Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се отърва от змиите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да се отърва от змиите?

    Здравейте, до сега не ми се е налагало да пускам тема с такова съдаржание, съответно не знам дали тук е правилния раздел. Ползвах търсачката, като си мислех, че все някой ще има моя проблем, ама пусто-нищо не намерих. Модовете да местят, ако трябва
    И така, днес пътюм реших да мина покрай село, да видя как е работата- ще се прави ли ракия. И още при отварянето на вратата, очите ми видяха трева, висока колкото мен. Взех една лопата за по-сигурно и започнах да газя Малкия беше с мен и той така. Набрахме една кофа и вече на тръгване, в гробната тишина тревите буквало се разклатиха. Е ето ги... змии да искате. Нито една не можах да убия, нещо ги сплаших и избягаха. Обиколих къщата и видях, че в каманите са си направили нещо като гнезда и явно там си се препичат. Едното беше смок, за това съм сигурен, дебел колкото на 10-11 годишно дете ръката Жена ми както имаше мерак да ходи там, сигурно ще стъпи чак на зима, ако изобщо стъпи.
    Дайте някакви идеи как да прогоня мръсните гадове? Капани, отрови и т.н ? Таралежът ми е ясен, ама за там не става. Пък и един няма да стигне.
    Последно редактирано от Preslav Peychev; 12-07-12, 19:06.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

  • #2
    От: Как да се отърва от змиите?

    Според мен няма как да ги изгониш,докато това място(къща)не бъде изчистено от треволяци и шубраци и мястото не стане спретнато и най вече по често обитаемо.Те змиите тогава сами ще си намерят друго място отговарящо на техните критерии.
    HONDA DOMINATOR 650
    ОРЕЛ ASTRA
    РСПБЗН-Приморско

    Коментар


    • #3
      От: Как да се отърва от змиите?

      Преди 5-6 години, на същото място (тогава спретнато, без грам треви) гонихме един смок, е голямо гонене.... не знам колко месеца. Няма хващане. Така си и остана.
      Това с почистването е ясно, то ще е първото направено нещо още тези почивни дни.
      Някакви капани, работи?
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      08седем9010З60
      MAKE RALLY NOT WAR
      Confidence in Motion

      Коментар


      • #4
        От: Как да се отърва от змиите?

        Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
        Здравейте, до сега не ми се е налагало да пускам тема с такова съдаржание, съответно не знам дали тук е правилния раздел. Ползвах търсачката, като си мислех, че все някой ще има моя проблем, ама пусто-нищо не намерих. Модовете да местят, ако трябва
        И така, днес пътюм реших да мина покрай село, да видя как е работата- ще се прави ли ракия. И още при отварянето на вратата, очите ми видяха трева, висока колкото мен. Взех една лопата за по-сигурно и започнах да газя Малкия беше с мен и той така. Набрахме една кофа и вече на тръгване, в гробната тишина тревите буквало се разклатиха. Е ето ги... змии да искате. Нито една не можах да убия, нещо ги сплаших и избягаха. Обиколих къщата и видях, че в каманите са си направили нещо като гнезда и явно там си се препичат. Едното беше смок, за това съм сигурен, дебел колкото на 10-11 годишно дете ръката Жена ми както имаше мерак да ходи там, сигурно ще стъпи чак на зима, ако изобщо стъпи.
        Дайте някакви идеи как да прогоня мръсните гадове? Капани, отрови и т.н ? Таралежът ми е ясен, ама за там не става. Пък и един няма да стигне.
        Имах същия проблем Как го реших:
        1.Намирам време да се окоси тревата.
        2.Посипвам с репелент против влечуги ,който можеш да купиш от селскостопански аптеки.
        Повече за този репелент. Мирише силно на камфор. На гранули е и е около 90 лева кг. Не ти трябва толкова обаче..Аз се справям с около 300 грама за двор около 1 декар...
        Посипваш там откъдето идват змиите или местата които обичат Посипва се по малко ...Дори и да вали има доста добър ефект.
        В аптеката ми казаха , че и чистата сяра върши същата работа, но с нея не съм пробвал
        Успех
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: Как да се отърва от змиите?

          Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
          Преди 5-6 години, на същото място (тогава спретнато, без грам треви) гонихме един смок, е голямо гонене.... не знам колко месеца. Няма хващане. Така си и остана.
          Това с почистването е ясно, то ще е първото направено нещо още тези почивни дни.
          Някакви капани, работи?
          За капани мисля че ще е трудно,до колкото знам змиите ловуват жива плячка,няма как нещо умряло сложено в капан да е привлече.
          п.п дано green ти реши проблема!
          HONDA DOMINATOR 650
          ОРЕЛ ASTRA
          РСПБЗН-Приморско

          Коментар


          • #6
            От: Как да се отърва от змиите?

            Защо таралежът не е подходящ?

            Коментар


            • #7
              От: Как да се отърва от змиите?

              Грийн, това ще се пробва!
              Цвети, мястото хич не е малко, змиите също. На места не е заградено и ми се струва, че няма да го свърта много много.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              08седем9010З60
              MAKE RALLY NOT WAR
              Confidence in Motion

              Коментар


              • #8
                От: Как да се отърва от змиите?

                Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                Защо таралежът не е подходящ?
                Трябва да е някои таралеж с фирма лицензирана за извършване на такава дейност
                Сега сериозно,аз поне не виждам как да го върже този таралеж да стои в двора.
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

                Коментар


                • #9
                  От: Как да се отърва от змиите?

                  Бе какви капани за змии, вие пощуряхте ли? И вътре жива бяла мишка вързана за опашката, нали!? Решението е окосяване до голо и изтулване на всички възможни дупки. Ако трябва и със сяра. Змиите не могат да копаят, всяка заровена остава там.

                  Таралежите се вържат с телферен синджир а за врата с каишка от плетени конски косми против уроки и зли сили. За синджира задължително гювендия! Добре е на носа му да се закрепи малка емблемка от мерцедес за мерник. Така по-лесно ще ги цели. Добре е и да са два таралежа, за да действат в комбина и да си пазят един друг гърба.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да се отърва от змиите?

                    Тишо, аз тия работи не ги разбирам с капаните не ги разбирам !
                    Ще пробвам каквото казвате, пък да видим.
                    Метода на green ще се пробва, ако някой има други идеи, нека сподели
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    08седем9010З60
                    MAKE RALLY NOT WAR
                    Confidence in Motion

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да се отърва от змиите?

                      Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
                      Грийн, това ще се пробва!
                      Цвети, мястото хич не е малко, змиите също. На места не е заградено и ми се струва, че няма да го свърта много много.
                      Значи ще ти трябват няколко мъжки и женски. Все пак таралежа не е прелетна птица. Като има достатъчно храна ще си се установят там за постоянно, ще се развъдят даже, а змии няма да видиш. В къщи имаме три или четири на 3 дка двор. Вярно, ограден е, но част от оградата е с достатъчно големи пробойни, за да избягат ако искат. Но те не искат, даже и малки съм виждала.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да се отърва от змиите?

                        Първо си реши проблема с мишките и плъховете и тогава змийте сами ще се махнат.Изпитано и проверено е.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да се отърва от змиите?

                          Най-евтиния бабешки начин е с пепел от печка на твърдо гориво-/колко е ефективно не зная,но хората по селата твърдят че върши работа/.
                          Другия начин е поръсване със сяра-/много ефективен/.
                          Третия,колегата от Ямбол по-горе го спомена-репелент против влечуги.
                          П.П.И аз съм на такава вълна в момента.
                          Преди няма и месец огромен смок е минал през двора ни в с.Ботево-/Ямболско/ и по думите на баба ми се е настанил в навеса.
                          Нищо чудно заради мишките да се върти там,но от този случай насам на бабини никак не им е спокойно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да се отърва от змиите?

                            Аз също знам за репелента. Първо окоси и тогава мисли за репелента. Горе беше написал- ''Нито една не можах да убия''. Това значи ли, че си се опитвал ?
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да се отърва от змиите?

                              Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                              Горе беше написал- ''Нито една не можах да убия''. Това значи ли, че си се опитвал ?
                              Гоних го с лопатата, бих по тревата, ама избяга тоя големия.
                              При първа възможност ще окося и ще пиша какво е станало
                              Гена, с мишките се борих преди година, ама май пак ще трябва.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              08седем9010З60
                              MAKE RALLY NOT WAR
                              Confidence in Motion

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X