Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Остров Крит

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Остров Крит

    Някои да знае нещо, да е бил там ? Скоро, на 25 август заминаваме 2 автомобила на обиколка по острова за 14 дни и събираме инфо което би ни било полезно. Ще пътуваме с ферибот на Миноан от Пирея до Ираклион. Знаем за 4 те платени отсечки до Атина по 2 Евро . Ще посетим и вулкана на о-в Санторини. Някакви съвети от вас за пътуването....хубава гръцка бира да препоръчате ? Пътеписа после, като си дойдем с отзивите от там...
    S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
    или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
    пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

  • #2
    До: Остров Крит

    На Санторини не се лъжете да използвате местната атракция - качване до горе с магарета миришат ужасно, явно местна миризлива порода и после и търкане с телена четка няма да свали миризмата от вас . По-добре пеша или с лифта. Поне от там от където ние превземахме острова беше така.

    Гледката от горе е невероятна.
    Nissan Patrol Y260

    Коментар


    • #3
      До: Остров Крит

      Казаха ми че трябва да си резервирам билети за ферибота, най малко седмица по рано и аз се отказах да ходя. Проверете как стои въпроса с резервацията на билети за колите, за ферибота.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        До: Остров Крит

        4х4 внимавайте с миризливите магарета, това е доста важно. Иначе знам един добър хотел, ако искаш повече инфо ще ти пиша!!!!!!!

        Коментар


        • #5
          До: Остров Крит

          Магаретата са си като нашите хубава гръцка бира е малко странно понятие и все пак Митос (препоръчвам я от опит на изпити литри) на който не му хареса си има и Хайникен. Критяните са дружелюбни, но доста особенни хора - там все още има вендети, така, че не им закачайте прекалено настоятелно жените

          Сандорини е красив остров и изглежда точно като по брошурките , ако обикаляте си струва да отскочите и до друг остров наоколо. Има живот в сезона , но е от сравнително спокойните места. Заведения с чужда музика от мое време няма - дано това се е променило. А ако одидете във вареладика дори да сте виден роден чалгаджия ще ви скъсат нервите с ритмите си

          Фериботите на Миноан са луксозни като цяло - по старите са Аретуса и Пандократорас , каютите са си съвсем прилични и на борда има всичко необходимо, за да се прекара комфортно (ресторанти, магазинчета, салони и дискотека или дискотеки + малко басейнче на горната палуба) - ако всичко работи, на все пак е сезон. И не се плашете няма опасност от молска болест на борда им в мирно време защото никак не се кламбуцат.

          Коментар


          • #6
            До: Остров Крит

            Първоначално публикуван от kasiel Преглед на мнение
            4х4 внимавайте с миризливите магарета, това е доста важно. Иначе знам един добър хотел, ако искаш повече инфо ще ти пиша!!!!!!!
            Ей го и втория участник в пътешествието се появи ма баш него на магарета ша качиме таман ша му отива ! И ако мога и да го снимам и да плясна снимка тук ще рахатясам Софианитке лошото на ферибота е че тръгва късно вечерта и едва ли басейна му ще работи доколкото разбрах в 24 ч пускат кепенците всички магазини и заведения в него. Относно бирата при положение че друга по хубава няма ще свикнем и с Митоса въпроса е какво изпускаме при подготовката си за там За много неща помислихме, но и за някой 100% забравяме... така че всяко ваше мнение ще ни е ценно.
            Резервацията за 5 * хотел ни е потвърдена както и за ферибота. Готови сме за адвентчъра. Таблата и картите са в колата заедно с два цифрови апарата Fuji.
            S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
            или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
            пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

            Коментар


            • #7
              До: Остров Крит

              пренцепва във фериботите пе врме на активния сезон си работи всичко - мож да има нещо затворено извън него и то защото обикновенно не им достига персонал - извън сезона работещите на борда са по-малко.

              Принципно всички ходили в Гърция знаят , че час като 12 вечерта е нещо като 7-8 тук - спокойно по това време масово се пие кафе за разсънване от следобедната дрямка и малки деца и бебета не са необичайна гледка по заведенията.

              Повечето острови са разделени и на курортни селища (аз лично не бих препоръчала на никого селище предназначено за английските туристи )- отварям скоба, че това важи предимно за туристическите дестинации - тоест Крит като голям остров а Сандорини като традиционен са донякъде изключения. Каквото и да сте забравили ще си го намерите там - има си всичко както и при нас.

              А фериботите на Миноан по дългите дестинации от години потеглят към 12 вечерта. Ноща минава и на сутринта си там за където си тръгнал - аз лично съм попадала на група немски рокери които не спряха да пият и пеят цяла нощ и тя мина бързо бирата и рока ни запознаха - още ги помня тези хора на сутринта се метнаха на моторите и продължиха пътя си все едно са спали като бебенца

              И не на последно място съвет - не се предоверявайте на гърците особенно на критяните и не се подвеждайте от безкрайната им любезност - не са чак толкова добри и не значи на 100%, че сте им много симпатични точно вие правят го ПОСЛЕ ДА РАЗКАЗВАТЕ С ВЪЗХИТА КАКВИ СА ГЪРЦИТЕ

              Коментар


              • #8
                До: Остров Крит

                Първоначално публикуван от Софианитка Преглед на мнение
                И не на последно място съвет - не се предоверявайте на гърците особенно на критяните и
                За гърците съм напълно съгласен, но смятам "оригиналните " критяни за много читави хора, нищо че носят ножове и обичат да гърмят с всякакво оръжие.
                На Крит опитайте и ракията им "цикудя" - съвсем като хубава българска домашна гроздова. Да не пропуснете лабиринта на Минотавъра.

                Санторини /Тира/ - малък остров с много навалица. Освен островната архитектура и бяло-синия цвят друго едва ли ще ви впечатли.

                Приятна почивка и адвенчър

                Поздрави
                Тодор Томов
                =============================
                Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                Коментар


                • #9
                  До: Остров Крит

                  Първоначално публикуван от Софианитка Преглед на мнение
                  И не на последно място съвет - не се предоверявайте на гърците особенно на критяните и не се подвеждайте от безкрайната им любезност - не са чак толкова добри и не значи на 100%, че сте им много симпатични точно вие правят го ПОСЛЕ ДА РАЗКАЗВАТЕ С ВЪЗХИТА КАКВИ СА ГЪРЦИТЕ
                  Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                  На Крит опитайте и ракията им "цикудя" - съвсем като хубава българска домашна гроздова.
                  мммдаааа ето нещо сериозно ! Ще се съобразим с горните неща ! Относно обиколките по острова вярвайте ни мира няма да имаме докато не му видим сметката отвсякъде...а като бениностанций на острова как са критяни ???
                  още колеги....давайте още съвети....като попивателни сме сега
                  S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                  или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                  пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                  Коментар


                  • #10
                    До: Остров Крит

                    Първоначално публикуван от Софианитка Преглед на мнение

                    Фериботите на Миноан са луксозни като цяло - по старите са Аретуса и Пандократорас , каютите са си съвсем прилични и на борда има всичко необходимо, за да се прекара комфортно (ресторанти, магазинчета, салони и дискотека или дискотеки + малко басейнче на горната палуба) - ако всичко работи, на все пак е сезон. И не се плашете няма опасност от молска болест на борда им в мирно време защото никак не се кламбуцат.
                    Браво, това е само за GAD !!!! Макар и случайно получено е "БАШ Уместо"
                    Напоследък доста се поразболяха жените от тая М О Л ска БОЛЕСТ.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #11
                      До: Остров Крит

                      Като гледам времето тук ,вие разпитахте ли август ,дали не е 60 градуса на сянка ?
                      B+

                      Коментар


                      • #12
                        До: Остров Крит

                        Много важно! В момента в Гърция тече "Акция" и КАТ-аджиите са "на всеки километър" глобите са Особено Солени и няма прошка, има и много камери и спират ВСИЧКИ провинили се по списък и глобяват на ред. Така че за да ви е приятна разходката трябва да карате по правилата! А иначе найстина там лятото е Чудовищна Жега, за мен Гърция е дестинация само на пролет и след края на септември
                        Успех

                        Коментар


                        • #13
                          До: Остров Крит

                          гледаме метеопрогнозата на Гърция за Крит...засега и там не е толко жега...39 - 43 това е а през август може и ад да е...ма щом има живи хора на острова значи става
                          S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                          или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                          пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                          Коментар


                          • #14
                            До: Остров Крит

                            малко извън темата - не съм чак толкова неграмотна както изглежда от последните ми постове - причината са неработещи клавиши на новата ми клавиатура (явно много силно изразено е made in china)и в липсата на изграден навик да си препрочитам написаното

                            Коментар


                            • #15
                              До: Остров Крит

                              Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
                              Като гледам времето тук ,вие разпитахте ли август ,дали не е 60 градуса на сянка ?
                              не е същото когато си на място - противно на всички теории за горещината и влагата - за мен лично жега от над 40 градуса на гръцки остров е незабележима спрямо далеч по-ниски софийски температури . А 60 градуса е малко множко за Крит

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X