,помпата като сменява гумичките,огледа ли я отвътре?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спирачна система

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Ако си спазил #6 докато протече от 4-рите последователно от най-далечното бистра и чиста течност,помпата като сменява гумичките,огледа ли я отвътре?
                          Да, спазих #6, огледах я хубаво, а за кантара не съм се сетил да го пипам. Проблема се състой в това, като напомпам педала става малко твърд и след това порпада бавно до долу.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спирачна система

                            Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
                            ........... Проблема се състой в това, като напомпам педала става малко твърд и след това порпада бавно до долу.
                            Проблема на Главния Спирачен Цилиндър е, че се износва бъчвообразно и невинаги проблема може да се реши със смяна на гумички.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спирачна система

                              След дълъг застой и липса на свободно време, най-накрая си реших проблема. Срещу 70лв и марката Сейкен(буталата в помпата) отново спирам като хората, даже ги пробвах спирачките на 30 градуса наклон и екстра. Проблема се състоеше във вече по-малкия размер на старите бутала.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X